Pierwsza przygoda Pana Samochodzika

Zbigniew Nienacki
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Pierwsza przygoda Pana Samochodzika
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów

Opis

Seria książek opisująca przygody Tomasza - historyka sztuki, tropiciela przemytników i złodziei skarbów narodowych. Nazwano go Panem Samochodzikiem w związku z wehikułem, którym jeździł. Otrzymał go w spadku po wuju, który zbudował śmieszną karoserię, kryjącą wspaniały silnik Ferrari 410 i wyposażył tę śmieszną konstrukcję w wiele ciekawych i pożytecznych wynalazków własnego pomysłu. Panu Tomaszowi w rozwiązywaniu zagadek pomagają przyjaciele - harcerze. Książki Nienackiego należą do tych, które czyta się z zapartym tchem. Ponadto wyrabiają ogromny szacunek dla zabytków i historii polskiej.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-85875-10-9, 9788385875109
Wydawnictwo: Warmia
Cykl: Pan Samochodzik, tom 0
Stron: 222
Mamy 10 innych wydań tej książki

Autor

Zbigniew Nienacki Zbigniew Nienacki
Urodzony 1 stycznia 1929 roku w Polsce (Łódź)
Zbigniew Nienacki, właściwie Zbigniew Tomasz Nowicki – polski pisarz i dziennikarz. Największą sławę przyniosła mu seria powieści dla młodzieży o przygodach Pana Samochodzika, muzealnika-detektywa. Opinię pisarza kontrowersyjnego i niestroniącego od...

Pozostałe książki:

Pan Samochodzik i niesamowity dwór Pan Samochodzik i księga strachów Pan samochodzik i wyspa złoczyńców Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic Pan Samochodzik i templariusze
Wszystkie książki Zbigniew Nienacki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niesamowita lektura

13.05.2016

Ostatnia z "oryginalnego" cyklu o Panu Samochodziku powieść to "Pan Samochodzik i człowiek z UFO". W tej powieści Pan Samochodzik, wraz ze swoją nową sekretarką i dyrektorem Marczakiem, przybywa do Bogoty, by wygłosić referat na temat gangów złodziei sztuki, jednak większość zebranych nie popiera jego stanowiska. W tym czasie z Muzeum Złota skradzi... Recenzja książki Pan Samochodzik i człowiek z UFO

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2013-01-21
8 /10

Zyciorys Teresy "Urodziła się w Paryżu z niewiadomego ojca i nieznanej matki. (...) Miała czternaście lat, gdy zwrócono uwagę na jej przedziwne zdolności. Przede wszystkim potrafiła z zawiązanymi oczami rozróżniać barwy przedmiotów. Wystarczyło, że położyła dłonie na kolorowych kartkach, a nieomylnie, z oczami zaklejonymi plastrem, potrafiła określić, która kartka jakiej jest barwy. Posiadała więc zdolność widzenia, jak to się dziś nazywa, dermooptycznego. Zainteresował się nią pewien psychotronik zajmujący się parapsychologią i odkrył, że Teresa ma także zdolności telepatyczne - potrafi odbierać sygnały i rozkazy nadawane myślą przez osobę znajdującą się w innym pokoju, a nawet w innym mieście. (...) Poprzez odpowiednie ćwiczenia Teresa wydoskonalała swoje niezwykłe zdolności. Umiała, na przykład, odczytywać list nie rozrywając koperty, po prostu palcami wyczuwała kształty liter. I kto wie, jak potoczyłyby się jej dalsze losy, gdyby nie spotkała człowieka opętanego żądzą pieniędzy. Był młody, przystojny. Teresa zakochała się w nim swą pierwszą wielką miłością. A on postanowił jej talenty wykorzystać do zarabiania pieniędzy. Wraz z grupą magików Teresa zaczęła objeżdżać miasta wielu krajów. Zarabiała świetnie, bo też jej „numer” z odczytywaniem listu przez kopertę budził wielką sensację. Tylko że, jak to się później okazało, zdolności Teresy nie zawsze się przejawiały. Niekiedy, gdy była w złym nastroju lub zmęczona, traciła je zupełnie, a ponieważ występy musiały się odbywać...

| link |
@denudatio_pulpae
2019-11-13
3 /10
Przeczytane Mam w domu 📚

Z bólem serca oceniam ostatni oryginalny tom Pana Samochodzika na tak niską ocenę. Za pierwszym razem w ogóle przez niego nie przebrnęłam, za drugim jakoś się udało, ale z premedytacją nie przeczytałam jej ponownie ani razu, aż do dziś. Niestety, nawet naście lat, które minęły od pierwszej lektury, nic nie zmieniły w mojej ocenie. To zupełnie nie mój klimat.

Ralf Dawson czyli człowiek z UFO, który miał przybyć z 8975, to chyba najbardziej pokręcony współpracownik pana Tomasza, jaki przewinął się przez tę serię. Bigos pogrążający się w letargu, z którego najskuteczniej budził go zapach jajecznicy, to przy nim pikuś.

Poza tym przewinęli się jeszcze don Stefano, don Casanoova, don Gabriel... tylko tajemniczego don Pedra, szpiega z krainy deszczowców brakowało, carrrrramba! A nie, don Pedro też był, chociaż nie szpieg. I jeszcze Robin, przypominający bogina z Harrego Pottera, który zmienia się w coś, czego najbardziej się boisz. Może J.K. Rowling czytała "Pana Samochodzika i człowieka z UFO" i zainspirowała się Robinem? :)

Przyszłość, przeszłość, teraźniejszość - pogubić się było można. A gdzie wyścigi wehikułem, stare plany i schowki pełne skarbów? Dla mnie pierwsze siedem tomów stanowi najwspanialsze wspomnienie z dzieciństwa i niech tak zostanie na zawsze.

| link |
@LadyEssex
2010-06-20
3 /10
Przeczytane

Jestem nią bardzo zawiedziona. W porównaniu do poprzednich bardzo dobrych i udanych na mój gust części, ta była słaba. Za dużo faktów historycznych, a za mało akcji w stosunku do całości.

| link |
DO
2009-05-08
10 /10
Przeczytane

Książka najbardziej tajemnicza, ze wszystkich Samochodzików. Czytało się świetnie. Pochłonęłam ją dosłownie w chwilkę. Pełno zawikłań i niewyjaśnionych zjawisk! Polecam!

| link |
@CarrYooT
2008-03-02
Przeczytane

Ta opowieśc podobała mi się najbardziej ze wszystkich. Może dla tego, że w pewnym sensie wyjaśniała pochodzenie tytułowgo UFO? Byc może,polecam

| link |
@MadziaT
2011-02-07
10 /10
Przeczytane

Książka trochę się różniła od pozostałych części, była bardziej tajemnicza i trochę hm, nadprzyrodzona? Ale i tak bardzo mi się podobała ;)

| link |
@keskese87
2011-08-11
Przeczytane

Najlepsza ze wszystkich z serii. I pamiętam, gdy czytałam, zawsze zastanawiałam się: prawda czy iluzja, jak to naprawdę było...

| link |
@Kasia1382
2010-01-04
5 /10
Przeczytane

Mi z kolei podobała się najmniej z dotychczas przeczytanych "samochodzików". Zbyt dziwaczna.

| link |
@KAMCIO370
2009-10-03
10 /10
Przeczytane

Wspaniała.

| link |
@marctic
2008-12-03
Przeczytane

fajna

| link |
@annabeth521
2022-02-15
7 /10
Przeczytane
@Proteus
2022-02-04
6 /10
Przeczytane
@dorotab
2021-09-17
3 /10
Przeczytane nie polecam
@monika_kaczmarczyk3
2021-07-05
7 /10
@Anjanka
2021-05-01
7 /10
Przeczytane ✅Przeczytane dawno temu...
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Pierwsza przygoda Pana Samochodzika. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wyspa Złoczyńców
Wyspa Złoczyńców
Zbigniew Nienacki
8.5/10
Zatrudniony w Ministerstwie Kultury i Sztuki pan Tomasz otrzymuje w spadku tajemniczy wehikuł wuja S...
Księga strachów
Księga strachów
Zbigniew Nienacki
8.4/10
Tym razem Pan Samochodzik poszukuje pamiętnika niemieckiego oficera z czasów wojny. Już na samym poc...
Pan Samochodzik i niesamowity dwór
Pan Samochodzik i niesamowi...
Zbigniew Nienacki
8.6/10
Dyrektor Jan Marczak, zwierzchnik pana Tomasza, zleca mu wyjazd do Janówki, aby zinwentaryzował zbio...
Nowe przygody pana Samochodzika
Nowe przygody pana Samochod...
Zbigniew Nienacki
8.7/10
Nowe przygody Pana Samochodzika (w późniejszych wydaniach Pan Samochodzik i Kapitan Nemo) – powieść...
Pan Samochodzik i zagadki F...
Zbigniew Nienacki
8.5/10
Pan Samochodzik i templariusze
Pan Samochodzik i templariusze
Zbigniew Nienacki
8.7/10
Wraz z harcerzami z Zastępu Łuczników pan Tomasz szuka skarbu templariuszy, który według doniesień p...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl