Proroctwo sióstr

autor: Michelle Zink Kapera Marta (tłum.)
Proroctwo sióstr
3.94
Ocena 3.94 na 5 możliwych
Na podstawie 35 ocen kanapowiczów
Proroctwo sióstr. Czy stanie się coś potwornego? Coś, czego nie można już będ...
Proroctwo sióstr. Czy stanie się coś potwornego? Coś, czego nie można już będzie odwrócić? Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć opowieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej. Historia w klimacie GOTHIC, od której po prostu nie sposób się oderwać....
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788360848876
Wydawnictwo: TELBIT

Recenzje

"Śmierć jest początkiem, Miłość przekleństwem"
Dwie siostry. Rodzinne proroctwo. Dwie ścieżki, gdzie jeden niewłaściwy krok prowadzi do zguby. Bliźniaczki, które powinny działać ramię w ramię, jednak podążają w przeciwnych kierunkach. Błąd popełniony przed kilkunastu laty, mający swe reperkusje w teraźniejszości. Miłość, która musi wytrzymać ...
Proroctwo sióstr
Po przeczytaniu „Proroctwa sióstr” mam ochotę powiedzieć, że Michelle Zink napisała 367 stron wstępu do dobrze zapowiadającej się trylogii. Dlaczego? Otóż w tym pierwszym tomie zostajemy zapoznani z bohaterami, poznajemy ich role i zadania. Czytając miałam wrażenie, że akcja, jaka się rozgrywa, b...
Napisz swoją opinię

Opinie

@anna.urbanska
@anna.urbanska 2012-10-24
Przeczytane (2012-04-28)
Przeczytałam jednym tchem. Na początku denerwowało mnie to, że książka jest napisana w pierwszej osobie w czasie teraźniejszym - nie lubię tego czasu w powieściach. Potem jednak przestałam zwracać na to uwagę. To magiczna opowieść o dwóch siostrach bliźniaczkach. Są one częścią przepowiedni, która prześladuje bliźniaczki z ich rodziny od wielu wieków. Od zawsze jedna z sióstr jest Bramą dla Szatana i armii złych dusz, druga jest Strażniczką, która ma nie dopuścić, by dusze przedostawały się z zaświatów do naszego świata i tworzyły armię dla Szatana. Gdy Brama jest słaba dusze mogą się przez nią przedostawać bez jej wiedzy. Czasem Brama może chcieć wpuszczać dusze. Lia jest Aniołem Chaosu, Bramą, przez którą może się przedostać sam Szatan. Problem polega na tym, że Bramą zawsze jest starsza z sióstr bliźniaczek - tym razem jednak to Alice miała wyjść pierwsza z łona matki. Nie stało się tak, ponieważ musiało zostać zastosowane cesarskie cięcie i to Lia zobaczyła świat jako pierwsza. Pomieszanie sprawiło, że Alice wcale nie jest dobrą Strażniczką, robi wszystko, by pomóc Samaelowi przedostać się przez Lię, która z kolei nie chce do tego dopuścić i musi walczyć ze wszystkich sił. W powieści jest wiele ciekawych wątków - Klucze, którymi są dziewczęta ze znamieniem i które trzeba odnaleźć wszystkie, by na zawsze zamknąć Samaelowi przejście, rodzina bliźniaczek, której członkowie pełnią różne role w proroctwie, nawiązania do mitologii celtyckiej, itd. Czytałam z zapartym tchem (byłby świetny film). Niesamowite są oniryczne sceny, w których ciało astralne Lii podróżuje po Pozaświatach. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że tyle jeszcze wątków nie rozwiązanych, tyle jeszcze ciekawych rzeczy może się zdążyć, a tu coś do końca za mało kartek zostało. !!!O ZGROZO!!! Okazało się, bez najmniejszego ostrzeżenia, że jest to pierwsza część!!! http://zielonowglowie.blogspot.com/
@Liliowa
@Liliowa 2010-10-06
Zgadzam się z opinią SlumberGirl. Nie dałam rady doczytać tej książki do końca, akcja wlekła się i nużyła mnie niemiłosiernie. No dobrze, może coś się tam działo, ale sposób opisywania wydarzeń autorki zupełnie mi nie podszedł. Dodatkowo denerwowało mnie to, że książka została napisana w czasie teraźniejszym, co w połączeniu z narracją pierwszoosobową dało, według mnie, kiepski efekt. Nie spodobała mi się główna bohaterka, pomysł na książkę był dobry, aczkolwiek wykonanie jest dużo gorsze. Nie wystawiam oceny, bo nie dokończyłam czytać, więc być może byłaby ona nie do końca uzasadniona i słuszna, dlatego ograniczę się jedynie do słów: nie polecam.
@Edhiel
@Edhiel 2010-06-14
Przeczytane (2010-06-14)
Bardzo fajny początek trylogii . Książka jest wciągająca, mimo że nie dzieje się w niej znowu tak dużo, jednak jest czasami bardzo zaskakująca i nieprzewidywalna. Chociaż nie przepadam za Alice za to co zrobiła, to jest zdecydowanie za słabo przedstawiona w przeciwieństwie do jej siostry, ale to pewnie dlatego, że to Lia jest narratorem w książce. Na pewno sięgnę p kolejne tomy. Bardzo ciekawa. Polecam.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-07-05
Przeczytane (2009-12-20)
Książka w moim odczuciu nudna i usypiająca. W większości nic się w niej nie dzieje i nie zachęca do kontynuowania lektury. Na dodatek przewidywalna, a niedomyślność bohaterów doprowadzała mnie wręcz do szału. Na początku, czytając „Proroctwo sióstr” miałam nieodparte wrażenie, że czytam trochę inną wersję „Mrocznego Sekretu” autorstwa Libby Bray. Książkę oceniam na 3,5.
@Xtacy
@Xtacy 2011-03-09
Przeczytane (2011-03-09)
Ufff skończyłam. Czy było warto? Nie. Akcja rozkręca się na jakieś 70 stron przed końcem. Raptem główną bohaterkę olśniewa więc biega po zaświatach i spotyka duchy. I ma misję do spełnienia, która zapewne będzie się rozwiązywać przez następne tomy. Dziękuję, dalej nie będę czytać. Nie polecam.
@jarka.trocka
@jarka.trocka 2011-08-22
Przeczytane (2011-08-22)
Całkiem przyjemna książka, aczkolwiek bez szału. Zamieszanie wprowadzone przez zmianę w porodzie, powoduje walkę dwóch sióstr. Podoba mi się wątek z kluczami i mentalnym lataniem. Czyta się w miarę szybko i lekko.
@milla
@milla 2012-11-29
Przeczytane (2012-01-01)
Spodziewałam się czegoś bardziej tajemniczego i emocjonującego. Pierwszy tom trylogii "Proroctwo sióstr" wypadł słabo. Autorka nie uniknęła pewnych potknięć charakterystycznych dla debiutantów.
@FreeSoul
@FreeSoul 2010-02-20
Przeczytane (2009-12-20)
Ciekawy i obiecujący początek tej trylogii - z wyczekiwaniem czekam na kolejny tom, a do przeczytania tego gorąco zachęcam - w szczególności fanów historii Gemmy Doyle Libby Bray :)
AL
@alakalinska 2014-08-30
Ja niestety też nie mam zbyt dobrej opinii o tej książce, bardzo długo się rozkręca, szczegóły prawie jak w Nad Niemnem, ogólnie lepiej poszukać lepszej pozycji.
@Jjolka
@Jjolka 2013-01-25
Przeczytane (2012-12-08)
Spodobało mi się, że akcja dzieje się w XIX wieku. Rodzina dwóch sióstr jak się okazuje, skrywa pewne niepokojące tajemnice. Okultystyczna i ciekawa pozycja :)
Współtworzący tę stronę
puchar @Rebellish @Rebellish pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Michelle Zink
Inne książki:
Książka Strażniczka bramy
Książka Krąg Ognia