SERCE LODU

Arkady Franciszek Saulski
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
SERCE LODU
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Zdarzyło się niewyobrażalne: na dalekim południu starożytnego, Świętego Kontynentu dzikie plemiona pierwszy raz w historii zjednoczyły się, by wspólnie wystąpić przeciw osadnikom i Kościołowi. Kolejne miasta znikają pod naporem armii złożonej z barbarzyńców, szamanów i nadprzyrodzonych istot. W świecie, w którym magia wypaliła się przed tysiącami lat ludzie są całkowicie bezbronni wobec obudzonej na nowo Mocy. Ksiądz Seth i Erin Barinor- morderca, oszust i żołnierz, wyruszają w samo serce hekatomby. Obaj wiedzą, że gra nie toczy się o życie osadników, ale o przetrwanie całego Cesarstwa.
Mimo że stoi za nimi cała potęga Cesarstwa, tu na krańcach cywilizacji jedyne co może ich ocalić to ostrza ich mieczy i gorąca wiara ich serc.
 
Odwieczna walka Dobra ze Złem w nowej, epickiej odsłonie. Poczujcie mróz, który ścina duszę.
Data wydania: 2019-03-15
ISBN: 978-83-7964-401-8, 9788379644018
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Polskie Fantasy
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 304
dodana przez: Dobrulbloguje

Autor

Arkady Franciszek Saulski Arkady Franciszek Saulski
Urodzony 20 lutego 1987 roku w Polsce (Gdynia)
Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz „Gazety Bankowej”, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Dzieci Syberyjskie”. Na ...

Pozostałe książki:

Kroniki Czerwonej Kompani: Czarna kolonia Krew kamienia Czerwony lotos Pani Cisza Bitwa Nieśmiertelnych
Wszystkie książki Arkady Franciszek Saulski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fanfik Skyrima z modem na przyśpieszenie

WYBÓR REDAKCJI
7.12.2020

Książka Arkadego Saulskiego przypomina moje nieprzyzwoite i beztroskie nastoletnie fantazje na temat idealnego fantasy – takiego z dziką magią, potworami oraz wyprawą po potężny artefakt i bohaterem, który nieustannie macha mieczem, bo inne rozwiązania są mu obce i po prostu nieskuteczne. Polityczne intrygi? Wewnętrzne rozterki? Podstępne i mister... Recenzja książki SERCE LODU

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
4 /10
Przeczytane Safety

Krótka, przygodowa powieść fantasy o boleśnie wtórnej i wewnętrznie sprzecznej fabule, która, wedle opisu okładkowego, koncentruje się na poszukiwaniach potężnego magicznego artefaktu. Artefakt ten, podobnie jak większość przejawów magii w opisywanym świecie, jest pozostałością po dawnych istotach, które najprościej nazywać demonami. Nawet pobieżne porównanie opisywanych przez autora powszechnie stosowanych sposobów neutralizowania demonicznych szczątków pradawnych potęg z kompletnie bezsensownym zakończeniem losów tytułowego artefaktu od ręki ujawnia, że autor w trakcie pisania tej książki miał jakieś problemy z logiką i konsekwencją. Najpierw opisuje on potężne demony, których miejsca spoczynku tak emanowały mocą, że trzeba tam było budować sanktuaria by mocą modłów tysięcy wiernych ograniczyć moc magicznych pozostałości. Wyjaśniwszy to w treści powieści A. Saulski funduje czytelnikom zakończenie teoretycznie głównego wątku powieści, którego nijak nie daje się pogodzić z opisanymi wcześniej metodami zwalczania wpływu szczątków pradawnych potęg. Brak logiki i redakcji tekstu widać zresztą nie tylko w kwestiach podstawowych, ale pojawia się on nawet w konstrukcji krótkich, pojedynczych scen opisanych w jednym akapicie. Przykład: "...przebili się przez wściekły tłum, wydostali z Białej Fortecy. W obozie także trwała rzeź, tu była jednak inna, bardziej uporządkowana. [...] Rodziny ściskały się, mężczyźni obejmowali dawno niewidziane żony, tulili dzieci ramionami umazanymi krwią...

| link |
@Almaranth
2019-04-27
10 /10
Przeczytane Posiadam

"Serce Lodu" chwyciłam tak od niechcenia, chcąc obejrzeć ilustracje, które zdobią wnętrze książki. I tak się stało, że po przeczytaniu pierwszej strony, powieść mnie dosłownie porwała.
Zaczyna się od razu - kolokwialnie mówiąc - z grubej rury. Jest sąd, jest kat i są egzekucje. I właśnie spod katowskiego topora nasz bohater zostaje zabrany na koniec świata, gdzie w mroźnej i nieprzyjaznej krainie ma odnaleźć zbuntowanego klechę i potężny artefakt.
"Zawsze tak było po walce. Ogarniała człowieka rozpierająca radość z rzeczy tak drobnej jak jeden więcej oddech, jedno więcej uderzeń serca. Drobnej, a bezcennej".
Arkady Saulski zabiera nas w podróż pełną krwi, śmierci, magii, ale i męstwa. Fabuła została poprowadzona w taki sposób, że nie można się od książki oderwać. Akcja ani na chwilę nie zwalnia, niemal cały czas coś się dzieje, ale nie odczuwamy znużenia książką.
"Nie lękam się zmian [...]. Lękam się tych, którzy je wprowadzają".
Na ogromny plus zasługują w moim przekonaniu sceny walki. Czytelnik nie ma wrażenia przerostu formy nad treścią, walki są dynamiczne i konkretne - bez zbędnego rozpisywania się na klika akapitów.
"Morze rzeczywiście było kobietą. Konkretnie: ku#wą. Wpuszczało do siebie praktycznie każdego, ale nie każdemu oferowało tę samą jakość usług".
Nie zrozumcie mnie źle, nigdy nie zasługiwałam na miano wybitnego konesera książek i raczej nie zasłużę, bo nie bywam wybredna. W mojej opinii jednak "Serce Lodu" to kolejna pozycja, ...

| link |
@RuBrykaPopkulturalna
2020-04-02
6 /10
Przeczytane 2019 Zrecenzowane 2019 Zrecenzowane RuBrykaPopkulturalna Seria Polskie Fantasy Fantasy
@Aleksandra_99
2019-11-24
9 /10
Przeczytane
DO
2019-04-02
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka SERCE LODU. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl