Polak sprzeda zmysły

Konrad Oprzędek
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Polak sprzeda zmysły
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Mariusz Szczygieł o książce: Wreszcie możemy zobaczyć siebie! Nie ma o Polsce takich książek jak debiut Konrada Oprzędka. Wariackich, ale pogodnych. Smutnych, ale nieprzygnębiających. Moje pokolenie w połowie lat 80. żyło podniecającym filmem dokumentalnym „Oto Ameryka”. Emitowany nocą w telewizji pokazywał ciemne oblicze Stanów. Ukryta twarz amerykańskiego społeczeństwa pociągała i odpychała jednocześnie. Kiedy dziś czytam u Oprzędka, że Polki zarabiają na własnym moczu i brudnych majtkach, a Polacy sprzedają douszne lekarstwo na nudę, myślę: oto Polska jak wtedy Ameryka. Bez ubrania, bez makijażu, bez fałszywego wstydu. Błyskotliwa książka Konrada Oprzędka pokazuje, kim są Polacy, kiedy nie muszą być sobą.
Data wydania: 2016-02-25
ISBN: 978-83-943118-2-7, 9788394311827
Wydawnictwo: Fundacja Instytutu Reportażu
Seria: Seria Reporterska
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 136

Autor

Konrad Oprzędek Konrad Oprzędek
Urodzony w 1984 roku w Polsce
Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę dziennikarską zaczynał w Radiu RMF FM. Od 2011 roku publikuje reportaże w „Dużym Formacie”, reporterskim dodatku do „Gazety Wyborczej”. Nagrodzony Kryształowym Piórem (2012) oraz dwukrotnie...

Pozostałe książki:

Grzech jest kobietą Łaskoci
Wszystkie książki Konrad Oprzędek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Opis obyczajów III RP

13.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wychodząc od analizy ogłoszeń znajdowanych głównie w internecie i docierając do ludzi, którzy je zamieszczają pokazuje Oprzędek jak transformacja ustrojowa wpłynęła na nasze życie i naszą obyczajowość. Zaczyna od zmian w podejściu do seksu: młode pokolenie w przeciwieństwie do starszego akceptuje swoją cielesność. Mówi bohaterka tytułowego reporta... {} Recenzja książki Polak sprzeda zmysły

@almos@almos {}× 16

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Reportaże

Czytałam z ciekawością. Po 3 biografiach postaci z przeszłości polskiej kultury to spotkanie z teraźniejszością i to w dodatku taką 'spod pierzynki', bo taką rolę pełni teraz internet. W części pierwszej reporter analizuje 'dokazy' internetowe Polaków w temacie erotycznym i handel narządami, w części drugiej analizuje ogłoszenia w internecie o sprzedaż, co daje okazję do poznania spraw materialnych, problemów, do których w realu się nikt nie przyznaje, a w części trzeciej poszukuje w internecie ogłoszeń o sprzedaż artefaktów z dziedziny sacrum. I chodzi to o sprzedaż Jezuska po babce, jak i kocyka z Auschwitz.
W sumie wyziera z książki samotność, pustka, brak perspektyw, często bieda, drętwota i brak zabezpieczenia finansowego, ale i zmieniające się priorytety i to, w co wierzymy.
Bardzo dobra analiza rzeczywistości. Niebanalna.

{}× 16 | Komentarze (1) | link |
@MLB
2021-06-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@almos
2021-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ebook reportaż/literatura faktu
@dorota.sawicka
2020-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
SZ
2020-04-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 0_Nie posiadam 1_Literatura faktu i reportaż 2_Biblioteka 3_Przeczytane 2017

Cytaty z książki

“Widzi pan - dodaje wnuczka od siebie - babcia jest z pokolenia, które nie mogło mieć marzeń, bo i tak by się nie spełniły. My mamy ich tak dużo, że czasem sami nie wiemy,czy to, co się nam spe...”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl