Skąd właściwie biorą się smoki

Artur Tołłoczko "Artur Wells"
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Skąd właściwie biorą się smoki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Cała prawda o smoczym życiu.

Nikt nigdy nie widział smoczego dziecka. Nikt od bardzo dawna nie spotkał też żywego smoka. Jednak pewnego dnia przed drzwiami Boba pojawia się jeden z nich. Co więcej, okazuje się, że gad, ścigany przez zbójcerzy, uwolnił zaklęcie i zadzierzgnął z mężczyzną magiczną smoczą Więź. Od tej chwili ich losy są nierozerwalnie złączone. Bob musi strzec życia smoka jak swojego własnego, śmierć gada oznacza bowiem, że także on wyzionie ducha. Nieoczekiwanie dołącza do nich wojownicza księżniczka Nasturcja, której skomplikowane życie uczuciowe przysparza kłopotów nie tylko jej, ale i mężczyznom, z którymi decyduje się związać…
Troje towarzyszy wyrusza w pełną szalonych przygód wędrówkę. Bob - aby znaleźć sposób na uwolnienie się od magicznej Więzi, Nasturcja - w poszukiwaniu miłości, a smok… przekonajcie się sami!

– Co zrobiłeś smokowi? – zapytała groźnie. Pokręciłem głową.
– Nic nie zrobiłem. Po prostu sobie zasnął.
– Kłamiesz! – wykrzyknęła wojowniczka. – Mógł tu dzisiaj zginąć. Dlaczego się nie rusza?
Nie lubię, kiedy ktoś podejrzewa mnie o kłamstwo. Zrobiłem obrażoną minę.
– Gad śpi. Używał magii i teraz musi się zregenerować. Podobno tak już ma.
Dziewczyna spojrzała na mnie podejrzliwie, ale już się nie odezwała. Podeszła do smoka i z czułością zsunęła gałązki z jego pyska.
– Czyż nie jest piękny? – powiedziała z zachwytem. – Ostatni smok na świecie.
Data wydania: 2020-09-21
ISBN: 978-83-8219-074-8, 9788382190748
Wydawnictwo: Novae Res
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 326
dodana przez: NovaeRes

Autor

Artur Tołłoczko "Artur Wells" Artur Tołłoczko "Artur Wells" Autor książek o tematyce fantasy, coachingu. Autor przez wiele lat pracował w korporacjach farmaceutycznych. Ponad dziesięć lat prowadził własny interes, zajmował się sprzedażą, marketingiem, zarządzaniem na poziomie kraju i międzynarodowym. Coach z...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Skąd właściwie biorą się smoki?

WYBÓR REDAKCJI
14.10.2020

No chyba nie z jaja! A tak na poważnie, to zaczniemy dzisiaj recenzję od rozterek dotyczących oceny książki pana Tołłoczko, kryjącego się pod pseudonimem Wells. Otóż, tę książkę możemy odczytywać na dwa sposoby - pierwszy z nich będzie odczytaniem jej na zasadzie pełnoprawnego, poważnego dzieła fantasy. Jeśli w ten sposób podejdziemy do lektury ,... Recenzja książki Skąd właściwie biorą się smoki

Cała prawda o smoczym życiu.

16.10.2020

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl Czy nie chcielibyście rzucić wszystkiego, całego tego gonienia za lepszym życiem, niespełnionymi marzeniami gnieceni przez porażki na rzecz wylegiwania się w hamaku z kielichem wina w dłoni? Większość zapewne by się nie zastanawiała. Nie zastanawiał się też Bob, znawca wielu dziedzin. Cię... Recenzja książki Skąd właściwie biorą się smoki

Skąd właściwie biorą się smoki

12.03.2021

"Skąd właściwie biorą się smoki" to powieść autorstwa Artura Wellsa. Wcześniej nie kojarzyłem tego autora, dlatego jestem bardzo wdzięczny wydawnictwu Novae Res za możliwość podjęcia współpracy przy tej pozycji. Książka ta okazała się dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem - przeczytałem ją w trzy dni, świetnie się przy tym bawiąc. Uwierzylibyśc... Recenzja książki Skąd właściwie biorą się smoki

A jeżeli smoki istnieją?

15.10.2020

Odpoczywasz sobie na hamaku, w twoim ogrodzie, wspominasz wczorajszą imprezę i wracasz do wszystkich miłych wspomnień. Wnet nieoczekiwanie smok jest powodem dla, którego musisz zrezygnować z tej sielanki. O i jeżeli on zginie to i ty zakończysz swoje życie - brzmi rewelacyjnie, czyż nie? To właśnie spotkało Boba, smok zdziergał z nim magiczną Więź... Recenzja książki Skąd właściwie biorą się smoki

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mamazonakobieta
2020-10-22
8 /10
Przeczytane

Bob ma jasne plany na najbliższy czas, zamierza leniuchować na hamaku i raczyć się winem. Plany, planami, a życie biegnie swoim torem. Lenistwo, które zaplanował Bob, dość szybko musiało odejść w zapomnienie. W jego drzwiach pojawia się smok – istota, w której istnienie prawie nikt nie wierzy, jednak to nie wszystko. Smok informuje go, że nawiązał z nim więź i od teraz musi go chronić za wszelką cenę, jeśli smok zginie, zginie i mężczyzna. Na dodatek na smoka poluje lord Kreona, który nie spocznie, aż głowa smoka nie zawiśnie nad jego kominkiem.
Mężczyzna jest wściekły, żąda zerwania więzi, nie chce być żywą tarczą dla smoka, który potrafi w magiczny sposób się teleportować, ale po tym jest zmęczony i zapada w głęboki sen, stając się łatwym celem. Bob zamierza odnaleźć sposób na zerwanie więzi, a dopóki mu się nie uda, za wszelką cenę bronić smoka. Udają się w drogę pełną przygód i niebezpieczeństw, najpierw we dwoje, a po niedługim czasie dołącza do nich Nasturcja, która przyciąga kolejne kłopoty. Czy Bob odnajdzie sposób na zerwanie więzi ze smokiem? Kim jest Nasturcja? Czy uda im się ochronić smoka?

Historia ciekawa i wciągająca. Jest pełna przygód, akcji, magi. Momentami dość zaskakująca. To książka, którą czyta się bardzo szybko, z przyjemnością obracając kolejne strony, poznając przygody smoka, Boba i Nasturcji.

Bohaterowie ciekawi, tacy z charakterkiem, a to sprawia, że nie da się z nimi nudzić. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, każdy coś w...

× 2 | link |
@lubie.to.czytam
2020-11-21
9 /10
Przeczytane

Zastanawialiście się kiedyś, skąd właściwie biorą się smoki? Te tajemnicze stworzenia są obecne w licznych opowieściach. Co byście zrobili, gdyby pewnego dnia przedstawiciel tego gatunku stanąłby przed waszymi drzwiami i zadzierzgnął z Wami Więź?
Bob, specjalista wielu dziedzin, pragnął odpoczywać w swoim domu na hamaku, z dala od wszelkich problemów. Jego marzenie nie miało szansy realizacji, przez smoka, który połączył się z nim Więzią. Dodatkowo Nasturcja, wojownicza, niebezpieczna, nerwowa, honorowa księżniczka podjęła się ochrony smoka.
Mężczyzna bardzo chce uwolnić się od narzuconego mu połączenia, więc wyrusza w podróż, która ma im w tym pomóc. Uciekają również przed lordem, który koniecznie chce powiesić głowę stworzenia nad kominkiem. Liczne przygody i trudności jakie pojawiają się na ich drodze, zabierają Czytelnika w fantastyczną podróż przez nieznane mu dotąd krainy.
Bohaterowie są bardzo ciekawymi postaciami, szczególnie Bob, któremu bliżej jest do współczesnych postaw, niż rycerza rodem z legend. Autor posługuje się również współczesnym językiem, co daje bardzo charakterystyczny obraz w zderzeniu z bajkowym światem książki.
Historia jest dobrze napisana, szybko się ją czyta. Ma wiele wątków, które dobrze się ze sobą łączą i wzajemnie przenikają, każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Okładka książki jest świetna. Bardzo pasuje do całości. Ta historia jest dla starszych odbiorców, godna uwagi.
...

| link |
@filipek2605
2021-03-12
8 /10
@milao.obr
2020-10-15
7 /10
@Chassefierre
2020-10-14
6 /10
Przeczytane Młodzieżowe Fantastyka
@Ewelina_Czytalska
2020-10-16
3 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Klub Recenzencki Posiadam Rozczarowania

Cytaty z książki

O nie! Książka Skąd właściwie biorą się smoki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl