Przepowiednia

Izabela Deneseńko
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Przepowiednia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem zwykły dzień może przerodzić się w szaloną przygodę!

Dziewięcioletni chłopiec, wracając pewnego dnia ze szkoły do domu, dowiaduje się od starego drwala, że jest bohaterem tajemniczej przepowiedni. Od tego momentu musi stawić czoła nie tylko zagrażającej światu czarnej damie i jej armii bierek, ale też własnym słabościom. Za sprawą magicznego zaklęcia chłopiec przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje niezwykłe postaci: Pana Owieczkę i zapominalskiego zająca o imieniu Caromag. Szymon wkrótce przekona się, że prawdziwe przygody dzieją się w nas, a dla wyobraźni nie ma rzeczy niemożliwych. Czy zdobyte nowe umiejętności wystarczą, by uchronić świat przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Czy bitwa na szachowym polu dojdzie do skutku? I właściwie… o co cała ta wojna?
Data wydania: 2021-12-06
ISBN: 978-83-8219-512-5, 9788382195125
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 116
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy Ty także będziesz Wybrańcem ?

29.12.2021

Powiem szczerze, że nie umiałam skupić się na tej recenzji. Nie wiedziałam jak zacząć... Niby prosta książka dla dzieci, ale wydawała mi się taka "mało dopracowana". Choć jest ciekawą opowieścią wartą przeczytania. Opowieść jest o dziewięcioletnim chłopcu, który twierdzi, iż ma wiecznego pecha i jest tchórzem, non stop spóźnia się do szkoły -... Recenzja książki Przepowiednia

@wybrana84@wybrana84 × 17

Wróżba

3.01.2022

Do sięgnięcia po książkę zatytułowaną „Przepowiednia”, nieznanej mi dotąd autorki Izabeli Deneseńko skłoniła mnie okładka. Ulokowany na niej chłopiec, wpatrzony w książkę znajdującą się przed nim skojarzył mi się z zapamiętanym, z dzieciństwa filmem noszącym tytuł „Niekończąca się opowieść”. Czy słusznie? Nie do końca. Jednak mają coś wspólnego - ... Recenzja książki Przepowiednia

@mag-tur@mag-tur × 3

Literatura dziecięca czy wizje odurzonego człowieka?

18.01.2022

Są książki, które raz wypatrzone, nie dają o sobie zapomnieć. Kuszą i kuszą, dopóki nie nadejdzie ta upragniona z chwil, w której wymarzony tytuł trafia wprost w nasze dłonie. Wtedy wystarczy już tylko znaleźć odrobinę wolnego czasu i zanurzyć się w lekturze. Właśnie tak miałam w przypadku „Przepowiedni” Izabeli Deneseńko. Krótki opis z tylnej ok... Recenzja książki Przepowiednia

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2021-12-29
Przeczytane

Nasze, dorosłe problemy są czasem trudne do rozwiązania,a co dopiero kiedy problemy mają dzieci.
Dla dorosłych jakaś blachostka, a dla takiego dziewięciolatka czasem to przeszkoda nie do przejścia .
Poznajemy Szymona, dziewięciolatka, który w szkole odsunięty jest na drugi plan. Notorycznie się spóźnia, a nauka nie jest mu przychylną.
Szymon zostaje odesłany do domu,aby porozmawiał z rodzicami.
Wracając do domu spotyka na swej drodze tajemniczy dom i starego drwala, który mówi mu, że jest bohaterem tajemniczej przepowiedni.
Za pomocą magicznego zaklęcia przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje Pana Owieczkę, stado zajączków czy zapominalskiego zajączka Caromag.
Czy uda mu się wygrać z Czarną Damą?
Czy ocali świat?
Czy bitwa na szachownicy coś zmieni?

Fabuła książki w pewnym stopniu przypomina mi "Alicję w krainie Czarów", co absolutnie nie jest minusem.
Książka jest napisana bardzo prostym językiem. Będzie ona zrozumiała nawet dla młodszego czytelnika, któremu będziemy ją czytać. Nie ma rozbudowanej, wielowątkowej akcji co w przypadku młodszego czytelnika jest ogromnym plusem. Skupiamy się na na konkretnej opowieści, która jest jednotorowa.
Bardzo ciekawa historia, która w swej prostocie ma ogromny przekaz, aby nie poddawać się, dążyć do celu i walczyć o swoje.
Wiele dzieci rezygnuje z pewnych działań, bo z góry zakłada, że to się nie uda. To my dorośli musimy budować w nich pewność siebie.

| link |
@mag-tur
2022-01-03
9 /10
Przeczytane
@wybrana84
2021-12-25
8 /10
Przeczytane Czytane dzieciom Jest ok
@potarganerude
2022-01-17
2 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przepowiednia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl