Siostra Słońca

Lucinda Riley
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 48 ocen kanapowiczów
Siostra Słońca
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 48 ocen kanapowiczów

Opis

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

Mogłoby się wydawać, że Elektra D'Aplièse ma wszystko, o czym można zamarzyć. Jest olśniewająco piękną top modelką. Jest sławna na całym świecie. I bajecznie bogata…
Wszystko to jednak tylko pozory, w rzeczywistości Elektra stoi na skraju załamania. Niespodziewana śmierć adopcyjnego ojca, Pa Salta, jeszcze pogarsza jej stan. By poradzić sobie ze stratą, Elektra sięga po alkohol i narkotyki. I właśnie wtedy dostaje list od nieznajomej, która twierdzi, że jest jej… babką.

W 1939 roku Cecily Huntley-Washington przybyła z Nowego Jorku do Kenii, by leczyć złamane serce. Przebywając w towarzystwie swojej babci – członkini osławionej kompanii z Wesołej Doliny – nad brzegami jeziora Naivasha, Cecily poznała Billa Forsytha, zatwardziałego kawalera i hodowcę bydła, utrzymującego bliskie relacje z dumnym plemieniem Masajów. W obliczu nadchodzącej katastrofy, gdy wiadomo, że wojna jest już nieunikniona, Cecily decyduje się przyjąć oświadczyny Billa. Przenosi się do doliny Wanjohi, a gdy Bill wyjeżdża, zostaje całkiem sama. Do czasu, gdy w lesie nieopodal farmy znajduje… porzucone niemowlę.

Tytuł oryginalny: The Sun Sister
Data wydania: 2020-04-15
ISBN: 978-83-8125-891-3, 9788381258913
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Siedem sióstr, tom 6
Stron: 672
dodana przez: Justyna_K
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Lucinda Riley Lucinda Riley
Urodzona w 1967 roku w Irlandii
Lucinda Riley urodziła się w Irlandii i pierwsze sześć lat życia spędziła w małej wiosce Drumbeg. Potem przeniosła się wraz z rodziną do Anglii i tam poszła do szkoły. Jej matka była aktorką, babcia śpiewaczką operową, a wuj szefem oświetleniowców w...

Pozostałe książki:

Siedem sióstr Siostra Burzy Siostra Cienia Siostra Słońca Siostra Perły Tajemnice Fleat House Zaginiona siostra Siostra księżyca Sekret Heleny Pokój motyli Atlas. Historia Pa Salta Dom orchidei Róża Północy Drzewo anioła Dziewczyna na klifie Sekret listu Dziewczyna z Neapolu Tajemnice zamku Laura i Świąteczny Anioł
Wszystkie książki Lucinda Riley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szósta siostra i jej poszukiwania

WYBÓR REDAKCJI
24.04.2020

"Siostra Słońca" to szósta część bestsellerowego cyklu "Siedem sióstr" Lucindy Riley, znanej i lubianej autorki powieści obyczajowych. Książka ta opowiada historię Elektry, szóstej i najmłodszej z sióstr D'Apliése, adoptowanych córek tajemniczego Pa Salta. Elektra to 26-letnia supermodelka wiodąca życie, wydawać by się mogło, bez trosk - jest młod... Recenzja książki Siostra Słońca

Siostra Słońca

14.02.2022

"Trzeba mieć dużo siły, by przyznać, że ma się problem. To nie jest oznaka słabości. Wręcz przeciwnie." (str.237) Opowieść o kolejnej z adoptowanych sióstr najbardziej kontrowersyjnej. Elektra była najmłodsza i nie miała dobrego kontaktu z siostrami. Nikomu nie ufała i była bardzo skryta. Była nieprzewidywalna, a jednocześnie krucha i wrażliwa, z... Recenzja książki Siostra Słońca

@asach1@asach1 × 8

Baśniowa

24.05.2020

Przed nami szósta część jednej z bardziej znanych serii. Od razu się przyznam, że wcześniejszych części nie znam, ale dzięki temu mogę sprawdzić czy można ją czytać bez znajomości poprzednich tomów. Ale że nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, trochę się domyśliłam czego mogę się spodziewać. Główną bohaterką jest zjawiskowa Elektra, mode... Recenzja książki Siostra Słońca

@esclavo@esclavo × 3

Bajeczna historia burzliwego życia

7.05.2020

Za możliwość przeczytania tego tytułu bardzo dziękuję Wydawnictwu Albatros FABUŁA: Bajeczna saga o siostrach z których każda urodziła się na innym kontynencie. Łączy je adopcyjny ojciec Pa Salt i dzieciństwo spędzone w posiadłości Atllantis na prywatnym półwyspie jeziora Genewskiego. Niespodziewana śmierć Pa Salta ściąga wszystkie siostry do domu... Recenzja książki Siostra Słońca

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Malwi
2021-04-17
5 /10
Przeczytane

" Siostra słońca " to kontynuacja cyklu " Siedem sióstr " Lucindy Riley. Poprzednie części skończyłam czytać jakiś czas temu i postanowiłam zrobić sobie przerwę. Sięgnęłam po nią teraz gdyż pojawiła się zapowiedź premiery kolejnego tomu.

Pamiętam że poprzednie książki czytałam z ogromną przyjemnością. Jedne były lepsze inne trochę mniej, ale w sumie stanowiły całkiem zgrabną całość.

Początek powieści zapowiadał przyjemną lekturę. Niestety dość szybko doszło do załamania. Od momentu kiedy Elektra trafiła do ekskluzywnego ośrodka odwykowego książka zaczęła kuleć. Znalazło się trochę " wypełniaczy " które nudziły. Historia Cecylii z afrykańskiego buszu bardziej mnie zaciekawiła. Niestety samo przedstawienie kluczowej osoby, matki głównej bohaterki, było bardzo pobieżne i bez pomysłu.

Wiele wątków autorka rozpoczęła, zainteresowała czytelnika i już do końca powieści do nich nie powróciła. Szkoda.

Lektura zapowiadała ciekawą historię. Poruszała ważne tematy takie jak uzależnienie, rasizm, czy " uroki" sławy.

Reasumując, całość dość słaba. Choć książka rokowała to jednak stanowiła najsłabsze ogniwo serii. Mam ogromne oczekiwania dotyczące następnego tomu bo zapowiada się wyjaśnienie największej tajemnicy .

× 4 | link |
@kryminal_na_talerzu
2020-04-22
8 /10

"Siostra Słońca" to 6. tom cyklu "Siedem Sióstr" autorstwa Lucindy Riley. Jest to rewelacyjna, trochę baśniowa saga rodzinna o losie sześciu adoptowanych sióstr, z których każda szuka swoich korzeni, swoich przodków. Każdy tom opowiada o innej siostrze, tom najnowszy przytacza historię najmłodszej z nich – Elektry, sławnej modelki, której korzenie sięgają Kenii i plemienia Masajów. To też chyba najmniej rozumiana, najmniej znana z sióstr, więc w tym tomie odkrywamy całkiem inną osobę, niż można było przypuszczać. Tak jak uwielbiam cały cykl, tak ten tom zrobił na mnie ogromne wrażenie. Porusza ciężkie tematy, daje do myślenia, niesie naprawdę ogrom emocji. Daje też nadzieję na przyszłość, pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia i zawsze warto walczyć. Tego potrzebowałam, Lucinda po raz kolejny nie zawiodła, a wręcz odwrotnie – to było dużo lepsze, niż myślałam, że będzie, a poprzeczka była postawiona naprawdę wysoko! Z niecierpliwością czekam na tom siódmy ostatni, ale równie mocno nie chcę, by ta przygoda dobiegła już końca!

× 4 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-05-11
8 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2020

„Siostra słońca” to historia Elektry, najmłodszej z adoptowanych sióstr, ciemnoskórej piękności. Tej, która została uznaną w świecie top modelką, zdobyła sławę i pieniądze. Wielu patrzy na nią z zazdrością, w końcu ma wszystko o czym marzy wiele młodych dziewcząt. Czemu więc czuje się jakby nie miała nic? Nie widzi celu w swoim sterowanym przez innych życiu, nie wie kim jest i dokąd zmierza. Ucieka używki, alkohol, kokainę żeby zagłuszyć zagubioną i nieszczęśliwą dziewczynkę, która w niej siedzi. W chwili gdy osiąga dno, niespodziewanie kontaktuje się z nią kobieta, która podaje się za jej babcię.

Mimo początkowej niechęci i nieufności, w Elektrze zwycięża ciekawość, by odkryć skąd pochodzi, jakie są jej korzenie. I tu historia Elektry zaczyna przeplatać się z opowieścią o życiu Cecily, którą los rzucił do Kenii. Czy słowa babki pomogą wyrwać się Elektrze z błędnego koła, w którym się znalazła? Czy przyzna, że nie jest w stanie poradzić sobie sama i pozwoli sobie pomóc?

To cudowna opowieść z życia dwóch kobiet, toczona równolegle. Gdy odkrywamy dalsze losy Cecily, śledzimy również zmiany, które dokonują się w Elektrze. To historia o poszukiwaniu swojego miejsca, odkrywaniu siebie, popełnianych błędach i trudnych wyborach.

Ważnym motywem, który autorka wplotła w swą opowieść jest sytuacja ciemnoskórych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w koloniach brytyjskich początku XX wieku. Segregacja rasowa, praktycznie brak dostępu do edukacji, czy op...

| link |
@twoj.emil
2021-02-27
3 /10
Przeczytane Zagraniczne Obyczajowe/Romans E-booki

Wróciłam do tej serii po ponad półrocznej przerwie i niestety ten tom mnie rozczarował. Spodziewałam się przyjemnej lektury, tak jak to było z większością poprzednich części. Na początku czytało się dosyć dobrze, ale w momencie gdy Elektra znalazła się w ośrodku odwykowym, historia zaczęła mnie nudzić i nie mogłam się doczekać powrotu do opowieści o Cecily. Jednak, gdy to nastąpiło, nie było wcale lepiej. Już właściwie do końca książki, nie czytało się zbyt przyjemnie. Historia była dość męcząca, czasem wydawała się zbyt prosta, niektóre postaci momentami były irytujące. Gdyby nie była to część dłuższej serii, pewnie nawet bym jej nie skończyła. Oczywiście powieść porusza ważne tematy: rasizm, uzależnienia, złe strony sławy. Przedstawienie ich jest na pewno plusem tej książki.
W poprzednich tomach najbardziej podobały mi się opisy miejsc, w których działa się akcja. Tutaj jednak nie zachwyciły mnie one za bardzo.
Zakończenie daje nadzieję na kontynuację, którą na pewno przeczytam, bo jestem ciekawa o co chodzi z Pa Saltem i siódmą siostrą.

| link |
@milla
2020-08-18
Przeczytane

„Siostra słońca” okazała się przyjemną lekturą, która dostarczyła mi solidnej porcji rozrywki, choć niestety muszę przyznać, że na tle pozostałych części ten tom wypada według mnie najsłabiej. Opowieść o Elektrze poruszyła mnie najmniej, choć teoretycznie to właśnie historia najmłodszej córki Pa Salta jest najdramatyczniejsza w całej sadze. Urzekł mnie natomiast wątek historyczny, w którym pisarka przedstawiła losy rodziny najmłodszej córki Pa Salta.

| link |
DO
@czytnienta
2022-02-07
8 /10
Przeczytane

Historia Elektry nie jest łatwa. Znana modelka jest na skraju załamania. Pa Salt nie żyje, każda z sióstr D'Apliese układa życie na nowo. Wszyscy są na najlepiej drodze do szczęścia, a ją rzucił chłopak. Elektra coraz głębiej wpada w nałogi, nie żałuje sobie ani alkoholu ani narkotyków. W najgorszym dla niej momencie pojawia się iskierka nadziei. Tylko czy Elektra podsyci ten nikły płomień i odnajdzie drzemiący w niej potencjał? Czy przyjmie pomoc zanim będzie za późno?

| link |
@magdalenakachel99
2024-06-12
8 /10
Przeczytane
UP
@up.natalia.czepiel
2024-03-01
10 /10
Przeczytane
@charczatka
2024-02-02
8 /10
Przeczytane
@Anna_Krasniewicz_Frys
2023-12-18
8 /10
Przeczytane
MO
@m.trzesala
2023-12-18
7 /10
Przeczytane
@Faustyna
2023-11-30
8 /10
Przeczytane
@walczakmonis
2023-10-18
10 /10
Przeczytane
@Nina
2023-08-06
7 /10
Przeczytane 2023 Audiobooki
@Chwila_pauli
2023-07-19
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Kochanie, "kiedyś" nie istnieje. Jedyny czas, jaki mamy, to w tej minucie, a może ułamku sekundy...
Życie można zrozumieć patrząc tylko na nie tylko wstecz, żyć jednak trzeba na przód.
Zbyt łatwo ulegamy złudzeniu, że wszyscy inni mają idealne życie.
Co z nami, ludźmi, jest nie tak? Zawsze zakochujemy się w niewłaściwych osobach i stajemy przed przeróżnymi trudnymi dylematami.
Trzeba się zastanowić, kto jest dla nas ważny, i tego się trzymać. Powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, żebyśmy byli szczęśliwi i dali szczęście tym, których kochamy, bo nim się obejrzymy, życie może się skończyć.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Siedem sióstr
Siedem sióstr
Lucinda Riley
7.9/10
Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wy...
Siostra Burzy
Siostra Burzy
Lucinda Riley
8.1/10
Druga część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej. Wszystkie książki zacz...
Siostra Cienia
Siostra Cienia
Lucinda Riley
8.1/10
Star D'Apliese nie może dojść do siebie po nagłej śmierci jej adopcyjnego ojca – tajemniczego multim...
Siostra Perły
Siostra Perły
Lucinda Riley
7.5/10
Ekskluzywne wydanie książki, którą pokochały Polki! Czwarta część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowe...
Siostra księżyca
Siostra księżyca
Lucinda Riley
7.9/10
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na pr...
Zaginiona siostra
Zaginiona siostra
Lucinda Riley
7.9/10
Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl