Płonący motyl

Stanisław Srokowski
Książka Płonący motyl
Książka Płonący motyl
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W latach 1967-1972 pracowałem nad dużą powieścią, w której zamierzałem pokazać losy ludzi repatriowanych z kresów wschodnich i osiadłych na Ziemiach Zachodnich. Kiedy próbowałem wydrukować fragmenty, okazało się, że nie nadszedł jeszcze czas. Już po napisaniu "Duchów dzieciństwa" i "Repatriantów" wróciłem do tamtej powieści. Życie jakby samo wyznaczyło jej miejsce w tym tryptyku. Blisko dwa lata (1986-1987) kontynuowałem pracę nad "Płonącym motylem". Występują tu niektórzy bohaterowie "Repatriantów", lecz sama powieść może być czytana jako dzieło suwerenne i zamknięte; w całości jednak tłumaczy się lepiej i znaczy więcej. "Płonący motyl" to studium charakterów i zachowań ludzkich wobec przemocy oraz manipulacji społecznych i politycznych. "Zapomniana powieść", jak ją nazywam w duchu, przedstawia lud osadzony w nowej rzeczywistości, której nie rozumie. Lęk, niepokój i zwątpienie przeplatają się z ciekawością i chęcią poznania Nowego. Świat realny miesza się ze światem nadrealnym, a życie ludzkie jest zanurzone w atmosferze niezwykłości i tajemnicy. "Płonący motyl" otrzymał wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie literackim w Lublinie w roku 1988.  
Data wydania: 1989
ISBN: 83-06-01746-3, 8306017463
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Cykl: Repatrianci, tom 3
Seria: Polska Proza Współczesna
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 422

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Płonący motyl nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Płonący motyl. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}