Siła żaru

Antoni Kędzierski
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Siła żaru
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Granica między rzeczywistością a szaleństwem bywa zadziwiająco cienka

Katarzyna otrzymuje tajemniczą kopertę od swojego dawnego ukochanego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna nie żyje od roku, a list wręczył jej… obecny mąż. W kopercie Katarzyna znajduje zaproszenie do tajemniczego domu pośrodku lasu…
Na miejscu spotyka Franciszka, osobliwego przewodnika, dzięki któremu rozpoczyna podróż przez kolejne niezwykłe pokoje. Każdy z nich daje jej pretekst do coraz głębszego zanurzania się we własnych wspomnieniach – aż do momentu, w którym granica między iluzją a rzeczywistością zaczyna się zacierać…
Data wydania: 2022-08-26
ISBN: 978-83-8313-045-3, 9788383130453
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 432
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dla koneserów

26.09.2022

Rozsiądź się wygodnie, bo historia nie będzie krótka. Będzie... długa i tajemnicza. Oto bowiem stoisz w ciemnym korytarzu, a wokół tylko drzwi, dziesiątki, setki, dosłownie tysiące drzwi, które wyrastają z ciemności po obu stronach. Lecz ty wiesz, już na początku, że nie zajrzysz do wszystkich pomieszczeń, które owe drzwi skrywają lecz... Złapiesz... Recenzja książki Siła żaru

Żar

25.09.2022

"Zaszła we mnie zmiana, jakby coś wbiło się głęboko w moją psychikę i rozświetlało błogim światłem czarne czeluści mojego umysłu. Czuję, jakby dopiero teraz moja podróż się zaczynała; wcześniej byłam dzieckiem, błądzącym i szukającym czegoś nieuchwytnego, teraz jestem jeszcze może nie dorosłym, ale dzieckiem z latarnią rozświetlającą wcześniejszą ... Recenzja książki Siła żaru

Siła żaru

8.09.2022

Chciałabym dziś Wam pokazać moje najnowsze książkowe odkrycie. Niespodziewałam się, że książka wywoła we mnie tyle emocji. Nie mogłam się od niej oderwać. "Siła żaru" ma piękną okładkę, która mnie oczarowała. Gdy zaczęłam czytać, trafiłam na cudowną opowieść. Opowieść o walce z bólem i swoim własnym umysłem. Przed lekturą nie wiedziałam czego... Recenzja książki Siła żaru

Tematyczny poplątaniec

7.09.2022

Antoni Kędzierski - Siła Żaru Sięgając po tę książkę nie sądziłam, że sprawi ona, iż będę ją tak analizować. Katarzyna, która zmaga się ze stratą, żalem i pewną dozą złości, a to sprawia iż zaczyna się w tym wszystkim zatracać. Winna jest tu matka oraz inna tajemnicza osoba. Wszystko to co robiła, już nie miało znaczenia, gdyż jego nie było... Ci... Recenzja książki Siła żaru

Moja opinia o książce

Opinie

@kuszla
2022-09-19
10 /10

Czy jesteście w stanie wyznaczyć granicę pomiędzy szaleństwem a żalem? Czy znacie książki, które stanowią jedynie przynętę do tego, aby otworzyć Wasze umysły?...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2022-09-16
8 /10

Za egzemplarz książki do recenzji bardzo dziękuję autorowi.

Katarzyna i Michał są od dwóch lat małżeństwem. Wcześniej nasza bohaterka miała kogoś, kogo kochała i nienawidziła jednocześnie. Od roku jej ukochany nie żyje. Zginął w pożarze a Kaśka wciąż cierpi po jego stracie. I wtedy przychodzi do niej mąż z tajemniczą kopertą, która jest od jej zmarłego ukochanego. W środku był list i zaproszenie na którym pisało „Nasz las, o zmierzchu w trzeci piątek miesiąca letniego.” Była bardzo zaskoczona, że taka wiadomość przekazuje jej Michał. Postanawia udać we wskazane miejsce. Jej celem był straszny, stary dom pośrodku lasu z nie mniej dziwnym albinosem. Jak się okazało był przewodnikiem, a do tego miejsca trafiają osoby smutne i cierpiące. Katarzyna postanawia zostać dłużej i robić to co radzi jej Franciszek. Czyli otwiera kolejne drzwi, za którymi poznaje historie różnych osób. Po części każda z historii była podobna do jej własnej. I można by pomyśleć, że nasza bohaterka zwariowała i wpadła w obłęd. Ale nic bardziej mylnego. Ona tylko szuka odpowiedzi na … . Sami musicie przekonać się czego szuka i czy udało się jej się znaleźć odpowiedzi na zadawane sobie pytania. Czy tylko ukochany w przeszłości bardzo ja zranił? A co z jej matka i bratem? Czy oni również są powodem jej cierpienia? I dlaczego w tym upiornym domu, wszędzie są róże, których tak bardzo nie lubi?

Historia Katarzyny bardzo przypomina mi „Opowieść wigilijną”, co jest jak n...

| link |
BO
2022-09-14
8 /10

Do sięgnięcia po tę książkę zachęcił mnie opis i piękna okładka i wiem, że znajdzie się mnóstwo osób, które znegują mnie za fakt wybierania książek po okładce, ale trudno. Często nie mogę powstrzymać się przed taką opinią, czuję się jak sroka, która zobaczy kawałek złota, ale według mnie, piękne okładki powinny zostać docenione.

Ale do brzegu..
Zaczynając książkę, nie do końca wiedziałam czego mogę się spodziewać. Autor jednak zabrał mnie w cudowną podróż razem z bohaterką książki.

Fabuła została poprowadzona z perspektywy Katarzyny, która jest nieszczęśliwa i cierpi z powodu dawnej miłości. Kobieta nie może pogodzić się ze śmiercią mężczyzny, którego kochała, mimo że od pogrzebu minął już rok.
Pewnego dnia otrzymuje od swojego męża kopertę, w której widnieje zaproszenie do tajemniczego domu w środku lasu.
Docierając do wskazanej lokalizacji poznaje przewodnika - Franciszka, który ma za zadanie oprowadzić ją po niezwykłych pokojach, w których może zanurzyć się w swoich głęboko skrywanych wspomnieniach.

Ile ta książka niesie ze sobą emocji i przemyśleń... Jeśli czegoś takiego w tym momencie poszukujesz w literaturze, ta pozycja jest idealna dla ciebie.
Przedstawia nam naprawdę smutną i pełną żalu historię.
Uświadamia nam, jak ważne jest rozwiązanie problemu, który w nas tkwi, mówienie o swoim cierpieniu, a nie zamykanie go w najgłębszych czeluściach naszego umysłu.

Ta książka zawiera w sobie naprawdę piękny przekaz i...

| link |
@czytam_book
2022-10-02
8 /10
Przeczytane

„Siła żaru” Antoni Kędzierski, od wydawnictwa Novae Res, to książka o poszukiwaniu samego siebie, prawdy ukrytej w czeluściach własnej podświadomości.

Kasia otrzymuje kopertę, a w niej list od dawnego ukochanego oraz zaproszenie do tajemniczego domu pośrodku lasu. Na miejscu kobieta spotyka Franciszka, który jest przewodnikiem i razem z nim rozpoczyna podróż po pokojach. Każdy z nich powoduje, że Kasia odkrywa na nowo własne wspomnienia. A iluzja, a rzeczywistością zaczyna się zacierać.

Bardzo ciekawa fabuła, która nakłania czytelnika do refleksji, do odpowiedzenia sobie na pytanie czy jesteśmy szczęśliwi, a obrana przez nas droga jest właściwą.

Kasia poznaje w domu wielu ludzi i ich historie, które nakłaniają do refleksji, dzięki czemu zagłada w głąb swojej duszy. Nawarstwiające się wydarzenia spowodowały stworzenie świata iluzji, w którym żyje i funkcjonuje.

A ja razem z nią zaglądałam w swoje życie i niejednokrotnie robiąc sobie rachunek swoich decyzji.

Każdy z nas tą książkę odbierze na swój własny sposób, w zależności od tego w jakim momencie jesteśmy czy idziemy prostą drogą, czy stoimy na zakręcie, czy mamy duży, czy mały bagaż doświadczeń.

Książkę proponuje czytać w skupieniu i ciszy, aby żaden szczegół nam nie uciekł.

„Siła żaru” jest to książka pełna emocji i przemyśleń. Pokazuje, że warto skupić się na sobie, na rozwiązani...

| link |
@Zaczytana95
2022-09-30
5 /10
@gdzie_ja_tam_ksiazka
2022-09-25
7 /10
@aga.kusi_poczta.fm
2022-09-26
6 /10
Przeczytane
@Oliwia_Antonina_Zalewska
2022-09-07
6 /10
Przeczytane
@antosiaczyta
2022-09-08
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Siła żaru. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl