Saga podlaska. Tom. 1. Dworek pod malwami

Marian Piotr Rawinis
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Saga podlaska. Tom. 1. Dworek pod malwami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Z początkiem XX stulecia w spokojne życie ziemiańskiej rodziny z Kalinówki wkroczy Wielka Historia. Na tle burzliwych wydarzeń poznajemy losy poszczególnych przedstawicieli rodu. Pogna ich w daleki świat, staną przed trudnymi wyzwaniami. Nowe doświadczenia przyniosą rozczarowania, nadzieje i tęsknoty. Nie zniszczą jednak miłości – tej niezwykłej siły napędzającej wszystko, co dobre i piękne. Nawet daleko od domu będą pamiętali, że najważniejszy dla nich jest rodzinny dworek wśród kwitnących malw. W „Dworku pod malwami” autor z dziennikarską wręcz pasją przedstawia realia życia na Podlasiu i w samym Białymstoku z początku XX w. To jedyna w swoim rodzaju powieść tak silnie osadzona w kulturze i historii regionu. Nikt jeszcze nie podjął się tak wyjątkowego zadania. Ta opowieść z niezwykłą dbałością o szczegóły przybliży czytelnikowi czasy dawno minione, zapomniane miejsca i mieszkańców Podlasia.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7836-077-3, 9788378360773
Wydawnictwo: pi
Cykl: Polska Saga, tom 1
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marian Piotr Rawinis Marian Piotr Rawinis
Urodzony 7 grudnia 1953 roku w Polsce (Popioły)
Polski pisarz i dziennikarz. Autor cyklu historyczno-obyczajowego Saga rodu z Lipowej. W 1973 ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Edukację kontynuował w Studium Bibliotekarskim w Jarocinie, a następnie na Uniwersytecie Śląskim.

Pozostałe książki:

Cichy ślub Córka diabła Spadkobiercy
Wszystkie książki Marian Piotr Rawinis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pasjonująca saga rodzinna

9.05.2012

Od kiedy przeczytałam Sagę o Ludziach Lodu stałam się fanką tego typu literatury. Wydaje się, że w sagach specjalizują się narody skandynawskie i to oni barwnie opisują wielopokoleniowe dzieje swoich krajanów. Okazuje się, że w Polsce mamy autora, który pod pseudonimem Marian Piotr Rawinis tworzy liczne powieści historyczne, obyczajowe czy sensacyj... Recenzja książki Saga podlaska. Tom. 1. Dworek pod malwami

Dworek pod malwami i okolice

16.07.2012

Obserwując naszą rodzimą literaturę doszłam już jakiś czas temu do wniosku, że podobnie jak w innych dziedzinach życia również tutaj co jakiś czas pojawiają się nowe trendy i jeżeli czytelnicy zachwycą się jakimś tematem to szybko pojawiają się kolejne pozycje ów motyw wykorzystujące. Tak było z porzucaniem życia i kariery w wielkim mieście i szuka... Recenzja książki Saga podlaska. Tom. 1. Dworek pod malwami

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane Odwiedzamy Polskę ❤ 2015 ❤

"Dworek pod malwami. Nadzieje i tęsknoty." to pierwsza część interesującej sagi historyczno-obyczajowej, która zapowiada naprawdę obiecujący ciąg dalszy. Nie ukrywam, że do lektury tej powieści zachęciła mnie ładna okładka w ciepłych pastelowych kolorach i opis wydawniczy na okładce. Cieszę się, że historia opisana w powieści współgra z jej szatą graficzną i dostarcza wielu ciekawych wrażeń.

Marian Piotr Rawinis przenosi czytelnika w początki XX wieku, zabiera na Podlasie, gdzie w tytułowym Dworku pod malwami w Kalinówce mieszkają państwo Kalinowscy. Na kanwie burzliwej historii Polski - zaborów, powstania styczniowego, uwłaszczenia chłopów ta wielopokoleniowa rodzina próbuje zachować swoje szlacheckie tradycje i pielęgnować pochodzenie. Kalinowscy to przede wszystkim nestorka rodu - Katarzyna, która trzyma wszystko w swoich rękach i sprawuje pieczę nad rodziną, a także jej owdowiały, zdominowany przez matkę czterdziestokilkuletni syn Michał i dwoje dorastających wnuków - Ignaś i Staś, którzy mają już swoje sposoby na życie.

Autor w bardzo rzetelny sposób ukazuje dawne zwyczaje chłopskie i szlacheckie zestawiając je ze sobą, kreśli bardzo wiarygodny obraz społeczeństwa polskiego, pośród którego przewijają się postaci Rosjan - carskiej policji. Przywiązanie i miłość do ziemi, honor i dobre imię, szacunek dla rodziców i osób starszych, pielęgnowanie tradycji i obyczajów to wartości nadrzędne na początku XX wieku. Ten, kto nie przestrzega kanonów, staje się cz...

| link |
@Evocatora
2013-08-14
5 /10
Przeczytane
@anek7
2012-07-13
8 /10
Przeczytane Książki z czerwonej Kanapy
@aleksnadra
2012-05-09
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Saga podlaska. Tom. 1. Dworek pod malwami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dworek pod malwami.Zranione dusze
Dworek pod malwami.Zranione...
Marian Piotr Rawinis
Spokojne życie ziemiańskiej rodziny z Podlasia w wyniku wielu zaskakujących wydarzeń odmieni się. Cz...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl