Przedziwna śmierć Europy

Douglas Murray
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Przedziwna śmierć Europy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Przenikliwa wizja Starego Kontynentu w kryzysie.

"Przedziwna śmierć Europy" to bardzo osobisty opis kontynentu, który właśnie popełnia samobójstwo. Spadająca stopa urodzin, masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to, że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa, które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia.

Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych, ale również relacją naocznego świadka o kontynencie, który włączył tryb autodestrukcji. "Przedziwna śmierć Europy" zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie, o miejscach, do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają, a także tych, które ich nie akceptują.

Na każdym etapie Murray cofa się o krok, aby objąć spojrzeniem szersze kwestie, które mogą doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego, od atmosfery masowych ataków terrorystycznych po stopniową erozję naszych wolności. Autor podejmuje takie tematy jak rozczarowująca porażka multikulturalizmu, wolta Angeli Merkel w kwestii migracji, brak repatriacji i zachodnia fiksacja na punkcie poczucia winy. Murray jeździ do Berlina, Paryża, Skandynawii, na Lampedusę i do Grecji, wszędzie odkrywając chorobę, która toczy europejską kulturę od środka, a także słuchając historii ludzi, którzy przybyli z dalekich krajów do Europy.

"Jest to niezwykle ważna książka, której treść powinni poznać wszyscy ludzie mający wpływ na bieg wydarzeń w tym krytycznym dla historii Europy okresie".
Sir Roger Scruton

Tytuł oryginalny: The Strange Death of Europe: Immigration, Identity, Islam
Data wydania: 2017-11-13
ISBN: 978-83-8116-191-6, 9788381161916
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 434
dodana przez: RyokoTomoka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przedziwna śmierć Europy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
6 /10
Przeczytane Reportaże_i_ współczesny_świat E-book

Chyba najistotniejszym obecnie ogólnoeuropejskim tematem, który od lat wymaga poważnej debaty, jest zjawisko wędrówki ludów z Azji i Afryki ku naszym granicom. Książka brytyjskiego dziennikarza Douglasa Murray'a "Przedziwna śmierć Europy: imigracja tożsamość islam." jest próbą zmierzenia się z problemem. Autor relacjonuje decyzje polityków, opisuje nastroje Europejczyków i zastanawia się nad przyczynami niepokojów społecznych i zagrożeniami wywołanymi niekontrolowanymi falami migracji.

Najpierw plusy.

Murray bardzo sprawnie i wielostronnie opisał lawirowanie polityków wokół tematu migracji. Bardzo syntetycznie zobrazował manipulacje danymi, granie na emocjach, byle utrzymać się przy władzy. Dopóki polityka powojenna prowadzona była na zasadzie zderzenia prawicy-lewicy i konserwatyzmu-liberalizmu, Europa budowała dobrobyt dość liniowo. Jednak miliony imigrantów dokonały w ostatnich kilku dekadach wielu przewartościowań, lokalne debaty przestały być istotne; pojawił się problem uniwersalny, na który nikt nie mógł być w pełni przygotowany. W "Przedziwnej śmierci Europy" pada wiele przykładów niefrasobliwości, braku konsekwencji i nieudolności. Premierzy i ministrowie Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Holandii czy Szwecji uwikłali się w destabilizujący dyskurs, który doprowadził u obywateli do frustracji i niezgody. Wzmocniły się partie odwołujące się do narodowych wartości, rozpoczęły się debaty narodowe na wiele tematów zamiatanych dotychczas pod d...

× 1 | link |
@martyna.153
2020-03-10
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przedziwna śmierć Europy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl