Pustać recenzja

„Wszyscy śpią głębokim snem, to odludzie, pustać. Cisza i spokój. Ale wtedy okazuje się, że jedna osoba nie śpi. Wstaje cicho, cichutko, nikt jej nie słyszy... W ręku trzyma ostry nóż...”

Autor: @zaczytana.archiwistka ·2 minuty
2024-05-03
Skomentuj
6 Polubień
W świecie literatury kryminalnej znajduje się pewien rodzaj magii, która potrafi wciągnąć czytelnika w wir tajemnic i emocji, sprawiając, że zapomina on o prawdziwym świecie. "Pustać" Agaty Zamarskiej to właśnie ta magia, która od pierwszych stron przyciąga uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury. Wnikając w gąszcz czasu i ludzkich emocji, czytelnik zostaje porwany w niezwykłą podróż, która nie tylko zaskakuje, ale także porusza głęboko. Choć nie jest to książka bez wad, to jednak polecam ją każdemu, kto szuka niezwykłej przygody w świecie kryminalnych zagadek.

W świecie pozornego spokoju i idyllicznej odludzi, gdzie wszyscy śpią głębokim snem, ukrywa się mroczna prawda gotowa wybuchnąć niczym lawa.

Główna bohaterka, Ada, wkracza w pozornie wymarzone życie u boku ukochanego Kamila, jednak szybko orientuje się, że idylla może być jedynie złudzeniem. Kiedy para przybywa do rodzinnego miasteczka Kamila, atmosfera staje się coraz bardziej napięta, a tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne.

W domku letniskowym o nazwie "Pustać", gdzie odbywa się spotkanie, Ada odkrywa, że niektórzy przyjaciele Kamila mają coś do ukrycia. Zagadka, co tak naprawdę wydarzyło się w "Pustaci", staje się głównym punktem tej intrygującej historii, której rozwiązanie trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

"Pustać" Agaty Zamarskiej to nie tylko kryminał, to także podróż przez gąszcz czasu i ludzkich emocji, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury. Skrzyżowanie wydarzeń z teraźniejszości i przeszłości sprawia, że apetyt na poznanie zakończenia rośnie z każdą stroną.

Jednym z największych atutów tej powieści jest sposób, w jaki autorka wykreowała postacie - pełne tajemnic, których prawdziwe oblicze odkryte zostanie stopniowo. To właśnie stopniowe odsłanianie tajemnic sprawia, że czytelnik zostaje hipnotyzowany, pragnąc poznać prawdziwą tożsamość bohaterów.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na hipnotyzującą okładkę, która skusi wielu czytelników do sięgnięcia po ten debiut. Jednak to nie tylko zewnętrzny wygląd przyciąga uwagę - z każdą kolejną stroną rośnie niepokój, a atmosfera staje się coraz bardziej gęsta, co dodatkowo przyspiesza bicie serca czytelnika.

Choć pierwsza połowa książki budziła we mnie niezwykłe emocje i niepokój, (momentami tracąc naprężenie), to druga połowa zapewniła mi to, czego szukałam. Jednakże, w trakcie czytania trafiłam na malutki problem - zakończenie tej pozycji... Oczekiwałam wielkiego zaskoczenia - na finał, który wbije mnie w fotel, a ostatecznie czułam się nieco zawiedziona, gdyż przewidziałam, dokąd zmierza cała fabuła.

Mimo tych niewielkich niedociągnięć "Pustać" Agaty Zamarskiej to debiutancka powieść, która z pewnością zostanie w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury. Dla miłośników kryminałów pełnych tajemnic i emocji ta książka będzie prawdziwą gratką.

Czy książkę polecam? Mimo pewnych niedoskonałości "Pustać" Agaty Zamarskiej to pozycja, którą zdecydowanie warto poznać. Z każdą stroną czytelnik zostaje coraz głębiej wciągnięty w wir tajemnic i napięcia, co nie pozwoli mu oderwać się od lektury. Mimo że niektóre elementy mogą nie spełniać oczekiwań czytelnika, niech to nie zniechęca was do sięgnięcia po tę książkę. W końcu czasami warto po prostu cieszyć się podróżą przez literackie labirynty, bez zbyt wielkich oczekiwań. "Pustać" to właśnie taka podróż, która pozostawi w Waszej pamięci trwały ślad.


Moja ocena:

× 6 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Pustać
Pustać
Agata Zamarska
6.3/10

Wszyscy śpią głębokim snem, to odludzie, pustać. cisza i spokój. ale wtedy okazuje się, że jedna osoba nie śpi. wstaje cicho, cichutko, nikt jej nie słyszy… w ręku trzyma ostry nóż. Ada to młoda, ...

Komentarze
Pustać
Pustać
Agata Zamarska
6.3/10
Wszyscy śpią głębokim snem, to odludzie, pustać. cisza i spokój. ale wtedy okazuje się, że jedna osoba nie śpi. wstaje cicho, cichutko, nikt jej nie słyszy… w ręku trzyma ostry nóż. Ada to młoda, ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

„Pustać” – Agata Zamarska Ada jest szczęśliwie zakochaną dziennikarką. Kamil jest jej mężczyzną marzeń. Nie wyobraża sobie dalszego życia, bez niego przy swoim boku. Któregoś razu chłopak zabi...

@sylwia923 @sylwia923

"Pustać" Agaty Zamarskiej to ciekawa, intrygująca powieść. "Wszyscy śpią głębokim snem, to odludzie, pustać, cisza i spokój. Ale wtedy okazuje się, że jedna osoba nie śpi. Wstaje cicho, cichutko, nik...

@promyk1 @promyk1

Pozostałe recenzje @zaczytana.archiw...

usuń_to!
„Każdy z nas zostawia ślady w sieci. A ty? Której tajemnicy wstydzisz się najbardziej?”

"Usuń to" autorstwa Tomasza Żaka to powieść, która od samego początku wciąga czytelnika w wir emocji i tajemnic. Żak, znany ze swojego odważnego podejścia do trudnych i ...

Recenzja książki usuń_to!
Burzowa góra
Burzowa góra - recenzja

Liza Marklund, znana autorka szwedzkich kryminałów, w "Burzowej górze" zamyka swoją trylogię o Stenträsk w północnej Szwecji. W tej części ponownie spotykamy się z szefe...

Recenzja książki Burzowa góra

Nowe recenzje

Piwniczne chłopaki
***
@apo:

Nie! Nie! I jeszcze raz nie! Nie tak to miało być! Kupiłam książkę "Piwniczne chłopaki" Jakuba Ćwieka, bo op...

Recenzja książki Piwniczne chłopaki
Kochanek z piekła rodem
Romans historyczny?
@dosia1709:

"Konsekwencje są dla tych, którzy zamierzają żyć wedle ustalonej przez innych norm i się jej ślepo podporządkować" Haz...

Recenzja książki Kochanek z piekła rodem
Zakazana prawda Tom 1
Recenzja
@paulinagras...:

♥️Recenzja♥️ Premiera 20.06.2024 r. „Zakazana prawda. Tom 1” – Agata Żbikowska Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_n...

Recenzja książki Zakazana prawda Tom 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl