Postrzelony

Alfred Siatecki
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Postrzelony
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Polityczne rozgrywki, lokalne układy i dziennikarskie śledztwo W podejrzanych okolicznościach ginie były poseł Krystyn Kunicki. Śmiercią tak ważnej osobistości interesują się wszyscy lokalni politycy. Jednak prokuratura bardzo szybko umarza śledztwo, orzekając samobójstwo. Media zaś dostają nieformalny zakaz pisania na ten temat. Dziennikarz śledczy Daniel Sateck, były glina, nie wierzy w oficjalną wersję ani tym bardziej nie zamierza ulegać naciskom. Zaczyna prywatne śledztwo, a tajemnice, jakie odkrywa, są wielu osobom coraz bardziej nie na rękę… Postrzelony to pierwsza część serii powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu.  
Data wydania: 2016-10-25
ISBN: 978-83-64307-85-0, 9788364307850
Wydawnictwo: Oficynka
Cykl: Daniel Jung, tom 1
Seria: Zbrodnia w Bibliotece
Stron: 468
dodana przez: Mirko
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Alfred Siatecki Alfred Siatecki
Urodzony 18 czerwca 1947 roku w Polsce (Kostrzyń nad Odrą)
Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowis...

Pozostałe książki:

Pomsta Porąbany Polonistki Psie kochanie Zaproszenie na śmierć
Wszystkie książki Alfred Siatecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Postrzelony

2.12.2019

„Postrzelony” Alfreda Siateckiego to pierwsza część sagi o przygodach dziennikarza śledczego Daniela Junga (Satecka). Znany poseł, biznesmen, właściciel co drugiej firmy w Zielonejgórze Krystyn Kunicki popełnia samobójstwo. Przynajmniej taki sposób jego śmierci jest podany opinii publicznej. Prokuratura umarza śledztwo w sprawie jego śmierci, ni... Recenzja książki Postrzelony

Postrzelony

6.02.2022

Już od dłuższego czasu kryminał jest jednym z moich ulubionych gatunków. Zwłaszcza gdy jestem zmęczona po dniu pracy lub nauki, lubię poczytać o poszukiwaniu morderców czy innych przestępców. Postrzelony Alfreda Siateckiego dość długo stał na mojej półce - niestety. Nadszedł jednak w końcu ten dzień, gdy poczułam ogromną potrzebę sięgnięcia po ten... Recenzja książki Postrzelony

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2020-09-20
7 /10
Przeczytane Kryminał

Jest takie miasto w Polsce – Zielonagóra (nazwa pisana łącznie, to nie jest błąd ortograficzny), w którym niepodzielnie rządzi liderka partii rządzącej, oczywiście fikcyjnej, Anitta Carewicz, cyt.:”

- Społeczeństwa, kurwa? Jakiego znowu społeczeństwa? Co to jest społeczeństwo?
- Ci, Antcik, którzy na ciebie głosowali – dodał zbędnie.
- W tym regionie społeczeństwem jestem ja, Anitta Carewicz, twoja małżonka, liderka partii rządzącej i poseł. Ja, kurwa, decyduję o wszystkim. Ja daję i zabieram. Reszta matołów ma cicho siedzieć na dupie albo trząść portkami ze strachu.”

Prasa, policja, wszyscy najważniejsi w mieście są jej absolutnie podporządkowani, nawet jej mąż, prokurator. I to właśnie on uznał, że zamyka śledztwo w sprawie śmierci miejscowego bogatego przedsiębiorcy, Krystyna Kunickiego, który popełnił samobójstwo.

W tym momencie wkracza do akcji dziennikarz śledczy miejscowej gazety, były policjant Wydziału Kryminalnego, Daniel Sateck, który powoli odkrywa tajemnice najważniejszych osób w mieście oraz poznaje prawdę o rzekomym samobójstwie Kunickiego.

„Postrzelony” to debiut w gatunku powieści kryminalnej Alfreda Siateckiego, autora bardzo doświadczonego. Książka została wydana w 2013 roku i nie wiem, czy pisarz zdawał sobie sprawę, jak ta powieść, siedem lat później będzie aktualna.

Znakomicie skonstruowani bohaterowie rządzący miastem i sieć różnych powiązań ...

× 9 | link |
@andrzej.trojanowski
2020-08-22
7 /10


Alfred Siateczki, pisarz i dziennikarz ma w swoim dorobku kilka powieści obyczajowych. Powieść „Postrzelony” jest debiutem w „kryminalnych” i jednocześnie pierwszą w serii o Danielu Jungu, dziennikarzu śledczym, byłym glinie. Ginie śmiercią samobójczą były poseł Krystyn Kunicki, czy aby samobójczą w tym wyrafinowanym zielonogórskim politycznym światku? Kradzieże obrazów czy pleonazmy w naszej mowie to tylko wspomnienie naprawdę ciekawych rzeczy poruszanych w powieści przez autora. Jeżeli ktoś tu szuka pościgów, zawiłych zagadek kryminalnych to nie znajdzie. Znajdzie natomiast sporo ciekawostek dotyczących regionu. Przebywałem w regionie dobrych kilkanaście lat i z przyjemnością wspominałem układ miejscowości, ulice, osiedla. Powieść napisana językiem, spokojnym, wyważonym bez upiększeń co tylko dodaje uroku i prawdziwości przekazu.

× 1 | link |
@Natalia_Swietonowska
2022-02-06
6 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
BT
2021-11-24
6 /10
Przeczytane
@hag
2021-04-13
7 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2019-12-02
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Za pieniądze ksiądz się modli i za pieniądze lud się podli, jak mówi nasz biskup, co nie ?”
× 2
#
“ - Dziennikarz jest jak policjant, tyle że potrafi zgrabniej opisać to, czego się dowiedział - ”
× 3
#
“- Społeczeństwa, kurwa? Jakiego znowu społeczeństwa? Co to jest społeczeństwo? - Ci, Antcik, którzy na ciebie głosowali – dodał zbędnie. - W tym regionie społeczeństwem jestem ja, Anitta Care...”
× 1
#
“- Antcik, dlaczego w naszym domu zachowujesz się jak szefowa partii? Czy musisz rozkazywać nawet swemu mężowi? - żachnął się Andrzej Carewicz. - Nie pierdol, tylko daj mi kielicha, bo nie zasn...”
× 1
#
“Pomiędzy policjantem i dziennikarzem jest taka różnica, żę pierwszy pilnuje przestrzegania prawa państwowego, drugi stoi na straży zasad etycznych. Pierwszego wiążą procedurym drugi nie powini...”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Porąbany
Porąbany
Alfred Siatecki
7/10
Kiedy z pasji rodzi się zbrodnia W redakcji „Gazety Zielonogórskiej” w krótkim czasie giną dwaj dzie...
Pomsta
Pomsta
Alfred Siatecki
7.6/10
Mroczny cień przeszłości... Pewnego dnia zdun remontujący podupadły pałac księżnej Doroty de Tal­l...
Zaproszenie na śmierć
Zaproszenie na śmierć
Alfred Siatecki
5.7/10
W apartamencie profesora inżynierii biomedycznej Bolesława Witkowskiego znaleziono zwłoki kobiety,...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl