Podręcznik bezpieki

Filip Musiał
Podręcznik bezpieki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podręcznik bezpieki i publikacja o biskupach niezłomnych znajdują się wśród tegorocznych planów wydawniczych krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej - poinformowano w poniedziałek podczas konferencji prasowej w IPN. Jak zapowiedział podczas konferencji Marek Lasota z krakowskiego IPN, w przygotowywanym przez historyka z Instytutu Filipa Musiała Podręczniku bezpieki znajdą się materiały źródłowe: instrukcje i zarządzenia, stanowiące "swoistą mapę pracy operacyjnej bezpieki". Będą również wewnętrzne materiały szkoleniowe - bezcenne dla historyków i dziennikarzy. O niezłomnej postawie biskupów w czasach PRL będzie mówiła z kolei praca zbiorowa Nigdy przeciw Bogu. Biskupi niezłomni. W publikacji, nad którą pracują historycy z czterech oddziałów IPN, opisani zostaną duchowni, którzy mimo wysiłków bezpieki nie dali się złamać: bp Juliusz Bieniek z diecezji katowickiej, bp Jan Pietraszko z Krakowa (obaj już nie żyją) oraz były metropolita przemyski abp Ignacy Tokarczuk i były metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz. W planach wydawniczych krakowskiego IPN na 2007 rok znajdują się także kolejne tomy Z archiwum bezpieki (razem z Ośrodkiem Myśli Politycznej"), a także m.in. obszerna monografia opracowana przez Henryka Głąbockiego Opozycja w Krakowie w latach 1970-80 i publikacja Jarosława Szarka Służba bezpieczeństwa wobec Solidarności w latach 1980-81. Podczas konferencji prasowej poinformowano także o planach ogólnopolskich obchodów 63. rocznicy Powstania Warszawskiego. - Powstanie Warszawskie było powstaniem ogólnonarodowym i chcemy, by pamięć o nim była obchodzona w całej Polsce - powiedział dyrektor krakowskiego oddziału IPN Ryszard Terlecki. Zaapelował, by 1 sierpnia o godz. 17 uczcić rocznicę chwilą skupienia. Jak poinformował, obchody, planowane w tym roku w kilkunastu większych miastach w Polsce, w przyszłym roku mają nabrać jeszcze szerszego zasięgu, by w kolejnym roku były już obchodzone w całym kraju.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-61033-11-0, 9788361033110
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Autor

Filip Musiał Filip Musiał
Urodzony w 1976 roku w Polsce
Filip Musiał – polski historyk i politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii, profesor nadzwyczajny i prorektor ds. studenckich Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracuje także w Oddziałowym Biurze Edukacji Publicznej Instyt...

Pozostałe książki:

Czerwona Zaraza Komunistyczny aparat represji wobec Jezuitów prowincji Polski południowej Instrukcje, wytyczne, pisma Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z lat 1962-1989. Wybór dokumentów Komunizm w Polsce. Zdrada Zbrodnia Zakłamanie Zniewolenie. „Dialog należy kontynuować…”. Rozmowy operacyjne Służby Bezpieczeństwa z ks. Henrykiem Gulbinowiczem 1969–1985. Studium przypadku.
Wszystkie książki Filip Musiał

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Podręcznik bezpieki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podręcznik bezpieki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl