Pustać

Agata Zamarska
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Pustać
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów

Opis

Wszyscy śpią głębokim snem, to odludzie, pustać. cisza i spokój. ale wtedy okazuje się, że jedna osoba nie śpi. wstaje cicho, cichutko, nikt jej nie słyszy… w ręku trzyma ostry nóż.

Ada to młoda, szczęśliwie zakochana dziewczyna. Związek z Kamilem wydaje się jej spełnieniem wszystkich marzeń. Gdy chłopak zabiera Adę do swojego rodzinnego miasteczka, żeby przedstawić ją przyjaciołom i rodzinie, dziewczyna jest przekonana, że nikt i nic nie zdoła ich rozdzielić.

Jednak przyjaciele Kamila okazują się nieco mniej przyjaźni, niż się spodziewała. Ada powoli traci grunt pod nogami. Gdy wszyscy spotykają się w domku letniskowym nazywanym „Pustać”, sytuacja wymyka się spod kontroli.

Co tak naprawdę wydarzyło się w „Pustaci”?

Wydanie 1 - Wyd. Filia
Data wydania: 2024-04-10
ISBN: 978-83-8357-353-3, 9788383573533
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 304
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pustać.

1.05.2024

„Pustać” Agaty Zamarskiej to thriller psychologiczny, który przyciąga czytelnika swoją mroczną atmosferą i zaskakującymi zwrotami akcji. Książka, choć z pozoru wydaje się opowieścią o miłości i romantycznym wyjeździe, szybko zmienia swój ton w kierunku bardziej niepokojącego i nieprzewidywalnego. Ada, główna bohaterka, jest postacią, z którą łatw... Recenzja książki Pustać

@Malwi@Malwi × 27

„Wszyscy śpią głębokim snem, to odludzie, pustać. Cisza i spokój. Ale wtedy okazuje się, że j...

3.05.2024

W świecie literatury kryminalnej znajduje się pewien rodzaj magii, która potrafi wciągnąć czytelnika w wir tajemnic i emocji, sprawiając, że zapomina on o prawdziwym świecie. "Pustać" Agaty Zamarskiej to właśnie ta magia, która od pierwszych stron przyciąga uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury. Wnikając w gąszcz czasu i ludzkich emocji, czyt... Recenzja książki Pustać

CIEMNO WSZĘDZIE...

30.04.2024

Nakładem wydawnictwa Filia ukazał się kolejny w tym roku debiut. „Pustać” Agaty Zamarskiej to thriller psychologiczny, którego akcja toczy się w pewnym domku letniskowym. Ada jest młodą kobietą bardzo zakochaną w swoim chłopaku Kamilu. Ich związek wydaje się idealny do czasu, gdy dziewczyna poznaje jego znajomych z dzieciństwa i siostr... Recenzja książki Pustać

Pustać

8.05.2024

" [...] Nie­któ­rzy mają pecha, bo znaleź­li się w nie­od­po­wied­nim miej­scu i cza­sie. [...]" Czytając "Pustać" Agaty Zamarskiej nie czułam, że to jest debiut literacki. Miałam wrażenie, że to jest jej kolejne dzieło. W tej książce wszystko jest idealne. Idealna zbrodnia, idealne zwroty akcji i idealna fabuła sprawiły, że ta mroczna historia p... Recenzja książki Pustać

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2024-05-03
4 /10
Przeczytane

Ada jest szczęśliwa u boku Kamila, jej wielka miłość. Wiąże z nim wspólną przyszłość. Chłopak również jest zaangażowany ponieważ zabiera dziewczynę w rodzinne strony, aby poznać z rodziną i przyjaciółmi.
Kiedy dochodzi do spotkania Ada jest rozczarowana, ponieważ nie tak to sobie wszystko wyobrażała.
Postanawiają zagrać w grę, a kiedy przenoszą się do domku letniskowego sprawy przechodzą ich najśmielsze oczekiwania..

Pustać, co ja mam z Tobą zrobić, jak ocenić..

Opis zachęcał, dawał nadzieję na niespokojną przygodę, taką gdzie niepewność byłaby budulcem i jednoczesnym napędem tej historii...
Niestety, im dalej zagłębiałam się w tę grę odczuwałam znudzenie, a główna bohaterka dość mocno mnie irytowała. Zagubiona sama w sobie, czekająca na wieczne uwielbienie ze strony innych..
Cała reszta bohaterów również do poprawki, ponieważ nikt się nie wyróżniał, a ich rozmowy.. Mówię im nie.

Wydarzenia z przeszłości przeplatają się z rzeczywistym czasem, gdzie bohaterka jest głównym narratorem i widzimy sceny z jej punktu widzenia.
Autorka miała pomysł, tajemnicę utrzymała do końca, jednak wykonanie po drodze zaczęło się rozpadać. Dużo niepotrzebnych rozmów i bohaterów, psychologiczny wątek również mi nie podszedł i niestety nie odczułam żadnej większej emocji przy tej historii.

Lubie debiuty, poznawać, odkrywać nowe świeże pomysły. Jednak w tym przypadku jestem zawiedziona.

× 7 | link |
@gosia_myst
2024-04-11
Przeczytane

Ada to młoda, szczęśliwie zakochana dziewczyna. Związek z Kamilem wydaje się jej spełnieniem wszystkich marzeń. Chłopak zabiera Adę do swojego rodzinnego miasteczka, żeby przedstawić ją przyjaciołom i rodzinie. Gdy pewnego razu wszyscy spotykają się w domku letniskowym nazywanym „Pustać”, sytuacja wymyka się spod kontroli...

„Pustać” ciekawy i wciągający thriller psychologiczny. Autorka w niezwykle umiejętny sposób buduje napięcie stopniowo, odkrywając coraz to nowe tajemnice i zaskakując zwrotami akcji. Sami bohaterowie są wyjątkowo prawdziwi i dobrze wykreowani. Maja swoje wady, zalety czy tajemnice. Podejmują również mniej lub bardziej przemyślane decyzje, a ich motywacje są niejednoznaczne, co dodaje historii dodatkowej głębi. Całość czyta się również wyjątkowo szybko. Pomimo iż sama historia jest dobrze przemyślana i tak naprawdę nie można jej nic zarzucić to zwyczajnie mnie nie porwała. Może to wina głównej bohaterki, której nie polubiłam, a może zbyt dużo podobnych historii ostatnio czytałam. Nie mniej mi czegoś tu zabrakło.

Podsumowując „Pustać” to książka, która trzyma w napięciu i zaskakuje do ostatniej strony. To wyjątkowo udany debiut pełen tajemnic. Samo zakończenie zaskakuje i nie byłam w stanie go odgadnąć co jest dużym plusem.

× 7 | link |
@przyrodazksiazka
2024-04-25
10 /10
Przeczytane

,,Wiem, jak teraz to brzmi, sama nie wierzę, że aż tak zależało mi na opinni tych ludzi, że przyklaskiwałam tak beznadziejnym pomysłom. Czułam jednak, że nie mam wyboru. Byłam gotowa zrobić wszystko, żeby mnie zaakceptowali."

Słuchajcie, oprócz wszystkich strasznych rzeczy jakie się tu pojawiały, najbardziej zwróciłam uwagę na postać kobiety, która tak bardzo chciała, by jej chłopak widział tylko ją, że gotowa była zachowywać się tak jak inni. Chciała, aby każdy ją zaakceptował i podziwiał może nawet bardziej aniżeli drugą kobiecą postać, która nawet we mnie wzbudzała mieszane uczucia. Jak wiadomo, tam gdzie dwie królowe balu, tam nic nie może skończyć się dobrze:-) Chcę tylko żebyście wiedzieli, że to wy jesteście i powinniście dla siebie być wyjątkowi, wtedy aprobata innych nie będzie wam potrzebna. Zachowywanie się tak jak inni tego oczekują, nigdy nie sprawi, że będziecie szczęśliwi. To spotkanie Ady z przyjaciółmi jej chłopaka miało być tylko jedną chwilą, a później szykowała swoje życie na chwile tylko z nim. Jednak jak to wiadomo po większej ilości drinkach, w głowie jednej osoby zrodził się pewien plan, który wszyscy podchwycili. To wtedy okazało się, że nie każdy jest tym za kogo się podaje...
Świetna książka, tylko napisana bardziej pod opowieść niż powieść. Jest mało dialogów, sytuację opowiada nam Ada, która chciała być dobrze przyjęta w towarzystwie swojego chłopaka. Z początku wydaje się, że to ona prowadzi tutaj grę, jednak z biegiem czasu aut...

× 2 | link |
@gdzie_ja_tam_ksiazka
2024-04-18
7 /10

Poszukujecie dobrego, lekkiego thrillera?
Polecam Wam "Pustać" Agaty Zamarskiej! Dlaczego jest to lekki thriller? A no dlatego, że starzy wyjadacze gatunku nie będą jakoś mocno zaskoczeni fabułą, ale docenią debiut autorki. Napięcie jest wyczuwalne od pierwszych stron książki, a klimat tytułowej Pustaci nadaje mgiełki mroku. Czytelnicy, którzy dopiero zaczynają z thrillerami będą doświadczali momentów zaskoczenia i z dużym zainteresowaniem śledzili wydarzenia z życia głównej bohaterki - Ady.
Ada pozornie jest szczęśliwa w związku ze swoim chłopakiem, Kamilem. Gdy pojawia się jego siostra, dziewczyna zaczyna czuć się zagrożona, zrzucana na dalszy plan. Poznaje też znajomych Kamila, którzy na pierwszy rzut oka wydają się być w porządku, ale do czasu... Wszystko zaczyna się w domku letniskowym nazwanym "Pustać".
Agata Zamarska stworzyła postać do której trudno zapałać sympatią, ale gdzieś tam wkrada się współczucie i niepokój. Ada to młoda dziewczyna, która ma za sobą ciężkie rozstanie, ale na szczęście poznaje Kamila. Mimo wszystko można wyczuć, że coś tu nie gra i z każdym kolejnym rozdziałem sytuacja jest coraz bardziej napięta.
Wydarzenia w książce są przedstawione w dwóch przestrzeniach czasowych, dzięki czemu poznaje się losy bohaterów, gdzie wszystko się zaczęło i rok do dwóch lat później. To lawirowanie między wydarzeniami nadaje powieści dynamiki, a że nie jest to obszerna książka, to czyta się ją szybko i przyjemnie. "Pustać...

× 1 | link |
@coolturka104
2024-05-06
6 /10
Przeczytane

"Pustać" to chwytliwy tytuł nie sądzicie? Gdy dodać do tego mroczną okładkę i wydawnictwo, które nigdy nie zawodzi, to nie interesuje mnie, czy mam do czynienia ze sprawdzonym autorem, czy jak w tym przypadku debiutantem. Ja po prostu spodziewam się, że będzie dobrze.

Tytułowa Pustać to nazwa domku letniskowego, w którym dochodzi do kluczowych dla tej historii wydarzeń, w wyniku których nasza główna bohaterka Ada, udaje się do psychoterapeuty. Dlaczego potrzebuje jego pomocy, tego dowiemy się w trakcie kolejnych wizyt.

Agata Zamarska to nowe nazwisko w konstelacji kryminalnych gwiazd. Książka gatunkowo należy do lżejszego thrillera psychologicznego i czuć tu spory potencjał. Napisana z dużą lekkością czyta się szybko i przyjemnie. Wiele tu z powieści obyczajowej, która powoli przekształca się w powieść z dreszczykiem. Napięcie narasta, atmosfera ulega zagęszczeniu, staje się lepka i dwuznaczna. Zabawa uczuciami innych nigdy nie kończy się dobrze, a toksyczność wynikająca z postępowania bohaterów spowodowała, że nie poczułam z nimi więzi, żadnemu nie kibicowałam, a w efekcie było mi obojętne, jaki los ich czeka.

× 1 | link |
@anka_czytanka_34
2024-06-01
6 /10
Przeczytane

Debiuty spod pióra rodzimych autorów zajmują w moim sercu szczególne miejsce. Po kolejny sięgam więc z ogromną radością i nadzieją na mroczną i pełną emocji lekturę.
Nielubiana, aspołeczna, uciekająca przed życiem. Wegetuje i każdego dnia ma nadzieję, że coś się zmieni i wszystko wróci do normy i znów będzie akceptowana, będzie przynależała i będzie miała pewność, że jest wystarczająca.
Właśnie taka jest dziś Ada, a jaką dziewczyną była wcześniej?
Beztroską, szczęśliwie zakochaną, której do szczęścia wystarczą jej chłopak Kamil, paczka chipsów i dobry film.
Co więc sprawiło, że wszystko się zmieniło?
Poznajemy ją w momencie, kiedy decyduje się poszukać pomocy u specjalisty i przepracować to, co ją dręczy, a my krok po kroku odkrywamy, co się takiego stało, że jej życie się posypało. Dzięki licznym retrospekcjom przenosimy się do domku letniskowego na odludziu, by wraz z Kamilem, Adą i paczką jego przyjaciół spędzić tam sylwestrową noc. Coś sprawia, że wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli i nie da się już tego zatrzymać.
Sugerując się tym, co widzę na okładce i tym, co czytam w opisie, jestem pewna, że czeka na mnie niezwykle mroczna, pełna napięcia i wielu niewiadomych, opowieść. Tymczasem zderzam się z grupką młodzieży, której zachowanie pozostawia wiele do życzenia, bo choć niby dorośli, a dziecinada i zero odpowiedzialności, a to zawsze mocno mnie uwiera i w konsekwencji nie pozwala na polubienie nikogo z tych młodych ludzi. Liczyłam na w...

| link |
@ewelinasieradzka0106
@ewelinasieradzka0106
2024-05-08
10 /10

PUSTAĆ
@agata.zamarska.autorka
@wydawnictwofilia
@filiamrocznastrona

Jak ja uwielbiam debiuty oraz odkrywanie, nowych, świetnych autorów. Od teraz Agata Zamarska zostaje na mojej liście autorów, których książki biorę w ciemno.

"Kamil, który prze­żył nie­wy­obra­żal­ną tra­ge­dię ro­dzin­ną – ,,zło­tym chłop­cem’’? Za­wsze uwa­ża­łam, że nosi wsobie dużo smut­ku ima pro­ble­my zan­ga­żo­wa­niem się wre­la­cje. Poza tym po­zwa­lał się wy­ko­rzy­sty­wać iza­wsze dawał innym to, czego od niego chcie­li. Skom­pli­ko­wa­ny iam­bit­ny Woj­tek jako ,,sztam­po­wy chło­pak zsą­siedz­twa’’? Zde­cy­do­wa­nie nie! Za­wsze chciał grać pierw­sze skrzyp­ce, świet­nie ra­dził sobie wżyciu ibył wy­jąt­ko­wy. ,,In­te­lek­tu­alist­ka Zoja’’ była tro­chę sztyw­na, ale też kom­plet­nie nie­prze­wi­dy­wal­na. Do­ro­ta pa­so­wa­ła na gru­po­wą gwiaz­dę, ale tak samo jak Kamil prze­ży­ła tra­ge­dię, agło­śnym sty­lem bycia pró­bo­wa­ła za­głu­szyć swój ból.
Gdy wszyscy spotykają się w domku letniskowym nazywanym „Pustać”, sytuacja wymyka się spod kontroli.
Co tak naprawdę wydarzyło się w „Pustaci"!

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jakże udane. Porwała mnie, zachwyciła swoim stylem, piórem oraz sposobem opowiedzenia tej historii. Chwilami było mroczno, niebezpiecznie z elementami grozy a to wszystko okraszone tajemnicą oraz traumami przeszłości.
Kolejnym zaskoczeniem był dla mnie sam sprawca, do samego końca nie wiedziałam kto nim ...

| link |
ZA
@zaczytany.tata
2024-04-29
3 /10

Młoda, szczęśliwie zakochana, pełna witalności i ciągłego uśmiechu na twarzy Ada zdaje się mieć wszystko, czego od życia na dany moment mogłaby oczekiwać. Jej z związek z przystojnym Kamilem to spełnienie wszystkich jej marzeń. Pewnego dnia mężczyzna postanawia zabrać wybrankę serca do swojego rodzinnego miasteczka, by tam przedstawić ja przyjaciołom i rodzinie, co dziewczynie oczywiście schlebia. Przekonana o trwałości swego związku para spotyka się z przyjaciółmi w domku letniskowym nazywanym „Pustać”, nie mając pojęcia czego tam doświadczą…

„Pustać” to debiutancka książka autorstwa Agaty Zamarskiej i już na wstępie mojej opinii muszę przyznać z wilkiem smutkiem, że nie znajdzie miejsca w żadnym z moich podsumowań, jeśli chodzi o najlepsze książki przeczytane w 2024 roku. Książka, która zapowiadana była jako „niesamowity, niepokojący debiut, którego nie zapomnicie” w moim odczuciu okazała się historią „bardzo średnich lotów”, mówiąc nieco brutalnie i wprost.

W pomyśle autorki na fabułę nie uświadczyłem niczego, co przykułoby moją uwagę na tyle, bym z zapartym tchem mógł śledzić jej przebieg. Dialogi w książce są zadziwiająco płytkie i właściwie odzwierciedlają jej zawartość, współtworząc z główną bohaterką wyjątkowo rozczarowującą mieszankę, dając w ręce czytelnika zupełnie coś innego, aniżeli sugerowała sama zapowiedź. Nie jest dobrze. Niestety nie w mojej odczuciu i ja tej książki polecić Wam zwyczajnie nie umiem. Nie chcę…

Współpraca z wyd...

| link |
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2024-05-27
8 /10

Szukacie dobrego debiutu, polskiego autora, na pograniczu psychozy i thrillera? W takim razie "Pustać" to książka wręcz dla Was. Bo kto nie lubi historii skrywających śmierć jednego z bohaterów w tajemniczych okolicznościach. Wraz z główną bohaterką Adą będziemy podążać śladami zbrodni, jej wspomnieniami z tego tragicznego dnia i odkrywać, co tak naprawdę wydarzyło się tego feralnego wieczoru. Akcja rozgrywa się w odludnym miejscu, w domku letniskowym nazywanym "Pustać". Spotyka się tam grono znajomych chłopaka Ady, Kamila, lecz nie są oni zbyt przyjaźnie nastawieni do dziewczyny. W pewnym momencie wieczoru sytuacja wymyka się im spod kontroli...
.
Książka utrzymująca klimat małego i dusznego, rodzinnego miasteczka. Fabuła, chociaż może się wydawać oczywista, to jednak jest tajemnicza i nie do końca można rozgryźć, jak potoczą się losy bohaterów. Autorka zakręci Wam w głowach totalnie, a wszystko po to, abyście nie mieli ułatwionego zadania w odkryciu prawdy. Musicie sami podążać tropami, na które nakierowywać będzie Was główna bohaterka, aby na koniec finał mógł Was zaskoczyć.
.
Książkę przeczytałam w dwa dni, więc samo to mówi za siebie, że musiała być dobra i wciągająca. Gdybym miała więcej czasu, to pewnie pochłonęłabym ją w jeden dzień. Uważam ją za świetny debiut literacki, powieść napisana płynnym i przyjemnym językiem, przez co nie odczuwa się mijających godzin w trakcie czytania. Fabuła ciekawa, z małym dreszczykiem emocji i tłem psychologicznym....

| link |
@Zakreconaa_19
2024-05-09
4 /10
Przeczytane

"Pustać" to debiutancki thriller psychologiczny Agaty Zamarskiej, którego początkowo nie miałam w planach czytać. Na okładce otrzymujemy informację, że jest to niesamowita i niepokojąca książka, która zostaje w głowie na długo. Ale czy na pewno?

Zacznę może od tego, że autorka ma lekkie pióro i jej debiut czytało się bardzo szybko. Mimo to miałam bardzo mieszane uczucia po skończeniu tej książki. #pustać to powieść licząca nie całe 300 stron, a ja miałam wrażenie, że czytam jedno i to samo, przez pierwszą połowę trochę się nudziłam. Akcja toczy się powoli, przez cały czas jest bardzo spokojnie. Brakowało mi nagłych zwrotów akcji i emocji w trakcie czytania, które sprawiłyby, że historia bohaterów zrobiłaby się ciekawsza. W drugiej połowie, a raczej pod koniec otrzymałam to czego mi brakowało. Fajnie, że autorka zastosowała zabieg przeplatania teraźniejszości z przeszłością. Całą historię poznajemy z perspektywy Ady, głównej bohaterki, która otrzymała propozycję napisania książki, o tym co się wydarzyło w pustaci. Myślami wracała ona do przeszłości. Każdy następny rozdział przybliżał nas do poznania prawdy. Zakończenie było dobre, zostałam zaskoczona, nie przewidziałam tego kto może stać za tym co wydarzyło się pewnego dnia w pustaci.Występuje tu sporo bohaterów i każdy z nich wnosi coś do tej historii.
W mojej głowie ta książka nie zostanie zbyt długo, a wy sami musicie sprawdzić czy przypadnie Wam ona do gustu.😉


| link |
ON
@onaczytanoca
2024-04-23
7 /10
Przeczytane

Ada to młoda dziennikarka, jest w związku z Kamilem. Ada z Kamilem jadą do rodzinnej miejscowości chłopaka, aby przedstawić ją rodzinie i przyjaciołom chłopaka. Jednak znajomi Kamila nie są tak przyjaźni jak się na początku wydawało. A w domku letniskowym “Pustać” sytuacja całkiem wymyka się spod kontroli.

Gdy sięgam po autora, którego twórczości nie znam lub właśnie debiut to nie mam jakiś większych oczekiwań co do książki, no bo nie wiem czego się spodziewać.

Jednak “Pustać” miło mnie zaskoczyła. Byłam ciekawa co się tak naprawdę wydarzyło w Pustaci, bo na te wydarzenia musimy trochę poczekać. Chociaż im było bliżej tych wydarzeń to byłam pewna co się stanie, ale nie wiedziałam kto za tym może stać. I to było dla mnie na duży plus, bo do samego końca była to dla mnie zagadka.

Zagadkowa postacią była też dla mnie główna bohaterka i zarazem narratorka Ada. Wszystkie wydarzenia poznajemy z jej perspektywy, ale czułam, że ma jakieś swoje tajemnice, które mogą rzucić inne światło na wydarzenia jak i pozostałe postaci.

Wszystkie te aspekty spowodowały, że bardzo przyjemnie słuchało mi się tej książki. Jestem ciekawa czy autorka zdecyduję się na kolejne książki, ja chętnie sięgnęłabym po inne tytuły.

| link |
@kamafama0713
2024-05-07
9 /10

Bardzo chętnie poznaję nowe nazwiska na rynku wydawniczym. Gdy dodać do tego obiecujący opis gwarantujący mroczną, pełną napięcia fabułę.. skusiłam się i szczerze mówiąc nie żałuję.
Agata Zamarska stworzyła opowieść o doświadczonej traumą młodej kobiecie, ktora w trakcie terapii psychologicznej odtwarza minione wydarzenia, wyparte przez jej umysł.
Stopniowo poznajemy kolejne elementy układanki i czujemy coraz większy niepokój.
Ada była młoda i zakochana do szaleństwa.
Mimo, że jej związek z Kamilem jest dość "świeży " para myśli o sobie poważnie czego dowodzi fakt, że mężczyzna przywiózł partnerkę w rodzinne strony i pragnął by poznała jego rodzinę oraz przyjaciół.
„Wszyscy śpią głębokim snem, to odludzie, pustać. Cisza i spokój. Ale wtedy okazuje się, że jedna osoba nie śpi. Wstaje cicho, cichutko, nikt jej nie słyszy... W ręku trzyma ostry nóż...”
Tytułowa Pustać to nazwa domku letniskowego w którym Ada , Kamil i paczka jego szkolnych znajomych spędzają noc sylwestrową, która zakończyła się tragicznie.

Miłość i obsesja , paranoja i sekrety. Wyraziści bohaterowie i szokujące zakończenie.
Autorka umiejętnie wplata do historii zwroty akcji i wodzi czytelnika za nos.
Serdecznie polecam.

| link |
@marta582_82
2024-04-22
7 /10

"Pró­bo­wa­łam pisać pa­mięt­nik, ale prze­rwa­łam po kilku stro­nach. Wszyst­ko brzmia­ło zbyt dziw­nie, bałam się, że wprzy­szło­ści może to być dowód prze­ciw­ko mnie. Spa­li­łam za­pi­sa­ne stro­ny wku­chen­nym zle­wie, apotem pró­bo­wa­łam żyć dalej."
************
Paczka znajomych i dom na odludziu, nic nadzwyczajnego. Nie dajcie się zwieść, ponieważ ktoś to wszystko starannie zaplanował, aby...

Bardzo obiecujący debiut.
Intrygująca fabuła, która umiejętnie myli tropy i chociaż domyśliłam się niektórych wątków, to finału nie przewidziałam. Ciekawi, niejednoznaczni bohaterowie, których raczej nie polubicie (nie jest to w żadnym wypadku zarzut), ale przykują waszą uwagę do samego końca. Zwłaszcza Ada, nigdy nie byłam pewna czy mówi prawdę czy po prostu sprawnie manipuluję faktami na swoją korzyść.
Można by było podkręcić tempo w niektórych momentach i liczyłam, że będzie więcej akcji w tytułowej "Pustaci", ale jak na początek było naprawdę okej.

Dobrze opowiedziana i wciągająca historia. Tylko tyle i aż tyle.

| link |
@esclavo
2024-04-24
5 /10
Przeczytane

Debiut autorki. Poprzeczka postawiona wysoko, i jak to przy thrillerach psychologicznych trzeba mieć dobry pomysł na zakończenie. Ale niestety, tym razem to rozczarowanie zamiast zachwytu towarzyszyło mi podczas czytania.

Pierwsze co mogę powiedzieć, to to, że ta powieść jest niesamowicie nudna, a przy okazji główna bohaterka okrutnie mnie irytowała. Przedstawienie jej jako ofiary, pokrzywdzonej, powiedzmy "z miłości", mocno egoistycznej, możliwe że miało swój cel, jednak mnie tylko odrzucało od czytania. Nic mnie nie zaskoczyło, ani finał tej akcji, ani "tajemnica" dziewczyny. Żadnego niepokoju, dreszczu ekscytacji, klimatu, czy dusznej atmosfery. Nic. Obyczajowa opowieść kobiety zaborczej, zazdrosnej o partnera, siedzącej w bańce swoich oczekiwań. Tyle w temacie. Totalnie powieść nie dla mnie.

Widziałam dobre opinie, ale nie za bardzo je rozumiem. Może wymagałam zbyt wiele? Mnie się nie podobało.

| link |
@misako.amaya
2024-05-21
4 /10

Po samym opisie zapowiadało się już ciekawie, ale ja sama wciąż mam mieszane uczucia co do lektury. Odniosłam wrażenie, że w pewnym momencie Autorka chciała tutaj upchać za dużo pomysłów, przez co każdy z nich został potraktowany trochę po macoszemu.

Postać głównej bohaterki jest bardzo niezdecydowana, jak dla mnie też zakompleksiona, przez co może nas irytować. Relacja Ady i Kamila wydaje mi się być również nienaturalna. Reszta bohaterów ma jakieś nakreślone cechy, ale tak naprawdę nie jesteśmy w stanie ich lepiej poznać.

Styl Autorki wypadł trochę ciężko i nienaturalnie. Czasami miałam wrażenie jakbym czytała po prostu jakiś opis. I choć to wszystko ma wydźwięk negatywny, to przyznaję, że nie wyszło aż tak źle, by przerywać lekturę. Bądź co bądź udało się Autorce wzbudzić we mnie ciekawość. Mam jednak nadzieję, że kolejna historia wypadnie już dużo lepiej.| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Pustać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl