Płynna nowoczesność

Zygmunt Bauman
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Płynna nowoczesność
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Kolejna po "Europa niedokończona przygoda", "Razem osobno" oraz "Życie na przemiał" błyskotliwa i pisana z pasją próba opisania najważniejszych problemów współczesnego świata. Jedna z najważniejszych książek współczesnej socjologii. Klasyczna, programowa, definiująca pojęcia, które rozwija Bauman w późniejszych pracach. Jej angielskie wydanie ukazało się w 2000 roku. W pięciu rozdziałach ( 1. Emancypacja; 2. Indywidualność; 3. Czas i przestrzeń; 4. Praca; 5. Wspólnota) opisuje autor zagadnienia, skupione wokół najważniejszych problemów dotyczących kondycji człowieka. Zastosowanie metafory płynności służy obrazowemu opisaniu struktur społecznych i państwowych. Posługując się tą metaforą autor poddaje refleksji mechanizmy rządzące dzisiejszym światem, który z jednej strony dąży do przedłużenia życia ludzkiego, z drugiej zaś stwarza warunki, które sprzyjają rozwojowi form krótkotrwałych. Czytelnik rozpoznaje w tej książce własne problemy i odczucia, związane z poruszaniem się w przestrzeni (domy, miasta, supermarkety), z błyskawicznym przemieszczaniem w czasie (samoloty), szybkością zdobywania i przekazywania informacji (internet, telefony komórkowe), poszukiwaniem i częstym zmienianiem pracy, byciem ?obok?, a nie ?z? innymi. Czuje się bohaterem tej książki ? człowiekiem nowoczesnym, dla którego życie ? jak pisze Bauman jest - ?zadaniem do wykonania, wymagającym coraz większych starań i wciąż nowych wysiłków?. Lektura książki, dzięki żywiołowej i barwnej stylistyce dostarcza czytelnikowi nieczęsto spotykanej satysfakcji.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-08-03847-5, 9788308038475
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Filozofia
Stron: 341
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Zygmunt Bauman Zygmunt Bauman
Urodzony 19 listopada 1925 roku w Polsce (Poznań)
Zygmunt Bauman – polski socjolog, filozof, eseista, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu – ponowoczesności, płynnej nowoczesności, późnej nowoczesności. Profesor nauk humanistycznych. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Katedry Socjologii ...

Pozostałe książki:

Globalizacja Socjologia 44 listy ze świata płynnej rzeczywistości Dwa szkice o moralności ponowoczesnej
Wszystkie książki Zygmunt Bauman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Płynna nowoczesność aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2022-07-22
1 /10
@autodydaktyczna
2020-11-02
8 /10
Przeczytane
@oliwa
2019-11-13
6 /10
Przeczytane Polska Polska

Cytaty z książki

O nie! Książka Płynna nowoczesność. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl