Raj grabarzy narodu. Studia i materiały do dziejów aparatu represji w Polsce "ludowej" 1945-1989

Filip Musiał
Raj grabarzy narodu. Studia i materiały do dziejów aparatu represji w Polsce "ludowej" 1945-1989
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Raj grabarzy narodu. Studia i materiały do dziejów aparatu represji w Polsce „ludowej” 1945–1990 jest zbiorem artykułów prezentujących historię komunistycznego aparatu przemocy. Dokumentuje życiorysy niektórych jego reprezentantów, ukazuje metody działania komunistów i taktykę pętania społecznej niezależności. Przypomina, że budowany pod sowiecką kuratelą komunistyczny „raj” nad Wisłą powstał na fundamencie zbrodni i zakłamania. Dowodzi, że jego powstanie okupione zostało krwią tych, którzy z utratą niepodległości nie chcieli się pogodzić. Negatywni bohaterowie tej książki byli niewątpliwie zbrojnym ramieniem komunistycznej partii zapewniającym aparatczykom możliwość sprawowania władzy sprawowanej przez nich z łaski Kremla i w sowieckim interesie.
ISBN: 978-83-60940-45-7, 9788360940457
Wydawnictwo: Arcana

Autor

Filip Musiał Filip Musiał
Urodzony w 1976 roku w Polsce
Filip Musiał – polski historyk i politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii, profesor nadzwyczajny i prorektor ds. studenckich Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracuje także w Oddziałowym Biurze Edukacji Publicznej Instyt...

Pozostałe książki:

Komunizm w Polsce. Zdrada Zbrodnia Zakłamanie Zniewolenie. „Dialog należy kontynuować…”. Rozmowy operacyjne Służby Bezpieczeństwa z ks. Henrykiem Gulbinowiczem 1969–1985. Studium przypadku. A kto chce być sługą... A kto chce być wolny... Agentura w akcji Czerwona zaraza Czerwone szwadrony postępu Drogi do "Solidarności" Instrukcje, wytyczne, pisma Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z lat 1962-1989. Wybór dokumentów Komunistyczny aparat represji wobec Jezuitów prowincji Polski południowej Lepiej za Polskę dziś umierać Ludzie bezpieki województwa krakowskiego Między męczeństwem a zdradą Na szlaku niepodległości Niezłomni. Ku prawdzie i wolności. Komunistyczna bezpieka wobec kard. Karola Wojtyły Od Hitlera do Stalina Od Września do Norymbergi Operacja: zniszczyć Kościół Osądź mnie Boże PRL - "normalny" kraj Partia z narodem, naród z Kościołem Po dwóch stronach barykady PRL Pod znakiem sierpa i młota Podręcznik bezpieki Pokolenia wolnej Polski Polska konfidencka Precz z komuną Przeciw Kościołom i religii. Sprawozdania Sekcji 5 Wydziału V Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Krakowie 1946-1952 Przeciw czerwonej dyktaturze Raj grabarzy narodu. Studia i materiały do dziejów aparatu represji w Polsce "ludowej" 1945-1989 Razem budujemy socjalizm W pułapce historycznej konieczności W służbie komuny Wojna się nie skończyła Wokół teczek bezpieki- zagadnienia metodologiczno-źródłoznawcze Władysław Gurgacz Jezuita wyklęty Zwycięstwo będzie waszą nagrodą
Wszystkie książki Filip Musiał

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Raj grabarzy narodu. Studia i materiały do dziejów aparatu represji w Polsce "ludowej" 1945-1989 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Raj grabarzy narodu. Studia i materiały do dziejów aparatu represji w Polsce "ludowej" 1945-1989. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl