Podstawy fizyki środowiska przyrodniczego

Władysław Bulanda
Podstawy fizyki środowiska przyrodniczego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera informacje dotyczące podstawowych wielkości i procesów fizycznych, takich jak: ruch, siły, energia, fale, ciepło, elektryczność i magnetyzm, promieniowanie elektromagnetyczne, struktury atomowe, promieniotwórczość oraz opisuje prawa rządzące tymi procesami. W rozdziałach od 1 do 6 omówiono także oddziaływania różnorodnych czynników fizycznych na środowisko i człowieka, metody eksperymentalne oparte na zjawiskach fizycznych i dotyczące tych oddziaływań oraz sposoby ochrony przed ich negatywnymi skutkami. Spośród omawianych zagadnień na uwagę zasługują aktualne problemy, np.: efekt cieplarniany, dziura ozonowa, wykorzystanie energii słonecznej, działanie substancji promieniotwórczych, energetyka jądrowa, zastosowanie sztucznych satelitów, a także hałas. Problematyka książki dotyczy nie tylko środowiska naturalnego, ale uwzględnia także środowisko zamieszkania, pracy, komunikacji - odgrywające coraz większą rolę w związku z rozwojem cywilizacji technicznej. W rozdziałach 7 i 8 przedyskutowano rolę, jaką środowisko kosmiczne odgrywa dla Ziemi. W części wstępnej książki książki zaprezentowano zwięzłą charakterystykę prawnych i ekonomicznych aspektów dotyczących ochrony środowiska. W poszczególnych rozdziałach zawarte są przykłady związanych z nimi tematycznie zadań oraz ich rozwiązania. Na końcu umieszczono zadania i testy, których samodzielne rozwiązanie pozwala ocenić zrozumienie przedstawionych w nim zagadnień.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-227-2639-6, 9788322726396
Wydawnictwo: UMCS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Podstawy fizyki środowiska przyrodniczego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podstawy fizyki środowiska przyrodniczego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl