Pomsta

Alfred Siatecki
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Pomsta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Mroczny cień przeszłości...

Pewnego dnia zdun remontujący podupadły pałac księżnej Doroty de Tal­leyrand-Périgod na Zatoniu znajduje w kominie szczątki dziecka z dawnych lat. Znalezisko wstrząsa opinią publiczną. W tym samym czasie Daniel Jung dostaje polecenie od naczelnej, żeby przeprowadzić wywiad z profesorem Stefanem Poślednim, światowej sławy znawcą cywilizacji łużyckiej, który założył prywatną uczelnię archeologiczną. Do spotkania jednak nie dochodzi. Pośledni zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Jung zaczyna zadawać niewygodne pytania...

Pomsta to trzecia część serii powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu.

Data wydania: 2020-08
ISBN: 978-83-66613-32-4, 9788366613324
Wydawnictwo: Oficynka
Cykl: Daniel Jung, tom 3
Stron: 426
dodana przez: Justyna_K
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Alfred Siatecki Alfred Siatecki
Urodzony 18 czerwca 1947 roku w Polsce (Kostrzyń nad Odrą)
Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowis...

Pozostałe książki:

Pomsta Porąbany Polonistki Postrzelony Zaproszenie na śmierć
Wszystkie książki Alfred Siatecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pomsta

30.11.2019

Czy przeszłość może mieć tak niebywały wpływ na naszą przyszłość? Pytanie, czy wszyscy mamy tego świadomość? Po przeczytaniu tej lektury będzie Wam łatwiej odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Po raz trzeci - i już niestety ostatni - zapraszam Was do prowadzenia dziennikarskiego śledztwa, oczywiście przy boku znanego nam redaktora Daniela Ju... Recenzja książki Pomsta

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2020-10-18
7 /10
Przeczytane Kryminał

„Pomsta” to już trzecie spotkanie z byłym policjantem Wydziału Kryminalnego, obecnie dziennikarzem śledczym „Gazety Zielonogórskiej”, Danielem Jungiem.

Zamordowano profesora archeologii Stefana Pośledniego, który okazuję się postacią niejednoznaczną. Jung prowadzi dziennikarstwo śledcze w tej sprawie, które okazuje się bardzo niebezpieczne, a stawką w nim jest życie głównego bohatera.

Cała seria dzieje się w Zielonejgórze. Alfred Siatecki znakomicie wykorzystuje prawdziwe fakty związane z tym miastem do tworzenia swoich powieści. W „Pomście” poznajemy historię pałacu księżnej Doroty de Talleryand-Périgod na Zatoniu, dzielnicy Zielonej Góry oraz serwisu zwanego łabędzim, najsłynniejszego z porcelanowych serwisów, który został wykonany w Królewskiej Manufakturze w Miśni na zlecenie hrabiego Henryka Brühla.

Ta część podobała mi się o wiele bardziej niż poprzednia książka „Porąbany”, po prostu opowiedziana historia jest bardziej w moim guście.

Alfred Siatecki to doświadczony pisarz i powieść jest pod względem literackim, warsztatowym jest znakomita.

„Pomsta” to książka z inteligentną intrygą kryminalną, którą dobrze się czyta. Doprawiona poczuciem humoru, bystrymi komentarzami autora dotyczącymi naszej współczesności i z zaskakującym zakończeniem. Na pewno będzie interesująca dla wielbicieli tego gatunku i czytelników z Zielonej Góry.

Autor stworzył bardzo ...

× 8 | link |
@andrzej.trojanowski
2020-10-08
8 /10

Alfred Siatecki w trzeciej odsłonie serii o Danielu Jungu „Pomsta” nie zanudza, chociaż miałem obawy. Znowu zabiera czytelnika na przepiękną i tajemniczą ziemię lubuską. Z pasją ustami bohaterów opowiada o odkryciach. O historii tych ziem. A niejako przy okazji redaktor-komisarz Daniel Jung prowadzi własne śledztwo w sprawie śmierci niemowlęcia sprzed trzydziestu lat jak i ówczesnego zejścia profesora Pośledniego, światowej sławy znawcy cywilizacji łużyckiej. Powieść pomimo łączenia wielu wątków, niekoniecznie kryminalnych, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Tym bardziej, że zakończenia takowego czytelnik, czyli ja się nie spodziewałem. Oględnie i bez wchodzenia z butami autor umiejętnie nadaje rysy psychologiczne bohaterom. Bez przerysowań i martyrologii próbuje poznać motywy postępowania. Powieść napisana piórem lekkim i jak poprzednie z pasją.

× 2 | link |
BT
2021-11-27
7 /10
Przeczytane
@hag
2021-04-13
7 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2019-11-30
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Dziennikarz powinien być uczciwy wobec czytelnika, wiarygodny, rzetelny i przede wszystkim posługiwać się poprawnym językiem. Tego kandydaci na redaktorów uczą się na studiach i tego ich stars...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Postrzelony
Postrzelony
Alfred Siatecki
7/10
Polityczne rozgrywki, lokalne układy i dziennikarskie śledztwo W podejrzanych okolicznościach gini...
Porąbany
Porąbany
Alfred Siatecki
7/10
Kiedy z pasji rodzi się zbrodnia W redakcji „Gazety Zielonogórskiej” w krótkim czasie giną dwaj dzie...
Zaproszenie na śmierć
Zaproszenie na śmierć
Alfred Siatecki
5.7/10
W apartamencie profesora inżynierii biomedycznej Bolesława Witkowskiego znaleziono zwłoki kobiety,...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl