Pomagał w sercach odnajdywać Boga

Stanisław Jan Rostworowski, Tadeusz Pronobis
Pomagał w sercach odnajdywać Boga
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tom ponad 100 relacji poświęconych osobie ojca Tomasza Rostworowskiego, jezuity, duszpasterza różnych środowisk, uznawanego przez wielu za kandydata na ołtarze. Wspomnienia rodzinne sięgają czasów jego dzieciństwa i młodości, przywołując obraz cichego, posłusznego dziecka, młodzieńca poszukującego swej drogi życia, a następnie młodego zakonnika, zaangażowanego całym sercem w pracę duszpasterską i w harcerstwo. Podczas II wojny ojciec Tomasz brał udział w działalności konspiracyjnej, w powstaniu warszawskim pełnił funkcję kapelana KG Armii Krajowej oraz kilku oddziałów powstańczych, wykazując wyjątkowe męstwo oraz świadcząc miłość wszystkim potrzebującym i załamanym, zwłaszcza przebywającym w szpitalach. Prawie cudownie uratowany z rąk hitlerowców pacyfikujących Starówkę, po wojnie został duszpasterzem akademickim w Łodzi dalsze jego dzieje to proces wytoczony mu za „działalność antypaństwową” i kilkuletni pobyt w więzieniu, praca wśród studentów w Lublinie, działalność w Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego w Rzymie. Artykuły, których autorami są przeważnie byli wychowankowie ojca Tomasza, prezentują różnorodne spojrzenia na osobę tego kapłana-jezuity i interesujące szczegóły z jego życia i działalności ze wszystkich promieniuje wielka miłość, którą ojciec potrafił wzbudzić w sercach tych, których otaczał swą duszpasterską troską. Książka ta jest „historią życia” ojca Tomasza, pisaną sercami pełnymi wdzięczności i podziwu dla jego osobowości, a przede wszystkim dla jego miłości do Boga i do ludzi.

Autor

Stanisław Jan Rostworowski Stanisław Jan Rostworowski
Urodzony 27 listopada 1934 roku w Polsce (Poznań)
Stanisław Jan Rostworowski z Rostworowa herbu Nałęcz – polski dziennikarz, publicysta i katolicki działacz społeczny, poseł na Sejm PRL VI, VII i VIII kadencji (1972–1985).

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pomagał w sercach odnajdywać Boga nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pomagał w sercach odnajdywać Boga. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe