Ściśle tajne - Majestic : prawda o UFO

Stanton T. Friedman
Ściśle tajne - Majestic : prawda o UFO
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest rezultatem 11 lat śledztwa prowadzonego przez fizyka, Stantona Friedmana, w sprawie operacji Majestic-12, mającej na celu utrzymanie w tajemnicy kontaktu z pozaziemską cywilizają. Początki operacji sięgają roku 1947, kiedy w okolicach Rosswell w USA rozbił się UFO. Właśnie wtedy prezydent Truman powołał tajny zespół Majestic, w skład którego weszli m.in. dyrektorzy CIA, sekretarz ds. obrony USA, generałowie i prominentni uczeni... Ze wstępu W tej książce Stanton Friedman dokonuje rzeczy jedynej w swym rodzaju: w przekonywający sposób dowodzi, że istnieje szeroko zakrojona zmowa milczenia na tema UFO, którą agencje rządu Stanów Zjednoczonych uznają za sprawę najwyższej wagi. Friedman od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi badania nad UFO. W tym czasie niestrudzenie pokonywał opór, jaki napotykał na każdym niemal kroku. Obnażał mistyfikacje, odkrywał zatajone prawdy, wojował z nadętymi biurokratami i zadufanymi w sobie przeciwnikami UFO, nie wspominając o niektórych kolegach po fachu gotowych zdyskredytować go dla własnej korzyści. Jest jednym z nielicznych prawdziwych profesjonalistów w tej dziedzinie. Na kartach tej książki kreśli szczegółowy obraz pozornie nieprawdopodobnej rzeczywistości: rząd Stanów Zjednoczonych kryje tajemnice i strzeże tej tajemnicy z tak fanatyczną gorliwością, że działania, jakie podejmuje w jej obronie, graniczą z paranoją. Dla tej sprawy Friedman poświecił sporą cześć swego dorosłego życia, usiłując wyrwać zazdrośnie strzeżone sekrety ze szponów biurokracji, która sprowadziła Prawo Swobodnego Dostępu do Informacji [FOIA] do poziomu groteskowego, kafkowskiego żartu. Naginanie Prawa Swobodnego Dostępu do Informacji to zjawisko powszednie w strukturach władzy federalnej. Odpowiedzi na wnioski składane na jego mocy, które powinny być udzielane niezwłocznie, zabierają tyle czasu, że zachodzi podejrzenie wręcz o kpinę z prawa. Niektóre wnioski, przedłożone przez Friedmana w 1988 roku, do tej pory nie wzbudziły żadnego odzewu. Godna podziwu jest wytrwałość Friedmana. Zawód badacza UFO nie jest zbyt popłatny. A łaska publiczności na pstrym koniu jeździ. Lecz Friedman należy do garstki odważnych i zdeterminowanych osób, które łatwo nie dają za wygraną. (...)
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-7191-072-2, 9788371910722
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy LIMBUS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ściśle tajne - Majestic : prawda o UFO aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ściśle tajne - Majestic : prawda o UFO. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl