Polonistki

Alfred Siatecki
Polonistki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najtrudniej napisać książkę, którą czytelnicy uznają za uczciwą Beata, Inez, Jadwiga, Magda, Natalia i Pola ? polonistki. A obok nich ich partnerzy. Wszyscy, jak co roku, przyjeżdżają na zjazd koleżeński do domu Magdy i Marka. Spotkanie przyjaciół prowokuje do podsumowań dokonań życiowych i zwykłych spraw tworzących ich codzienność. Podsumowania te znajdują literacki komentarz w przywoływanych przez Marka w Zapiśniku dziełach największych światowych twórców. Życie tworzy literaturę, literatura życie. Alfred Siatecki ? pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści kryminalne, jak ?Postrzelony?, oraz obyczajowe, między innymi ?Jubel? (1987), ?Zmowa pułkowników? (2000) czy ?A jednak będzie noc poślubna? (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-64307-39-3, 9788364307393
Wydawnictwo: Oficynka
Seria: Szpunt do Antałka
Kategoria: Literatura piękna

Autor

Alfred Siatecki Alfred Siatecki
Urodzony 18 czerwca 1947 roku w Polsce (Kostrzyń nad Odrą)
Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowis...

Pozostałe książki:

Pomsta Porąbany Postrzelony Psie kochanie Zaproszenie na śmierć
Wszystkie książki Alfred Siatecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polonistki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polonistki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl