Zrównoważony rozwój w systemie prawa

Zbigniew Bukowski
Zrównoważony rozwój w systemie prawa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Zrównoważony rozwój w systemie prawa” jest w polskiej literaturze prawniczej pierwszą rozprawą naukową, przedstawiającą problematykę prawną idei zrównoważonego rozwoju wszechstronnie, komplementarnie i z wyjątkową starannością w doborze oraz wykorzystaniu bogatych materiałów źródłowych, uwzględniając w tym także wyniki badań o charakterze prawno-porównawczym. Stanowi cenny wkład do dorobku naukowego z zakresu nauk prawnych o specjalności prawo ochrony środowiska odnoszący się do problematyki ochrony środowiska. Praca podzielona została na pięć rozdziałów: I. Cel i przedmiot badań oraz założenia wyjściowe. II. Zrównoważony rozwój w prawie międzynarodowym. III. Zrównoważony rozwój w prawie Unii Europejskiej. IV. Zrównoważony rozwój na przykładzie wybranych państw. V. Zrównoważony rozwój w prawie polskim.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7285-463-6, 9788372854636
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"

Autor

Zbigniew Bukowski Zbigniew Bukowski
Urodzony 28 kwietnia 1970 roku w Polsce
Polski prawnik, dr hab. nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Prawa i Ekonomi Uniwersytetu Jana Kazimierza Wielkiego, oraz w Pomorskiej Szkole Wyższej w Stargardzie Gdańskim(w Wydziale Społecznym i [email protected]).

Pozostałe książki:

Polskie administracyjne prawo materialne Prawo międzynarodowe a ochrona środowiska Prawo ochrony środowiska Unii Europejskiej Leksykon prawa ochrony środowiska Na choroby są sposoby
Wszystkie książki Zbigniew Bukowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zrównoważony rozwój w systemie prawa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zrównoważony rozwój w systemie prawa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl