Psychoterapeutka

Helene Flood
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Psychoterapeutka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów

Opis

Wciągnęła cię „Pacjentka”? Musisz przeczytać „Psychoterapeutkę”!
Czy ekspertka od cudzej psychiki może się mylić co do własnych emocji?
Sara prowadzi praktykę psychoterapeutyczną dla trudnej młodzieży w starym odziedziczonym domu, który od lat odnawia jej mąż Sigurd. Pewnego ranka mężczyzna zostawia jej wiadomość, że wyjechał na weekend z kolegami i jest już na miejscu. Kilka godzin później do Sary dzwonią przyjaciele męża: Sigurd się nie pojawił i nie odbiera telefonu.
Początkowy gniew Sary na męża z upływem czasu przeradza się w strach. Kobieta zaczyna czuć się obserwowana, przedmioty wokół niej znikają i znów się pojawiają, a dom przestaje być bezpiecznym miejscem. Gdy wychodzi na jaw straszna prawda o zniknięciu Sigurda, Sara zaczyna wątpić w swoje zdrowie psychiczne.
Helene Flood, norweska psycholożka specjalizująca się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy, napisała przejmujący thriller o destrukcyjnych emocjach w związku i wpływie rodzinnego dziedzictwa na wybory, jakich dokonujemy jako dorośli ludzie. Książka natychmiast stała się bestsellerem w Norwegii i została sprzedana do dwudziestu sześciu krajów.
Data wydania: 2020-07-29
ISBN: 978-83-268-3607-7, 9788326836077
Wydawnictwo: Agora
Stron: 400
dodana przez: Justyna_K

Autor

Helene Flood Helene Flood
Urodzona w 1982 roku w Norwegii
Helene Flood, norweska psycholożka specjalizująca się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy, napisała przejmujący thriller o destrukcyjnych emocjach w związku i wpływie rodzinnego dziedzictwa na wybory, jakich dokonujemy jako dorośli ludz...

Pozostałe książki:

Sąsiadka
Wszystkie książki Helene Flood

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Psychologiczny Matrix

4.08.2020

'' W ludzkich opowieściach są niespójności, drobne nieprawdy, nie tyle kłamstwa, ile raczej skróty myślowe powodujące, że ludzie, albo wielu ludzi jednocześnie, w różnych momentach opowiadają historie, a w ich wersjach nie do końca wszystko się zgadza '' Ponieważ interesuje i ciekawi mnie wszystko co wiąże się z psyche, chociażby nawet tylko w na... Recenzja książki Psychoterapeutka

Ojcowska miłość

31.08.2020

Helene Flood: Psychoterapeutka, s.358 Wydawnictwo Agora Książka pod nazwą "Psychoterapeutka" jest debiutem i bestsellerem w Norwegii, skąd pochodzi autorka. Helene Flood z wykształcenia jest psychologiem specjalizującym się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy. Jej książka ukazuje jak ogromny wpływ wywiera rodzina, wychowanie i czas d... Recenzja książki Psychoterapeutka

Czy ekspert może się mylić?

7.09.2020

Z czym kojarzy Wam się Norwegia? Słuszną pierwszą myślą będzie chłód i samotność postaci. Te dwie cechy zdecydowanie dominują w literaturze północy. W tej lodowatej aurze dodatkowo ochłodzi nas thriller psychologiczny z tamtych stron. Porównywany jest do „Pacjentki” Alexa Michaelidesa, o której zdania są podzielone. Zachwytom nie ma końca. Czy rze... Recenzja książki Psychoterapeutka

Sara

11.10.2020

Sara i Sigurd to młode norweskie małżeństwo. Mieszkają w starym odziedziczonym domu, który od kilku lat remontują. Ona jest psychoterapeutką i prowadzi w domu prywatną praktykę dla trudnej młodzieży, On jest architektem.⁣ ⁣ Pewnego dnia rano Sigurd zostawia Sarze wiadomość na sekretarce, że wybiera się na weekend z kolegami. Po kilku godzinach oka... Recenzja książki Psychoterapeutka

Moja opinia o książce

Opinie

@Betsy59
2020-12-04
5 /10
Przeczytane 2020

Klasyczny przykład "watowania". To niezwykle trafne określenie, wzięte od profesora Mikołejko a dotyczące plagi panującej wśród pisarzy kryminałów pasuje tu jak ulał. Początek podobał mi się, bo dotyczył trudów pracy terapeutki a autorka zna się na tym, bo sama nią jest. Zmagania z pacjentami opisane były przekonujaco i interesujaco.
Natomiast, gdy zaczął się wątek kryminalny -rozpoczęło się watowanie. Przemyślenia głównej bohaterki zajmują więcej miejsca, niż sama akcja, są nudne i irytujace, na dodatek powtarzają się. Gdy po raz kolejny Sara zastanawia się, czy zdjęła magnesy z lodówki, czy ktoś inny to zrobił, lub rozważa poglądy swojego ojca- ze złością kartkuję te fragmenty.
Szwankuje również korekta- częste są literówki. Dziwne jest też tłumaczenie: czy w Norwegii nie ma formy "pan" i "pani" i wszyscy zwracają się do siebie od razu na "ty"?
Generalnie książkę oceniam jako przeciętną, bo miała interesujace fragmenty i mimo irytujacych dłużyzn nie porzuciłam jej. Jednak byłam ciekawa, jak się skończy.

× 20 | link |
@mikakeMonika
2022-11-09
7 /10
Przeczytane E-book

Thriller, ale lekki do czytania.
Zapewne szybko ją zapomnę, ale podobała mi się. Być może z powodu domyślenia się kto co, a zwykle nie jestem w tym dobra.

× 13 | link |
@ladypasja
2020-12-03
8 /10

„Psychoterapeutka” autorstwa Helene Flood od Wydawnictwa Agora to thriller psychologiczny z ciekawym pomysłem na fabułę. Bardzo interesująco została tu przedstawiona analiza własnych odczuć, wrażeń i emocji. Bo codzienna pomoc osobom zagubionym w gąszczu własnych odczuć to zupełnie co innego niż analiza własnego życia, własnych wyborów, własnych decyzji.

Autorka, Helene Flood to „psycholożka specjalizująca się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy, napisała przejmujący thriller o destrukcyjnych emocjach w związku i wpływie rodzinnego dziedzictwa na wybory, jakich dokonujemy jako dorośli ludzie.” To książka, w której analiza psychologiczna gra pierwsze skrzypce i mi się to bardzo podoba.

Jak może się czuć żona, której mąż znika? Która zostaje w pustym domu (w którym wcześniej zmarł człowiek)? Jak poradzić sobie z natłokiem myśli w takiej sytuacji?

Sara i Sigurd to młode małżeństwo, mieszkające w starym, remontowanym domu. Ona jest psychoterapeutką, prowadzącą w domu prywatną praktykę, On jest architektem. Wiodą życie skupione na realizacji ich planu. Gdy Siguar znika, a w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy, Sara zaczyna zastanawiać się czy to jej psychika płata jej figle. Analizując własny stan widzi przejście od złości po niepokój i strach.

Bardzo mi się podobało jak została przedstawiona samotność, która otula bohaterkę. Jak życie bez ludzi wokół jest smutne, przygnębiające i ...

× 1 | link |
CZ
2020-09-04
7 /10
Przeczytane Posiadam

"Psychoterapeutka" to thriller autorstwa norweskiej psycholożki - jest to jej debiut.

Sara, bohaterka książki, prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną dla trudnej młodzieży. Pewnego razu jej mąż Sigurd, umówił się z kolegami na weekendowy wyjazd. Parę godzin po wyjeździe, Sara dowiaduje się, że nie dotarł na miejsce spotkania. Próbuje się skontaktować telefonicznie, ale Sigurd nie odbiera połączeń. Po kilku godzinach Sarę ogarnia strach o męża.

"Psychoterapeutka" to thriller, w którym akcja przebiega dość powoli. Bohaterowie są bardzo szczegółowo scharakteryzowani. Czy Sara, która udziela porad innym, potrafi poradzić sobie z własnymi emocjami?

Wydarzenia śledzimy w formie pierwszoosobowej. Mamy też wspomnienia bohaterki wydarzeń z przeszłości. Poznajemy więc wcześniejsze życie małżonków, ich wzajemne relacje, zmieniające się z upływem czasu na niekorzyść ich związku. Ciekawa jest też postać ojca Sary. Trochę skomplikowane były też jej rodzinne relacje. Ona sama czuje się zagubiona w życiu.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Moim zdaniem jest godna polecenia! Może nie jest to typowy thriller, ale raczej powieść psychologiczna.

× 1 | link |
@zacisze_wiedzmy
2023-02-02
6 /10
Przeczytane Przeczytane 2023 Audiobook 2023 Audiobook
@Faledor
2022-12-27
6 /10
Przeczytane
@moneczek88
2022-11-16
6 /10
Przeczytane
BU
2022-08-16
6 /10
Przeczytane 2022
@kimatom
2022-07-19
5 /10
Przeczytane
IR
2022-05-26
5 /10
Przeczytane Pożyczone od kogoś
BL
2021-08-17
5 /10
Przeczytane
EW
2021-03-26
6 /10
Przeczytane
WW
2021-02-16
4 /10
KR
2020-11-22
7 /10
Przeczytane kryminały
@basia1982r
2020-11-11
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Psychoterapeutka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl