Przepowiem ci przyszłość

Joanna Parasiewicz
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Przepowiem ci przyszłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o pożądaniu, sławie i tragedii

"Najpierw czuję mrowienie w końcówkach palców. Takie delikatne i łatwo je przeoczyć, więc czasem bywa, że nie zauważam, gdy opuszki swędzą, nim nie dotknę tej osoby, jej dłoni albo rękawa i wtedy… wtedy to widzę."

Kiedy Marie zostaje potrącona przez rozpędzoną dorożkę, doznaje urazu głowy.

Konsekwencją wypadku są nie tylko stłuczenia. Dziewczyna zaczyna widzieć przyszłość obcych jej ludzi.

Sława wieszczki rozgrzewa znudzone przedłużającą się pierwszą wojną światową paryskie salony.

Marie staje się atrakcją popołudniowych herbatek i spotkań towarzyskich.

Zaczyna się nią interesować Fryderyk de Vallete – sparaliżowany i przykuty do wózka genialny wynalazca. Początkowa fascynacja szybko przeradza się u Fryderyka w targane skrajnymi emocjami uczucie.

Czy nadprzyrodzony dar okaże się przekleństwem? A może szansą na lepsze życie?

Data wydania: 2024-03-13
ISBN: 978-83-277-3159-3, 9788327731593
Wydawnictwo: Mando
Stron: 368
dodana przez: Vernau

Autor

Joanna Parasiewicz Joanna Parasiewicz Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka prawa międzynarodowego. Frankofilka i wielbicielka kultury żydowskiej. Na co dzień zajmuje się działaniami promocyjno- -marketingowymi jednej ze spółek technologicznych. Teksty jej autorstwa publi...

Pozostałe książki:

Dziewczyna z sierocińca Mistyfikator Uskrzydleni Przepowiem ci przyszłość Tancereczka
Wszystkie książki Joanna Parasiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przepowiem Ci przyszłość.

8.03.2024

Joanna Parasiewicz w swojej powieści "Przepowiem Ci przyszłość" zabiera nas w podróż przez paryskie salony w czasach pierwszej wojny światowej, gdzie główna bohaterka, Marie, odkrywa niezwykły dar przewidywania przyszłości po wypadku, który zmienia jej życie. Autorka mieszka elementy nadprzyrodzone z tłem historycznym, co nadaje książce niepowtar... Recenzja książki Przepowiem ci przyszłość

@Malwi@Malwi × 27

Po co komu dar jasnowidzenia?

1.05.2024

Romans historyczny z wątkiem paranormalnym. Rzadko czytam tego typu literaturę, więc nie jestem jej znawczynią. Myślę jednak, że jest to rzecz wyróżniająca się w swoim rodzaju, warta przeczytania przez amatorki gatunku literatura obyczajowa/romans. Przede wszystkim na uznanie zasługuje szafarz historyczny- realia życia na Montmartrze w dwóch pierw... Recenzja książki Przepowiem ci przyszłość

@Betsy59@Betsy59 × 22

"Przepowiem ci przyszłość"

19.04.2024

“W rozpaczy ludzie decydują się na kroki, których czasem gorzko żałują”. Marie nigdy nie miała łatwo, po śmierci matki wszystko stało się trudniejsze. Jest bardzo przywiązana do brata i przyjaciół, z którymi spędza każdą wolną chwilę. Gdy ojciec przyprowadził do domu macochę i jej syna, który wzbudza w niej niepokój, resztki nadziei na szczęśliwy... Recenzja książki Przepowiem ci przyszłość

Jedno to wiedzieć, drugie co z tą wiedzą później zrobić?

9.03.2024

Parasiewicz piórem odprawia gusła i oto przenosimy się do Paryża z początku wieku. Oczami miejskiej praczki oglądamy co dnia burą Sekwanę z barki na której pracuje Marie. Widzimy sławny Montmartre, wdychamy zapach cukrowych rogalików z tamtejszych cukierni, ale i gnojówki, wylewanej wprost do rynsztoków. I tak, strona po stronie, dajemy się wciąg... Recenzja książki Przepowiem ci przyszłość

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ela_r22
2024-04-06
10 /10
Przeczytane 2024 Litertura piękna

To najbardziej poruszająca historia, jaką ostatnio czytałam. Akcja toczy się w Paryżu w przededniu Wielkiej Wojny. Poznajemy małą Marie, która wraz z wydarzeniami, jakie jej przyniesie los , przejdzie szybki kurs dorastania. Razem z nią przeżyjemy pierwsze miłości, doświadczamy smutku i radości. Razem odkryjemy jej niesamowity dar, który będzie, i błogosławieństwem, i przekleństwem, a jej łagodna natura i wiara w dobro ludzi, doprowadzi do wielu nieszczęść.

Jest to historia, która odzwierciedla trudności, z jakimi przyszło mierzyć się ludzkości podczas Wojny. Autorka niezwykle realistycznie oddaje trudny i bolesny czas dla żołnierzy, jak i ich rodzin. Nie dzieli ludzi na dobrych i złych. W sposób umiejętny pokazuj, że żyjąc w trudnych czasach, każdy na swój sposób próbował przetrwać zawieruchę, która pochłonęła wiele istnień.
Postaci drugoplanowych jest wiele, jednak to z jedną grupą spędzamy najwięcej czasu Joachim, Ernest, Lili, babka Adela, Marcel i genialny Fryderyk. Poznamy ich pasje, marzenia i dążenia, każdy z nich ma własną osobowość i nie stanowią tylko tła historii, a jej dopełnienie.

Joanna Parasiewicz wprawnym piórem maluje, niezwykle realistyczny świat. Z łatwością wprowadza czytelnika w odmęty niesamowitej historii, gdzie towarzyszy nam ogrom różnych emocji, rozbijających się po naszym ciele, smagając niczym pejcz. Jednak nic nie było w stanie sprowadzić mnie na ziemię, bo świat wokół skurczył się do tej przejmującej opowieści, którą c...

× 13 | link |
@beata87
2024-04-04
10 /10
Przeczytane

Przeczytałam wszystkie książki Autorki i każda mnie zachwyciła. Napisane lekkim, subtelnym językiem, wzbudzają wiele emocji. Podoba mi się sposób kreacji bohaterów, są zwykłymi ludźmi jednocześnie będąc niezwykłymi.
W tej powieści jest tak samo.
Opowiedziana historia fascynuje i wzrusza, smuci i bawi. Realistycznie przedstawia czas pierwszego dwudziestolecia XX wieku i czasy Wielkiej Wojny. Bohaterowie przeżywają najróżniejsze uczucia: od miłości do nienawiści, pożądania do odrazy, od tęsknoty, przyjaźni dozazdrości, zemsty i władzy nad innymi. Z bohaterami podążamy przez środowiska slamsów paryskich, dzielnic biedotyaż po salony bogaczy. Mocną stroną powieści jest przedstawiona atmosfera i klimat belle époque, barwnego i mrocznego świata minionego w Paryżu.
I cały czas zadawałam sobie pytanie, czy dar przepowiadania przyszłości (niestety sobie i bliskim nie) jest błogosławieństwem, czy przekleństwem. Wiedzieć czy nie wiedzieć? Co jest właściwą decyzją? Inną sprawą jest ponoszenie konsekwencji przepowiedni, sławy z tym związanej, oczekiwań innych.
Powieść połknęłam, należy do gatunku nieodkładalnych:) Szczerze polecam zarówno tę powieść, jak i wszystkie inne p. Joanny Parasiewicz. Każda na swój sposób fascynuje i pochłania czytelnika.

× 10 | link |
@z_ksiazka_w_plecaku

Przepowiem Ci przyszłość” nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Pani Joanny Parasiewicz. Wcześniej czytałam „Dziewczynę z sierocińca”, która bardzo mi się podobała i od tamtego czasu wypatrywałam kolejnej książki autorki.

Przepowiem Ci przyszłość” to książka, która sprawiła, że straciłam poczucie czasu. Napisana jest w bardzo ciekawy sposób. Każdy jej rozdział poświęcony jest innemu bohaterowi. A główną bohaterką jest Marie, która pewnego dnia została potrąca przez dorożkę doznając urazu głowy Konsekwencją tego wypadku jest to, ze zaczyna widzieć przyszłość. Staje się sławna i pewnego dnia zaczyna się nią interesować sparaliżowany i przykuty do wózka wynalazca. Nie będę jednak zdradzać co dalej się wydarzyło. Czy dar Marie był darem czy przekleństwem? Musicie sami to przeczytać.

Fabuła tej książki jest nietuzinkowa i zaskakująca. Akcja na początku jest dość dynamiczna, a w drugiej połowie nieco zwalnia, nie wpływa to jednak na całkowity odbiór książki.

Bohaterowie w tej książce to postacie z krwi i kości. Bardzo polubiłam Marie, której współczułam i z którą śmiałam się. Przeżywałam wraz z nią jej rozterki miłosne. W moim odczuciu była to bardzo smutna postać. Pozostali bohaterowie również zostali świetnie wykreowani i każdy z nich wywoływał emocje. Jednych da się lubić a drugich nie.

Akcja książki dzieje się tuż po zakończeniu Wielkiej Wojny i autorka p...

× 1 | link |
@papierowamagnoolia
2024-04-28
Przeczytane

"Przepowiem Ci przyszłość" Joanny Parasiewicz to powieść obyczajowa, która przenosi nas do Francji z czasów I wojny światowej. Główna bohaterka Marie posiada niezwykły dar - potrafi przewidzieć przyszłość innych ludzi. Stało się to po wypadku, w którym doznała urazu głowy. Ta nowo nabyta umiejętność jest dla niej zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. O Marie robi się głośno i zyskuje ona sławę na paryskich salonach. Ale wizje, które dostrzega w ludziach nie zawsze są przyjemne i łatwe w przekazaniu. W większość są to mroczne i nieszczęśliwe wizje i w rezultacie wywołują szok u odbiorców.

Na główną bohaterkę zwraca uwagę Fryderyk de Vallete. To genialny wynalazca ale sparaliżowany i przykuty do wózka inwalidzkiego mężczyzna. Początkowa fascynacja Marie szybko przeradza się u niego w niebezpieczne uczucie. Marie zaś jest rozdarta, nie wie czy powinna kierować się sercem czy rozumem.

Opowieść Joanny Parasiewicz cechuje się pięknym językiem i już od początku przypadł mi do gustu styl pisania autorki. Pomysł na fabułę był ciekawy i równie ciekawie został poprowadzony. W tej książce znajdziemy kilka mocnych tematów, takich jak miłość, choroba, kalectwo czy śmierć a dobrze skonstruowani bohaterowie nadają całej historii wiarygodności. Bez problemu mogłam się wczuć w świat przedstawiony, Paryż z dawnych czasów, tamtejsza obyczajowość.

Polecam poznać tę historię ❤️.

| link |
@wolinska_ilona
2024-05-10
8 /10
Przeczytane
@Betsy59
2024-05-01
6 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2024-04-19
10 /10
Przeczytane
@coolturka104
2024-03-30
8 /10
Przeczytane
@Panna_Wodna
2024-03-09
9 /10
@Malwi
2024-03-08
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Jabłonka, jak śmiała się babka, była w czorta uparta. Pchała się do życia, choć nie mogła się wydźwignąć z trawiącej ją choroby: pokurczone, koślawe gałęzie straszyły gruzłami, ale w co drugą jesień hojnie sypały koszami owoców. Zresztą babka z jabłonką to jakby się zmówiły, bo od kiedy odeszła, drzewko przestało rodzić, zamarło z żalu.
Dziewczyny z ulicy patrzyły zgaszonym wzrokiem, miały szramy na szyi albo rękach, pamiątki po krewkich klientach, oraz twarze usiane purpurowym groszkiem, którym manifestowały się krętki kiły. Dziewczyny z ulicy i zgorzkniałe wdowy, panny na wydaniu i stateczne mężatki chciały wiedzieć to samo: czy znajdzie ich szczęście, czy przeżyją prawdziwą miłość i często pytały o dzieci.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl