Prognoza niepogody. Literatura polska w XXI wieku

Agata Bielik-Robson, Jerzy Jarniewicz, Julia Fiedorczuk, Magdalena Heydel ...
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Prognoza niepogody. Literatura polska w XXI wieku
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Prognoza niepogody to książka podsumowująca piętnaście lat Nagrody Literackiej Gdynia, a jednocześnie ukazująca kondycję literatury polskiej w pierwszych dwóch dekadach XXI wieku. Wśród autorów znaleźli się członkowie kapituły oraz zaproszeni pisarze i literaturoznawcy, którzy gdyńską perspektywę poszerzają o własne przemyślenia. W końcu Nagroda Literacka Gdynia jest nie tylko przyznawanym co roku wyróżnieniem, ale także platformą żywej dyskusji o literaturze.

W tej przekrojowej antologii tekstów poświęconych poezji, prozie, eseistyce oraz sztuce przekładu autorzy mierzą się z tematami, które wydają się dziś szczególnie ważne, i podejmują twórczy dialog z literaturą ostatnich lat. Czytelnicy znajdą tutaj odważne propozycje interpretacyjne, próby podsumowań, a przede wszystkim szerokie spojrzenie na problemy literatury najnowszej.


Autorzy i autorki: Agata Bielik-Robson, Olga Drenda, Julia Fiedorczuk, Magda Heydel, Jerzy Jarniewicz, Anna Kałuża, Eliza Kącka, Marta Koronkiewicz, Ryszard Koziołek, Zofia Król, Paweł Mościcki, Aleksander Nawarecki, Monika Ochędowska, Magdalena Pytlak, Tomasz Swoboda, Piotr Śliwiński.

Partnerem wydania jest miasto Gdynia i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni w ramach organizacji Nagrody Literackiej Gdynia 2020. Partnerem merytorycznym książki jest „Dwutygodnik”.
Data wydania: 2020-08-19
ISBN: 978-83-8191-060-6, 9788381910606
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Poza serią
Kategoria: Historia literatury
Stron: 256
dodana przez: Chassefierre

Autor

Agata Bielik-Robson Agata Bielik-Robson
Urodzona w 1966 roku w Polsce (Warszawa)
Agata Bielik-Robson – polska filozof i publicystka. Zajmuje się filozofią podmiotowości, postsekularyzmem, myślą judaistyczną oraz wpływem psychoanalizy i formacji romantycznej na filozofię. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim (1989). ...

Pozostałe książki:

Kłopot z chrześcijaństwem Żyj i pozwól żyć Deus otiosus Nowoczesność w perspektywie postsekularnej Duch powierzchni. Rewizja romantyczna i filozofia Erros. Mesjański witalizm i filozofia Inna nowoczesność : pytania o współczesną formułę duchowości Na pustyni Od antropozofii po Schulza. Współczesne paradygmaty gnozy Prognoza niepogody. Literatura polska w XXI wieku Romantyzm niedokończony projekt eseje Spór o Rymkiewicza Literatura na świecie 1-2/2023 (618-619) Literatura na świecie 11-12/2005 (412-413) Literatura na świecie 7-8/2021 (600-601)
Wszystkie książki Agata Bielik-Robson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prognoza niepogody. Literatura polska w XXI wieku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Zorg
@Zorg
2023-03-18
1 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Prognoza niepogody. Literatura polska w XXI wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat