Zanim się obudzę

Agnieszka Bednarska
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Zanim się obudzę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Z rzeki zostaje wyłowiona kobieta - wyziębiona i prawie martwa. W szpitalu zapada w śpiączkę. Ma nikłe szanse na wybudzenie się. Policja nie potrafi ustalić jej tożsamości, nikt nie zgłasza jej zaginięcia. Opiekująca się nią siostra Brygida nadaje jej imię Selena i od tej pory poświęca się opiece nad dziewczyną.

Do tej samej sali trafia Kamil, chłopak z objawami śmierci mózgowej. Ordynator namawia jego rodziców do podpisania zgody na pobranie organów od Kamila, ale oni się nie zgadzają. Matka, patrząc na syna, nie wierzy w jego śmierć.

W szpitalu pracuje również doktor Yao Nakamura - wychowanek domu dziecka, samotny dziwak i przeciwnik orzekania śmierci mózgowej. Czy zdoła przywrócić swoich pacjentów do świata żywych? Kto ma decydować, gdzie leży granica między życiem a śmiercią? Co dzieje się za świadomością człowieka, który jest zbyt słaby, by wrócić, lecz wciąż niegotowy, by odejść?

Data wydania: 2019-05-23
ISBN: 978-83-8008-619-7, 9788380086197
Wydawnictwo: Media Rodzina
Seria: Gorzka Czekolada
Stron: 460
dodana przez: Smallbookworld

Autor

Agnieszka Bednarska Agnieszka Bednarska
Urodzona w 1973 roku w Polsce (Stargard Szczeciński)
Agnieszka Bednarska jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego. Wraz z mężem i synami od dziesięciu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest miłośniczką słowa pisanego. W życiu kieruje się prostą zasadą: „Żyj i pozwól żyć innym”.

Pozostałe książki:

Emigracja uczuć Wszystko przed nami Płaczący chłopiec Piętno Katriny Zabierz dzieci, wyjedź z miasta
Wszystkie książki Agnieszka Bednarska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Na granicy dwóch światów

24.01.2020

„Zanim się obudzę” została nazwana thrillerem medycznym. Jednak ja raczej powiedziałabym, że jest to powieść obyczajowa poruszająca trudny i pełen emocji temat. Książka stawia ważne pytania z dziedziny etyki. Będziemy musieli zmierzyć się z silnymi emocjami, żałobą, złością, bólem, niedowierzaniem oraz nieumierającą nadzieją, że stanie się... Recenzja książki Zanim się obudzę

Wzruszająca i pouczająca

17.06.2019

Podczas lektury tej książki trafiamy w miejsce smutne ale i pełne nadziei, czyli na oddział szpitalny dla pacjentów będących w śpiączce. Na oddziale przebywają różni podopieczni- niektórzy leżą w swoich łóżkach bardzo długo, inni pojawiają się tu tylko na kilka dni. Wielu z nich po śmierci ratuje życie innym ludziom czekającym z nadzieją na p... Recenzja książki Zanim się obudzę

@alien125@alien125 × 1

Zanim się obudzę..

2.10.2019

****UWAGA SPOILER **** To moja druga przeczytana książka o tematyce ludzi i lekarzach Głównie chodzi w niej o śmierć mózgu Jest pewien zwolennik myślenia że śmierć mózgu nie jest końcem, że da się odratować ludzi I rzeczywiście, podłączeni do pewnego urządzenia zyskiwali potrzebna pomoc, która powoli przebudza ich z tego "snu" Jednak kluczem do pe... Recenzja książki Zanim się obudzę

Między życiem a śmiercią

23.11.2019

Z rzeki zostaje wyłowiona młoda dziewczyna. Trafia ona w krytycznym stanie do jednego ze szczecińskich szpitali. Lekarze od początku nie dają jej zbyt wielkich szans na przeżycie. Policja ma problem aby ustalić jej tożsamość, nikt więc nic nie wie na temat jej przeszłości ani jak się nazywa. Jedyną osobą, która do niej zagląda jest pielęgniarka Br... Recenzja książki Zanim się obudzę

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-08-16
8 /10
Przeczytane

Kobieta, której nikt nie szuka przebywa dłuższy czas w szpitalu. Odnaleziono ją w rzece, jednak jest stan nie wykazywał postępów. Podłączona do aparatury, ma nikłe szanse na wybudzenie. Pozytywne myśli odnośnie pacjentki nie opuszczają doktora Yao Nakamury oraz pielęgniarki Brygidy, która każda wolną chwilę poświęca młodej dziewczynie. Nadaje jej również imię, Selena. Uważa, że przez ten gest jakim jest nadanie imienia nieznajomej i zwracanie się do niej, pewnego dnia się obudzi.
Do sali gdzie leży kobieta trafia chłopak z diagnozą śmierci mózgowej, po wypadku motocyklowym. Ordynator szpitala nie chce tracić czasu i nakłania rodziców do podpisania zgody na pobranie organów od chłopaka, który jest klasyfikowany jako dawca. Niestety rodzice nie chcą wyrazić zgody, a dodatkowo wspomniany doktor ma przeczucie odnośnie młodego mężczyzny..

Nikt nie jest gotowy na śmierć. Czasami przychodzi za szybko, innym razem niespodziewanie, ale zawsze jest.

Jest to niezwykle poruszająca książka, gdzie ból i cierpienie wylewają się z kartek pokazując, jak człowiek nigdy nie będzie gotowy na odejście z tego świata. Miłość do bliskich osób tylko potęguje odczucie straty i nie pozwala pogodzić się, z tą najgorszą chwilą. Jeśli poszukujecie lektury pełnej pytań i refleksji, to koniecznie zapiszcie sobie ten tytuł.

× 4 | link |
@oczytanakryminolog
2020-02-18
8 /10
Przeczytane Obyczajówki Booktoury

Książka ta nie tylko opowiada o przejmujących, smutnych historiach ludzi, ale zawiera także ogrom informacji o śmierci mózgowej i stanowi ciekawą interpretację tego, jak wygląda świat osoby w niej pogrążonej. Polecam bardzo!

× 2 | link |
@angell15
2020-05-07
10 /10

"Zanim się obudzę" Agnieszki Bednarskiej to książka poruszająca trudny temat osób pozostających w śpiączce i śmierci mózgowej. "Co dzieje się ze świadomością człowieka, który jest zbyt słaby, by wrócić, lecz wciąż niegotowy, by odejść?" To pytanie zadają sobie bohaterowie powieści: lekarze Yao Nakamura i Bernard Pułaski, ordynator Anna Maria Katarzyna Myśliwiecka-Pyrkoń i pielęgniarka Brygida. Autorka przedstawia historie pacjentów - wyłowionej z rzeki, wyziębionej kobiety o nieznanej tożsamości oraz chłopaka po wypadku - oraz ich rodzin. Opowiada o walce o przetrwanie toczonej przez samych poszkodowanych wewnątrz ich świadomości oraz przez osoby, którym zależy na przywróceniu ich do życia. Poznajemy także przeszłość doktora Nakamury oraz stopniowo odsłania się przed nami historia niezidentyfikowanej kobiety, roboczo nazwanej Seleną. Co sprawia, że niektórzy pacjenci wybudzają się ze śpiączki i wychodzą ze śmierci mózgowej a inni powoli gasną? Czy ma na to wpływ ich wola czy to kwestia silnego organizmu?
"Doktor Yao Nakamura jako jeden z nielicznych na świecie był zwolennikiem teorii, że śmierć mózgu nie istnieje. Ale znaczył zbyt mało, a teoria była zbyt kontrowersyjna, aby szerokie gremium lekarzy mogło ją zaakceptować. Dlatego Nakamura niewiele mógł zrobić, był jedynie ziarnem piasku w dobrze naoliwionym mechanizmie pobierania organów i transplantacji. Sprawiał, że czasami w nim zgrzytało, ale nie mógł go unieruchomić. Krążył w jego trybikach, zas...

× 1 | link |
@alien125
2019-06-17
10 /10
Przeczytane

Bardzo wartościowa opowieść psychologiczna z wątkami kryminalnymi.

| link |
NI
2021-07-18
3 /10
Przeczytane
@merida.zielona
2021-06-10
7 /10
Przeczytane
EJ
2020-10-30
6 /10
Przeczytane Październik 2020
@anna_strzelczak
2020-08-27
6 /10
Przeczytane
@napisaneslowa
2020-03-13
8 /10
Przeczytane
@Justyna_K
2021-05-17
7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Warte polecenia
@cherryladyreads
2020-01-24
8 /10
Przeczytane
@Caaroline25
2019-12-20
7 /10
Przeczytane
@Katarzyna_Bieszczad
2019-11-23
8 /10
Przeczytane
@Natula
2019-11-20
7 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Sensacja, thriller, horror,kryminał 2019 Z biblioteki
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Zanim się obudzę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl