Tancereczka

Joanna Parasiewicz
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Tancereczka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Ta miłość nie miała prawa się zdarzyć…

Ingrid Stern, znakomita pływaczka i liderka Związku Niemieckich Dziewcząt, kocha Wielką Rzeszę – z wzajemnością. Kocha też zazdrośnie Franka Raubera – bez wzajemności. Frank Rauber to zdolny samouk i wynalazca, student Akademii Wojskowej, który założył esesmański mundur. Malka Freiman miała przed sobą wielką karierę primabaleriny. Kiedyś Malka tańczyła z miłości. Teraz tańczy, by przeżyć.
Losy tych trojga splotą się w przededniu drugiej wojny światowej. Jak zakończy się ich nieoczekiwane spotkanie w rodowej siedzibie Rauberów na Pomorzu?

Tancereczka to fascynująca opowieść o miłości, dumie i strachu w czasach, które jednym odebrały prawo do życia, a innych wyniosły do rasy panów.

Data wydania: 2021-08-20
ISBN: 978-83-66573-64-2, 9788366573642
Wydawnictwo: Szara Godzina
Stron: 360
dodana przez: ejwa1960

Autor

Joanna Parasiewicz Joanna Parasiewicz Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka prawa międzynarodowego. Frankofilka i wielbicielka kultury żydowskiej. Na co dzień zajmuje się działaniami promocyjno- -marketingowymi jednej ze spółek technologicznych. Teksty jej autorstwa publi...

Pozostałe książki:

Uskrzydleni Mistyfikator
Wszystkie książki Joanna Parasiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Najbardziej boję się głupich ludzi, ponieważ to oni mogą wyrządzić komuś krzywdę…"

28.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po każdą kolejną książkę pani Joanny Parasiewicz sięgam z wielkim oczekiwaniem i zaciekawieniem i zawsze jestem w pełni usatysfakcjonowana. Jej książki są napisane piękną polszczyzną, każde zdanie jest wycyzelowane. Nie ma zbędnych opisów, dłużyzn, każda fraza jest przemyślana i potrzebna, tworzy kunsztowny obraz. Ten oszczędny styl zmusza czyteln... {} Recenzja książki Tancereczka

@beata87@beata87 {}× 14

TANCERECZKA

29.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

,,Tancereczka’’ @Link Czytałam dwie poprzednie książki autorki, które skradły moje serce. Czy stało się tak i tym razem? Malka Freiman żydowska baletnica to dzięki babci pokochała balet. Bo tylko ona rozumiała, że talent do tańca, ta gibkość i elastyczność ciała to dar od losu, który posiadają tylko wybrańcy. Malka miała tylko jedno pragnienie... {} Recenzja książki Tancereczka

@ela_r22@ela_r22 {}× 13

"Tancereczka"

16.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Najbardziej boję się głupich ludzi, ponieważ to oni mogą wyrządzić komuś krzywdę… Malka Freiman jest Żydówką, dzięki ukochanej babci pozwolono jej robić to co kocha – tańczyć. Rodzice przymykają oko na jej fanaberie, w odpowiednim czasie jako posłuszna córka i tak będzie musiała zostać żoną człowieka, którego jej wybiorą. Taniec dla Malki jest c... {} Recenzja książki Tancereczka

Tancereczka

29.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Najbardziej boję się głupich ludzi, ponieważ to oni mogą wyrządzić komuś krzywdę, nie pająki." Najnowsza książka J.Parasiewicz została oparta na wspomnieniach przedwojennej cioci pisarki. I choć napis, który widnieje na okładce wskazuje romans, książka jest powieścią historyczną. Wspomniany romans jest tylko małą częścią wielowątkowej fabuły. M... {} Recenzja książki Tancereczka

@kasiarz1983@kasiarz1983 {}× 6

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2021-10-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Domowa biblioteczka Doskonała Książki od autorów i wydawnictw

Po każdą kolejną książkę pani Joanny Parasiewicz sięgam z wielkim oczekiwaniem i zaciekawieniem i zawsze jestem w pełni usatysfakcjonowana. Jej książki są napisane piękną polszczyzną, każde zdanie jest wycyzelowane. Nie ma zbędnych opisów, dłużyzn, każda fraza jest przemyślana i potrzebna, tworzy swoisty obraz. Ten oszczędny styl zmusza czytelnika do przemyśleń na temat historii, którą przeczytał. Autorka znakomicie oddaje klimat czasów, w których umieszcza akcję powieści. Jej bohaterowie są żywi i realni, dobrze wykreowani psychologicznie. Prawdziwi.

Mamy troje bohaterów: młodą, utalentowaną żydowską baletnicę Malkę vel Lulu, utalentowaną niemiecką pływaczkę Ingrid Stern – czystą krew aryjską, jak mawiała moja babcia – oraz młodego, inteligentnego i wrażliwego mężczyznę Franka Raubera, wychowanego w ideologii nazistowskiej, żołnierza SS. Ich losy splatają się, łączą ich rozmaite więzi i pożądanie oraz miłość. A czasy są coraz bardziej niebezpieczne – lata 30 to rozkwit nazizmu w Niemczech, dla jednych to czas upokorzeń i niebezpieczeństw, dla innych czas rozwoju i prosperity.

Przeszłość bohaterów pokazana została w retrospekcjach. To pozwala zrozumieć, co i jak ich ukształtowało i doprowadziło do obecnego miejsca w świecie.

Od książki nie sposób się oderwać, akcja jest burzliwa i nieoczekiwana. Bałam się zakończenia… znając historię, wiedziałam co może się zdarzyć.

Powieść wyjątkowo aktualna...

{}× 6 | link |
@Panna_Wodna
2021-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Jest taki film „Kabaret” z Lizą Minelli.
A w nim scena, gdy na lokalnym pikniku blond cherubinek w brunatnej koszuli słodko intonuje piosneczkę.
Za chwilę dołączają wszyscy, a piosneczka grzmi potężnym hymnem o złowieszczym refrenie: „Jutro należy do mnie!”
Ponieważ ta scena wywołuje we mnie ciarki za każdym razem i ponieważ wciąż szukam odpowiedzi, dlaczego niemal cały naród uwierzył, że są nadludźmi, sięgnęłam po tę książkę.

To nie jest opowieść o miłości.
To nie jest tylko opowieść o miłości.
To wielogłos, chór rozpisany na wiele głosów: Gruppenführerki opętanej wizją Wielkich Niemiec, syna pruskiego generała, brygadzistki z fabryki proszku do pieczenia i tych, którzy znaleźli się naraz poza burtą: Cyganki, Żydówki, a i nastolatka, który nijak przystawał do aryjskiego ideału.
I tak, dzięki tej książce zrozumiałam przesłanie piosenki z filmu, nie znając słowa po niemiecku…
Za to I za emocje dziękuję Autorce.

{} | link |
@kama.1979
2021-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Kundel_czyta
2021-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Obyczajowe i młodzieżowe 🎧 Audiobook
@tatiaszaaleksiej
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@ela_r22
2021-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2021 Literatura obyczajowa Romans
@kasiarz1983
2021-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Z wojną w tle Literatura obyczajowa

Cytaty z książki

“Motłoch z zasady potrzebuje kogoś, kto będzie dyktować, co ma robić i myśleć, ponieważ to zdejmuje odpowiedzialność. A ludzie z zasady nie chcą czuć się odpowiedzialni, bo brzemię uwiera, ozna...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl