Porąbany

Alfred Siatecki
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Porąbany
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy z pasji rodzi się zbrodnia W redakcji „Gazety Zielonogórskiej” w krótkim czasie giną dwaj dziennikarze. Policja przypuszcza, że obie sprawy się łączą, a wszystkie tropy wiodą do środowiska żużlowców. Daniel Jung, zmuszony do zajmowania się działem sportowym, powoli poznaje relacje rządzące tą dyscypliną i zaczyna prowadzić własne śledztwo. Porąbany to druga część serii powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu (Satecku). Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński.
Data wydania: 2016-10-26
ISBN: 978-83-64307-84-3, 9788364307843
Wydawnictwo: Oficynka
Cykl: Daniel Jung, tom 2
Stron: 420

Autor

Alfred Siatecki Alfred Siatecki
Urodzony 18 czerwca 1947 roku w Polsce (Kostrzyń nad Odrą)
Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowis...

Pozostałe książki:

Pomsta Polonistki Postrzelony Zaproszenie na śmierć Kocha nie oczekując wzajemności
Wszystkie książki Alfred Siatecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Porąbany

30.11.2019

„Porąbany” Alfreda Siateckiego to druga część o przygodach dziennikarza śledczego Daniela Junga. W redakcji Gazety Zielonogórskiej zostaje zamordowany dziennikarz Michał, zajmujący się sprawami gospodarczymi. Czy jego morderstwo to dzieło przypadku czy zostało zaplanowane? Pytanie wydaje się zasadne, gdyż Michał – tej nocy, w której zginął – pra... Recenzja książki Porąbany

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2020-10-15
Przeczytane Kryminał

Były policjant Wydziału Kryminalnego, obecnie dziennikarz śledczy - Daniel Sateck, który w drugiej powieści zmienił nazwisko na Jung, na cześć swojego dziadka-Austriaka, prowadzi nowe śledztwo.

Zamordowano jego dwóch kolegów, dziennikarzy z działu sportowego. W Zielonejgórze jest bardzo popularny żużel i to ta dziedzina sportu ma związek ze śmiercią obu dziennikarzy.

Taki jest początek kolejnej części z Danielem Jungiem – „Porąbany”. Dziennikarz śledczy powoli dochodzi do prawdy i oczywiście ma problemy ze swoją nową szefową, której obca jest etyka dziennikarska.

Alfred Siatecki jest doświadczonym pisarzem i książka jest bardzo dobra pod względem literackim.

Jest to spokojna, wyważona powieść kryminalna. Na pewno jest to ciekawa propozycja do czytania dla osób lubiących polskie powieści sensacyjne i mieszkańców Zielonej Góry, która jest bohaterem całej serii z Danielem Jungiem oraz fanów żużla. Z chęcią sięgnę po trzecią cześć – „Pomstę”.

× 10 | link |
@andrzej.trojanowski
2020-08-22
8 /10


Alfred Siateczki, pisarz i dziennikarz ma w swoim dorobku kilka powieści obyczajowych. Powieść „Porąbany” jest drugą w serii o Danielu Jungu, dziennikarzu śledczym. Ginie dwóch dziennikarzy z redakcji „Gazety Zielonogórskiej”. Jeżeli ktoś tu szuka pościgów, zawiłych zagadek kryminalnych to nie znajdzie. Znajdzie natomiast sporo ciekawostek dotyczących regionu. Sportu i miejscowych animozji na tym punkcie. Przebywałem w regionie dobrych kilkanaście lat i z przyjemnością wspominałem układ miejscowości, ulice, osiedla. Też miałem problem ze znalezieniem, może nie warsztatu ale pewnej instytucji przy Urszuli w Zielonej Górze. Powieść napisana językiem, spokojnym, wyważonym bez upiększeń co tylko dodaje uroku i prawdziwości przekazu.

× 1 | link |
WI
2023-04-15
5 /10
Przeczytane
BT
2021-11-27
6 /10
Przeczytane
@hag
2021-04-13
7 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2019-11-30
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“ - Ci, którzy jedzą kiełbasę zwyczajną, zazdroszczą tym, którzy jedzą szynkę. Czyli biedni zazdroszczą bogatym. Bogaci jeszcze bogatszym. Niscy wysokim. Chudzi grubym, a grubi chudym. Uczniowi...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Postrzelony
Postrzelony
Alfred Siatecki
7/10
Polityczne rozgrywki, lokalne układy i dziennikarskie śledztwo W podejrzanych okolicznościach gini...
Pomsta
Pomsta
Alfred Siatecki
7.6/10
Mroczny cień przeszłości... Pewnego dnia zdun remontujący podupadły pałac księżnej Doroty de Tal­l...
Zaproszenie na śmierć
Zaproszenie na śmierć
Alfred Siatecki
5.7/10
W apartamencie profesora inżynierii biomedycznej Bolesława Witkowskiego znaleziono zwłoki kobiety,...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl