Praca konsumpcjonizm i nowi ubodzy

Zygmunt Bauman
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Praca konsumpcjonizm i nowi ubodzy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Przyzwyczajeni do wielkich podróży Jana Pawła II i jego troski o pokój i sprawiedliwość na całym świecie, rzadziej myślimy iż podobne troski zaprzątają uwagę myślicieli niezwiązanych (przynajmniej instytucjonalnie) z Kościołem. Książka Zygmunta Baumana, Praca, konsumpcjonizm i nowi ubodzy uzmysławia, że tak właśnie jest. Jej autor opiera się głównie na analizach socjologicznych, ale wnioski do jakich dochodzi są zaskakująco bliskie konkluzjom do jakich prowadzi lektura pism społecznych polskiego Papieża. Również proponowane rozwiązania problemów trapiących ludzkość związanych z pracą, rosnącym zubożeniem całych narodów i grup społecznych są podobne. Warto choćby zwrócić uwagę na postulowaną przez Baumana konieczność zmiany podejścia do samej pracy i do stylu życia z wezwaniem chrześcijańskim do nawrócenia. Krótko mówiąc jest to książka, którą z pożytkiem przeczytać może każdy komu bliski jest los ludzkości, zwłaszcza tych wszystkich, którzy padli ofiarą nieludzkich procesów globalizacyjnych.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7318-446-6, 9788373184466
Wydawnictwo: WAM
Stron: 212

Autor

Zygmunt Bauman Zygmunt Bauman
Urodzony 19 listopada 1925 roku w Polsce (Poznań)
Zygmunt Bauman – polski socjolog, filozof, eseista, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu – ponowoczesności, płynnej nowoczesności, późnej nowoczesności. Profesor nauk humanistycznych. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Katedry Socjologii ...

Pozostałe książki:

Socjologia Globalizacja 44 listy ze świata płynnej rzeczywistości Dwa szkice o moralności ponowoczesnej Etyka ponowoczesna Kultura w płynnej nowoczesności Praca konsumpcjonizm i nowi ubodzy Płynna nowoczesność Płynne czasy. Życie w epoce niepewności Razem. Osobno Życie na przemiał Europa niedokończona przygoda O Bogu i człowieku. Rozmowy O pożytkach z wątpliwości : rozmowy z Zygmuntem Baumanem Obcy u naszych drzwi Ponowoczesność jako źródło cierpień Płynny lęk Socjalizm. Utopia w działaniu Społeczeństwo w stanie oblężenia Zindywidualizowane społeczeństwo Śmierć i nieśmiertelność. O wielkości i strategii życia 44 listy ze świata płynnej nowoczesności Bauman [ponowoczesność] Bauman/Bałka Ciało i przemoc w obliczu ponowoczesności Konsumowanie życia Kultura jako praxis Liquid Times Między chwilą a pięknem O sztuce w rozpędzonym świecie Moralność w niestabilnym świecie Nowoczesność i Zagłada O pożytkach z wątpliwości PL +50. Historie przyszłości Pisanie miasta - czytanie miasta Płynna inwigilacja. Rozmowy Płynne pokolenie Płynne życie Retrotopia. Jak rządzi nami przeszłość? Rozmowy o socjologii Straty uboczne Szanse etyki w zglobalizowanym świecie Sztuka życia To nie jest dziennik Tożsamość Wspólnota. W poszukiwaniu bezpieczeństwa w niepewnym świecie Życie w kontekstach Żyjąc w czasie pożyczonym
Wszystkie książki Zygmunt Bauman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Praca konsumpcjonizm i nowi ubodzy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@leskon
@leskon
2009-10-08
10 /10
Przeczytane

Analiza zjawisk jakimi są konsumpcjonizm i praca – ich miejsca w społeczeństwie, wpływu na gospodarkę oraz sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości. Szczególnie zapada w pamięć analiza mechanizmów współczesnego konsumpcjonizmu. Książka napisana przystępnie i zrozumiale w charakterystyczny dla tego autora sposób.

| link |
@Zorg
@Zorg
2022-07-22
1 /10
@Proteus
2022-03-16
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Praca konsumpcjonizm i nowi ubodzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl