Piętno Katriny

Agnieszka Bednarska
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Piętno Katriny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

„Wszystko to, co w historii, którą właśnie zamierzasz przeczytać, jest najbardziej mroczne, przerażające i nieprawdopodobne, to fakty” – tymi słowami autorka wprowadza czytelnika w klimat swojej mrocznej, fascynującej powieści z pogranicza jawy i snu. Huragan Katrina spustoszył stany Luizjana i Missisipi w sierpniu 2005 roku, pozostawiając po sobie nie tylko straty materialne, zrujnowane domostwa i wypłukane przez wielką wodę cmentarze, lecz także traumę w psychice ludzi, którzy go przeżyli. Do miejscowości doświadczonej huraganem przyjeżdża dziewczyna z Polski. Ucieka przed trudnymi przeżyciami, ale w Norco Valley nie czeka na nią sielanka, podobnie jak na pewną rodzinę, która osiedla się w tajemniczym domostwie.
Data wydania: 2021-03-17
ISBN: 978-83-8008-757-6, 9788380087576
Wydawnictwo: Media Rodzina
Seria: Gorzka Czekolada
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 384
dodana przez: mewaczyta

Autor

Agnieszka Bednarska Agnieszka Bednarska
Urodzona w 1973 roku w Polsce (Stargard Szczeciński)
Agnieszka Bednarska jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego. Wraz z mężem i synami od dziesięciu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest miłośniczką słowa pisanego. W życiu kieruje się prostą zasadą: „Żyj i pozwól żyć innym”.

Pozostałe książki:

Emigracja uczuć Wszystko przed nami Płaczący chłopiec Dwa oblicza Zanim się obudzę
Wszystkie książki Agnieszka Bednarska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gra o życie

{} WYBÓR REDAKCJI
8.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Recenzja przedpremierowa „Pewne tajemnice, z którymi człowiek nie ma odwagi się zmierzyć w chwili gdy nadarza się okazja pozostają na zawsze nie odkryte”. Często zaprzeczamy temu, czego nie rozumiemy. Każde z nas czuje więcej, niż chcielibyśmy przyznać, nawet przed samym sobą. Na wszystko próbujemy znaleźć racjonalne wytłumaczenie, ale ni... {} Recenzja książki Piętno Katriny

@gala26@gala26 {}× 28

Teatr wyobraźni

26.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

O huraganie Katrina, który w 2005 przeszedł przez stany Luizjana i Missisipi słyszał chyba każdy. Spustoszenie było tym większe, że po ustaniu wiatru nastała wielka powódź, która podtapiała miasta, wypłukiwała zmarłych z cmentarzy i niszczyła wszystko, co spotkała na swojej drodze, zostawiając po sobie pustkę. Materialną i psychiczną. To fakty, kt... {} Recenzja książki Piętno Katriny

@jorja@jorja {}× 18

Tajemnice Norco Valley

1.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Recenzja przedpremierowa. Premiera 10 marca 2021 r. Gorzka Czekolada nie zawodzi. Ta seria trafia w punkt moich czytelniczych oczekiwań. Tym razem czułam się jak na seansie spirytystycznym. Umarli chodzili między żywymi, czasami trudno było ich od siebie odróżnić. Miejsce akcji, to maleńkie miasteczko w Luizjanie – Norco Valley, nawiedzone w 2... {} Recenzja książki Piętno Katriny

@Strusiowata@Strusiowata {}× 16

Piętno Katriny.

28.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Natura, drogi kolego, wtedy jest nieobliczalna, kiedy człowiek w swojej niepojętej głupocie próbuje ją okiełznać i sobie podporządkować." Amy, dziewczyna z Polski postanawia uciec z domu. Wiążą się z jej decyzją trudne okoliczności do jakich doprowadziła. Za swój kierunek obrała Norco Valley, miasto, w którym spustoszenie po huraganie Katrina w ... {} Recenzja książki Piętno Katriny

@Bookmaania@Bookmaania {}× 10

Moja opinia o książce

Opinie

@gala26
2021-03-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2021 Moja prywatna biblioteczka Nowe wyzwanie czytelnicze 2021 Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie Thriller, sensacja, kryminał

Ta powieść to nie thriller to huragan. Najlepsza książka jak dotąd w 2021 r., aż trudno uwierzyć, że jest napisana przez polską autorkę. Agnieszka Bednarska doskonale opisała realia życia w miasteczku, które zostało zupełnie zniszczone przez huragan Katrinę jeden z trzydziestu najbardziej niszczycielskich huraganów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. Zupełnie jakby tam mieszkała i tego wszystkiego doświadczyła osobiście. Polecam.

{}× 23 | Komentarze (1) | link |
@Justyna_K
2021-04-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Warte polecenia

Alez to była powieść petarda, wciagnela mnie na maksa. Fenomenalnie opowiedziana historia. Chcę więcej takich dobrych książek. Opowieśc pelna emocji, niesamowicie oddany klimat malego miasteczka, pelnego własnych tajemnic, doskonale odmalowane poczucie zagrożenia i ogrom zniszczen po przejsciu Katriny, zniszczen materialnych I tych które pozostaja w sferze duchowej. Czytajcie moi drodzy, nie zgubcie tej pozycji w morzu ciągle naplywajacych innych nowości.

Koniecznie muszę sprawdzić czy autorka napisała jeszcze jakieś inne książki. Jeśli tak, to lista do przeczytania znów się wydluzy, jeśli nie, to będę czekać z utesknieniem na kolejną powieść.

{}× 16 | link |
@Bookish_Side
2021-03-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Huragan Katrina odcisnął olbrzymie piętno na przedstawionej w książce miejscowości Norco Valley. Nie da się ukryć, że to, co dzieje się w tym miejscu nie jest zwyczajne. Ludzie żyją w ciągłym strachu, a historia związana z Norco jest zatrważająca. Na swoje nieszczęście do tego tajemniczego miasteczka trafia Amy (pewna młoda dziewczyna z Polski) oraz Heeneyowie (rodzina z bardzo mroczną przeszłością). Nie jest to dobre miejsce dla tych ludzi, lecz o tym przekonują się dopiero po makabrycznych wydarzeniach, które całkowicie zmieniają ich życie.

Ciężko uwierzyć, że mamy tutaj do czynienia z polską autorką, bo opowieść, jaką przedstawiła nam Agnieszka Bednarska, mogłaby być fenomenem na skalę światową. Opisy miasteczka, krajobrazów i anomalii pogodowych są zdecydowanie na najwyższym poziomie, ale to nic w porównaniu z opisami ludzi i ich przeżyć wewnętrznych, które niezwykle realistycznie oddają nam cały obraz sytuacji i sprawiają, że historia staje się dla czytelnika zdumiewająco rzeczywista, przez co może nie tylko odczuwać wszystko razem z bohaterami przedstawionymi w tej powieści, ale także się z nimi utożsamiać.

Napięcie, z jakim czyta się tę książkę, jest niewyobrażalnie wielkie. Z każdym rozdziałem coraz trudniej się od niej oderwać. Niepokój, jaki odczuwałam podczas jej czytania, ciągle wzrastał, aż stał się nie do wytrzymania. Za wszelką cenę pragnęłam dowiedzieć się, jak to wszystko się skończy, więc brnęłam naprz...

{}× 8 | Komentarze (1) | link |
@ksiazka_w_pigulce
2021-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane


Autorka zachwyciła mnie książką "Zanim się obudzę". Może to za wcześnie, ale na podstawie drugiej książki pani Agnieszki śmiem twierdzić, że można skutecznie połączyć zarówno interesującą fabułę obyczajową, wątki paranormalne, przemycić garść faktów, wydarzeń i miejsc rzeczywistych oraz dopieścić to mądrością bijącą od poszczególnych bohaterów. Bednarskiej wychodzi to nad wyraz dobrze, a mistyczna strona, jakiej nie boi się poruszać autorka, jest wisienką na torcie.

Małżeństwo po traumatycznych przejściach szuka swojego miejsca na ziemi. Los pcha Rebecę wraz z mężem i synem na tereny, które wciąż żyją w cieniu huraganu Katrina z 2005 roku, a tamtejsi ludzie drżą nieustannie na każdy mocniejszy powiew wiatru. Los bohaterki stawia na jej drodze młodą Polkę szukającą swojego miejsca na ziemi z dala od rodzinnego kraju. Kobiety wspierają się, zbliżają do siebie, a czytelnik zaczyna zadawać sobie pytanie, kto dla kogo jest remedium na ból i ukojenie duszy po wydarzeniach z przeszłości. Czy w miejscu, w którym wciąż błąkają się dusze ofiar Katriny można rozpocząć wszystko od nowa ku lepszej przyszłości?

Pomysł na posłużenie się duchami zmarłym przypomina mi o ostatniej książce autorki. Mogłoby się wydawać, że odbiera to nieco z realizmu, lecz nic bardziej mylnego, gdyż Bednarska zgrabnie łączy zamysł zwykłej straumatyzowanej jednostki z dramatem zmarłych. Historia ma drugie dno i zachęca czytelnika do rozważenia sensu i jakości swojego życia. "Piętno Kat...

{}× 3 | link |
@wilczkowska82
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

{} | link |
@alien125
2021-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@important.books
2021-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
KR
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@szpaczek444
2021-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@jasminowaksiazka
2021-03-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@jorja
2021-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@beata.karbownik
2021-03-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Audiobook
@n.czyta
2021-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@mamawmkesie
2021-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@paulina0944
2021-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Pewne tajemnice, z którymi człowiek nie ma odwagi zmierzyć się w chwili gdy nadarza się ku temu okazja, pozostają na zawsze nieodkryte.”
{}
#
“Śmierć nie miała tu żadnych kryteriów, po prostu przeszła przez to miasto z siecią rozpostartą jak skrzydła, zagarniając w nią każdego, kto stanął jej na drodze”
{}
#
“Co dzieje się z człowiekiem, gdy traci poczucie bezpieczeństwa i kiedy żyje w ciągłym lęku?”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl