Powiedz, żebym został

Hannah Bonam-Young
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Powiedz, żebym został
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy dorosłość przychodzi zbyt szybko, konieczny jest wybór między sercem a rozumem.

Chloe nie ufa swojej matce. Właśnie dlatego postanawia zostać prawną opiekunką dopiero co narodzonej siostry. Wątpliwa sytuacja finansowa Chloe nie stawia jej jednak w najlepszym świetle. Dziewczyna zostaje postawiona przed trudnym wyborem: albo pozwoli, by młodsza siostra trafiła do rodziny zastępczej, albo weźmie udział w nowym programie socjalnym o nazwie: Razem Raźniej.

Warren jest gburowatym mechanikiem, który ponad wszystko ceni swoją prywatność. Pewnego dnia i on staje przed nie lada wyzwaniem – pragnie zdobyć prawo do opieki nad piętnastoletnim głuchym bratem. Choć trudno mu w to uwierzyć, los się do niego uśmiecha i razem z Chloe dostają szansę na lepsze życie. Jest tylko jeden haczyk: muszą ze sobą zamieszkać. Dzięki temu ona nieco podreperuje budżet, a on będzie miał dom dla siebie i brata.

Ich relacja jest napięta, ale nie mają wyjścia – trwają w tym niezręcznym układzie, skupiając się na celu, jakim jest lepsza przyszłość. Ale gdy w grę zaczynają wchodzić emocje, sytuacja staje się wręcz nieznośna.

Czy dla kilku chwil uniesienia warto aż tak ryzykować?

Wydanie 1 - Wyd. Ale!
Tytuł oryginalny: Next of Kin
Data wydania: 2024-04-10
ISBN: 978-83-268-4306-8, 9788326843068
Wydawnictwo: Ale!
Stron: 392
dodana przez: Vernau

Autor

Hannah Bonam-Young Hannah Bonam-Young Autorka współczesnych romansów. Tworzy powieści, w których wspaniałe ludzkie historie łączą się z piękną, ale też skomplikowaną rzeczywistością życia codziennego. Bohaterami jej książek często są osoby niepełnosprawne, marginalizowane, ze społecznoś...

Pozostałe książki:

Powiedz, żebym został Zawsze tu będę
Wszystkie książki Hannah Bonam-Young

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zostane

22.04.2024

No dzień dobry, jakie macie plany na ten tydzień? Wypoczęliście w ten weekend? Ja sobie odpoczęłam i dużo czytałam. Taka zrelaksowana wracam do was z naładowanymi bateriami. Na sam początek tygodnia przychodzę do was z książką, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. A mowa tu o książce Hannah Bonam - Young „powiedz, żebym został”. Reklama - wy... Recenzja książki Powiedz, żebym został

Powiedz, żebym został

21.04.2024

Dzień dobry, jakie macie plany na weekend? ,,Powiedz, żebym został” to pierwszy tom z cyklu ,,NEXT” autorstwa Hannah Bonam-Young. Dowiedziałam się, o tym na samym końcu książki. Kolejny tom, będzie poświęcony bohaterom drugoplanowym! A już nie mogę się doczekać. Wracając jednak do “Powiedz, żebym został”. Na samym początku książki dla czytelnikó... Recenzja książki Powiedz, żebym został

Powiedz, żebym został

5.05.2024

RECENZJA „POWIEDZ, ŻEBYM ZOSTAŁ” CYKL: NEXT (Tom 1) AUTOR: Hannah Bonam-Young Współpraca Reklamowa — WYDAWNICTWO: ALE! „– Myślę, że powinniśmy pozostać przyjaciółmi -udaje mi się wydusić podczas gdy moje złaknione ręce gładzą go po szyi i ramionach, twierdząc coś zupełnie innego. Mój zdrowy rozsądek podpowiada, że to zły pomysł, ale cala ... Recenzja książki Powiedz, żebym został

projekt rodzina

18.04.2024

Od kiedy zobaczyłam tylko zapowiedź tej książki, wiedziałam, że muszę ją poznać. "Powiedz, żebym został" Hannah Bonam-Young to książka, która zapowiadała się bardzo ciekawie. Jak do tej pory, nie kojarzę, bym czytała coś takiego. Chloe i Warrena łączy wiele. Oboje byli porzuceni przez rodziców i mają rodzeństwo, którym chcą się zająć za wszelką c... Recenzja książki Powiedz, żebym został

@agnban9@agnban9 × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ewela_czyta
2024-04-11
10 /10

Gdy dorosłość przychodzi zbyt szybko, konieczny jest wybór między sercem a rozumem. Tak właśnie jest w przypadku młodziutkiej Chloe. Dziewczyna nie miała lekkiego dzieciństwa. Z tego powodu nie ufa swojej biologicznej matce, która nawet nie wiedziała, że jest w ciąży. Trafiła na oddział gdzie urodziła śliczną dziewczynkę. Za to Chloe staje przed trudnym wyborem: albo pozwoli siostrze trafić do rodziny zastępczej, albo weźmie udział w programie socjalnym Razem Raźniej. Jak postąpi?

Książka ma śliczną szatę graficzną i jest niesamowita, zdecydowanie wartościowa dla każdego czytelnika. Historia jest poruszająca, bohaterowie są dobrze wykreowani, a styl pisania autorki po prostu wciąga. Dodatkowym smaczkiem jest Warrner, gburowaty mechanik, który ponad wszystko ceni swoją prywatność, a za brata oddałby życie. Tak jak Chloe staje przed trudnym wyzwaniem. Również stara się o opiekę nad swoim bratem. Chociaż trudno w to wszystko jest mu uwierzyć, los do niego jak i Chloe się uśmiecha. Ta dwójka dostaje szansę stworzyć coś nowego, coś co odmieni ich życie bezpowrotnie.

Ta książka, to samo życie, które nie zawsze jest kolorowe. To romans, który łączy dwójkę bohaterów dotkniętych staraniem się o opiekę zastępczą i złożonymi relacjami rodzinnymi, w których królują alkohol i narkotyki. Doceniam to, że zarówno Chloe, jak i Warren wspólnymi siłami pracowali nad tym, aby podołać zadaniu, które było im powierzone. Były spięcia, potyczki słowne, radość i smutki. W międz...

| link |
PA
@patiiisreading
2024-04-10
Przeczytane

🕊️ Współpraca Reklamowa 🕊️
Q – Najdłużej, ile zdarzyło wam się czytać bez przerwy?
🕊️Gdy Chloe dostaje niespodziewany telefon od opieki społecznej jej życie zmienia się diametralnie.
Postanawia zaopiekować się swoją młodszą siostrą, aby nie trafiła do domu dziecka. Z powodu niestabilnej sytuacji finansowej zgłasza się do programu „Razem raźniej” który ma na celu pomoc osobom, które przeszły wszelkie testy na zostanie prawnym opiekunem, a jedyny problem stanowi kwestia dochodu lub zamieszkania. To właśnie tam poznaje Warrena chłopak jest o rok młodszy od niej i ubiega się o prawną opiekę nad swoim piętnastoletnim bratem. Pracuje w warsztacie samochodowym i jedyny problem stanowi kwestia mieszkania.
Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy dwa odmienne charaktery to aby na pewno dobre połączenie? Czy uda im się zostać prawnymi opiekunami rodzeństwa?
🕊️Historia, która wpływa na emocje czytelnika i sprowadza do refleksji. Pokazuje trudną walkę z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. A także dominację, którą posiada nałóg nad wartościami.
Możemy znaleźć również aspekty psychologiczne, a także wpływ ciężkiego dzieciństwa na głównych bohaterów.
Cała fabuła została stworzona w ciekawy sposób. Mimo tego, że było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki od razu spodobał mi się jej styl pisania.
Uczucie, które łączy Warrena i Chloe jest piękne. Zdecydowanie jest to książka dla fanów motywu enemies to lovers. Książka porusza naprawdę ważne temat...

| link |
@todomkimiejsce
2024-04-09
9 /10
Przeczytane

„Powiedz żebym został” trafiła do mojego serducha. Cóż za zaskoczenie… co ja mogę, w końcu mam słabość do mechaników! A do mechaników, którzy są gburami to już w ogóle.
Powyższe idealnie opisuje głównego bohatera książki ze zdjęcia powyżej, ale jest jeszcze jedna rzecz, przez którą Waren mnie kupił: porzuca swoje marzenia, by ustatkować się i zostać opiekunem prawnym młodszego pare lat brata. Decyzje, które podjął, choć ciężkie, były niezbędne. Podobną (jednak nie do końca) sytuacje ma Chloe: 24 latka weźmie pod swoją opiekę przedwcześnie urodzoną siostrę, bo matce dziewczyn ufać nie można (nie wiedziała o swojej ciąży, cze muszę mówić coś więcej?).
Łączyło ich wiele, dzieliło również sporo. Nie można jednak zaprzeczyć faktom: ciągło ich do siebie. Choć War przyjaźnić się nie chciał, swoimi czynami pokazywał kobiecie, z która zamieszkał, że jest dla niego ważna, że myśli o niej, że jej dobro i bezpieczeństwo jej i maleńkiej Willow są dla niego wręcz priorytetowe.
To, jak szybko dwoje dorosłych, nastolatek i noworodek zaczęli tworzyć swietnie zgraną rodzinę chwyta za serce, rozczula. Głuchy brat Warena mógł migać z Chloe, bo ta znała migowy, w końcu jej adopcyjny ojciec właśnie tym językiem się posługiwał. Kiedy kobieta potrzebowała dostać się na drugi koniec miasta na cotygodniowe badania, współlokator pożyczał jej samochód. Wiadomo, nie obejdzie się również bez kryzysów, życie w końcu nie oszczędzało tych po...

| link |
@Zaczytana95
2024-04-15
8 /10


Powiedz, żebym został opowiada o Chloe, która nieoczekiwanie ma się zaopiekować swoją młodszą siostrą i zostać jej prawna opiekunką. Dziewczyna musi stworzyć odpowiednie warunki do życia dla noworodka więc bierze udział w programie Razem Raźniej. Tak poznaje gbura Warrena, chłopak też chcę uzyskać prawa do swojego 15letniego brata, który jest głuchy. Chloe i Warren muszą że sobą zamieszkać, jak rozwinie się ich znajomość?

Powiem Wam że ta książka mnie wciągnęła. Jest to lekka historia, która porusza ważne tematy jak porzucenie przez rodziców, spożywanie alkoholu i narkotyków, i wiele innych. Przy czym autorka tak umiejętnie wplotła to w nieskomplikowaną fabułę, że te "złe rzeczy" nie przyćmiewały całości, tylko ładnie się uzupełniały.

Chloe to osoba, która na moich oczach na kartach książki się zmieniła z niepewnej dziewczyny w wojowniczkę, która broniła swojej rodziny. Taki wpływ miała na nią znajomość z Warrenem, który na początku był otoczony murem, który każdego dnia trochę pękał.

Relacja tej dwójki to było hate-love w fantastycznymi wydaniu. Fajnie obserwowało się jak ta dwójka walczy z uczuciem bo nie mogli mieć na uwadze tylko siebie, ale również dwie inne istoty, których los zależał właśnie od nich. Musieli dokonywać dobrych wyborów by wszystkim dobrze się żyło. To jak ta relacja ewoluowała było świetne, osobiście byłam zachwycona kreacja bohaterów. Spędziłam przy tej książce miłe popoludnie, ponieważ była nieodkładalna. Polecam tę...

| link |
@izuu_i_ksiazki
2024-04-26
Przeczytane

Powiedz, żebym został" współpraca reklamowa @wydawnictwoale książkę ze zdjęcia można zaliczyć do takich. Głównym motywem jest objęcie opieką przez Chloe swojej nowonarodzonej siostry. Matka dziewczyn była osobą uzależnioną i nie mogła się zająć malutką Willow. Ale aby Chloe przyznano prawnie opiekę musi wziąć udział w programie socjalnym, podczas którego ma zamieszkać z Warrenem, który ubiega się o opiekę nad młodszym, gluchym bratem.

Do tej pory kojarzę tylko jedną książkę w której głównym wątkiem była adopcja, przez co ta pozycja wydaje mi się naprawdę inna. Autorka porusza sporo ważnych i trudnych tematów, jednak słowem klucz jest tu "porusza", bowiem wydaje mi się,że wszystko to zostało potraktowane zbyt płytko. Nie miało większej ingerencji w akcje powieści, było dobrym wstępem, a potem tylko tłem wydarzeń. Szczerze liczyłam na więcej dramaturgii. Motywem, który wysunął się na prowadzenie był romans Chloe i Warrena. Tutaj nie działo się nic spektakularnego- jednego dnia zostali przyjaciółmi, a parę dni później wyznali sobie miłości....

Ich historia wydała mi się być zbyt idealna, wszystko szło gładko, każdy problem praktycznie rozwiązywał się sam przez co ta historia wydaje się mocno nierealna- Słodka i wyidealizowana. Niestety nie przekonuje mnie to....

Książkę czyta się szybko i można przy niej spędzić miło czas, ale raczej nie zostanie we mnie za długo, a szkoda bo potencjał był bardzo duży. Pierwsze trzy kartki, wycisnęły łzy i liczyła...

| link |
KA
@kasiula.kjk
2024-06-25
7 /10
Przeczytane
@caly_swiat_patrzy
2024-06-04
10 /10
Przeczytane
@beata.stefanek
2024-05-10
7 /10
Przeczytane
@mrsbookbook
2024-05-09
6 /10
Przeczytane Na mojej półce Do recenzji
@lovebookdragon
2024-05-06
10 /10
Przeczytane
@marcinekmirela
2024-05-05
9 /10
Przeczytane
ZA
@zapiski.mola
2024-04-25
10 /10
@zaczytana_kociara87
2024-04-25
10 /10
Przeczytane
@zia.libri
2024-04-23
10 /10
JU
@justyna_achramowicz
2024-04-22
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

To tak, że... Nie mogę sobie wyobrazić mojego
życia bez ciebie, więc nie chcę. Ale gorzej jest o tym nie myśleć, bo wtedy nie będę przygotowany na wszelki wypadek.
Nie musisz być przygotowany.
Gładzę go po piersi, a on kładzie swoją dłoń na mojej. - Walczyłbym o to, gołębico...
Wiesz o tym, prawda? Tak.
Do końca świata — zapewnia zdecydowanym
głosem.
WIEM, ŻE MUSZĘ ZOBACZYĆ SIĘ ZE SWOJĄ MATKĄ. I NIE POZWOLĘ, BY MOJE RODZEŃSTWO DOŚWIADCZYŁO TEGO CO JA. NIE MOGĘ
TAK WIĘC WEDŁUG MNIE MOŻEMY ALBO Z TYM WALCZYĆ, CZUĆ, JAK NAPIĘCIE ROŚNIE I ROŚNIE, AŻ NIE BĘDZIEMY W STANIE SIĘ KONTROLOWAĆ JAK NAPALONE NASTOLATKI, ALBO MOŻEMY SIĘ TEMU PODDAĆ.
– JESTEŚ DLA MNIE WSZYSTKIM, GOŁĘBICO. BĘDZIESZ MOIM KOŃCEM.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl