Spinoza. Filozofia w porządku geometrycznym

Joan Solé
Książka Spinoza. Filozofia w porządku geometrycznym
Książka Spinoza. Filozofia w porządku geometrycznym
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Filozofia Barucha Spinozy (1632-1677) jest punktem kulminacyjnym nurtu racjonalistycznego filozofii europejskiej. Żaden poprzedzający go myśliciel nie używał tak rygorystycznych pojęć związanych z rozumem po to, aby opisać wszechświat i człowieka, fizyczną strukturę świata, a także moralny i uczuciowy, wewnętrzny wymiar ludzki. Zafascynowany matematyczną metodą geometryczną, tak popularną w okresie panującej wówczas rewolucji naukowej, Spinoza chciał sformułować swą myśl za pomocą definicji, aksjomatów i dowodów. To ciekawe, że po ponad trzech stuleciach, kiedy wspomniana metoda nie ma już żadnego zastosowania w filozofii, Spinozjańska koncepcja istnienia wciąż jest jedną z najbardziej inspirujących i fascynujących myśli w całej historii filozofii.  
Tytuł oryginalny: La filosofia de more geometrico
Data wydania: 2018-09-19
ISBN: 978-83-282-1603-7, 9788328216037
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 19
Kategoria: Filozofia
Stron: 141
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Spinoza. Filozofia w porządku geometrycznym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Spinoza. Filozofia w porządku geometrycznym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}