Prawo międzynarodowe a ochrona środowiska

Zbigniew Bukowski
Prawo międzynarodowe a ochrona środowiska
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podręcznik skierowany jest do studentów, pracowników dydaktycznych wyższych uczelni, pracowników administracji, przedstawicieli przemysłu, mającego na co dzień do czynienia ze stosowaniem norm międzynarodowego prawa ochrony środowiska, a także dla wszystkich, którzy interesują się problematyką ochrony środowiska. Takie jego ukierunkowanie spowodowało konieczność wyjaśnienia podstawowych pojęć prawnych związanych z prawem międzynarodowym. Publikacja składa się z dwóch części: ogólnej i szczególnej. W części ogólnej dokonano przybliżenia najważniejszych pojęć związanych z prawem międzynarodowym, przedstawiono rozwój międzynarodowego prawa ochrony środowiska, jego zasady ogólne, najważniejsze globalne instytucje zajmujące się problematyką ochrony środowiska oraz znaczenie umów międzynarodowych w prawie polskim. Część szczególna odnosi się do poszczególnych problematyk: ochrony klimatu, ochrony powietrza, ochrony warstwy ozonowej, ochrony wód, ochrony przyrody, ochrony przed odpadami, ochrony przed chemikaliami, regulacji dotyczących poważnych awarii, ocen oddziaływania na środowisko i partycypacji społecznej w ochronie środowiska. Stan prawny uwzględniono na dzień l sierpnia 2005 r.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7285-239-7, 9788372852397
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"

Autor

Zbigniew Bukowski Zbigniew Bukowski
Urodzony 28 kwietnia 1970 roku w Polsce
Polski prawnik, dr hab. nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Prawa i Ekonomi Uniwersytetu Jana Kazimierza Wielkiego, oraz w Pomorskiej Szkole Wyższej w Stargardzie Gdańskim(w Wydziale Społecznym i [email protected]).

Pozostałe książki:

Polskie administracyjne prawo materialne Prawo ochrony środowiska Unii Europejskiej Leksykon prawa ochrony środowiska Na choroby są sposoby Przeszłość i teraźniejszość samorządu terytorialnego w Europie Środkowej
Wszystkie książki Zbigniew Bukowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prawo międzynarodowe a ochrona środowiska aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo międzynarodowe a ochrona środowiska. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl