Spotkanie na Kaczym Wzgórzu

Paulina Kozłowska
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Spotkanie na Kaczym Wzgórzu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Leonia Kwiatek pracuje jako redaktorka w brukowcu „Bajanie Ducha”. Pewnego dnia jej szef, Tadeusz Duch, proponuje jej wyjazd do Pensjonatu na Kaczym Wzgórzu, celem przygotowania ciekawego artykułu. Leonia nie jest tym zachwycona. Zgadza się jednak gdy szef – w zamian za wyjazd – proponuje jej awans na swoją zastępczynię. Początek pobytu w Kobylnicy zaczyna się dla Leoni fatalnie. Jej kot wymyka się z domu. W trakcie poszukiwań, okazuje się że zwierzak zaatakował nieznajomego Leoni mężczyznę. Kobieta próbuje napisać artykuł o pensjonacie. Niestety, zdaje sobie sprawę, że po przekroczeniu progu domu, wena wyraźnie ją opuściła.
Data wydania: 2022-03-08
ISBN: 978-83-66989-79-5, 9788366989795
Wydawnictwo: Replika
Stron: 352
dodana przez: ejwa1960

Autor

Paulina Kozłowska Paulina Kozłowska
Urodzona w 1988 roku w Polsce
Kozłowska Paulina- mieszkanka urokliwej Kobylnicy, na Pomorzu. Zawodowo- kadrowa. Prywatnie- miłośniczka książek obyczajowych i kryminałów. Jej kolejną wielką miłością są filmy kostiumowe, dla których potrafi zarwać niejedną noc.

Pozostałe książki:

Pensjonat na Kaczym Wzgórzu
Wszystkie książki Paulina Kozłowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kocur o imieniu Wanda na Kaczym Wzgórzu

24.03.2022

Muszę przyznać, że czekałam na dalszy ciąg historii bohaterów przebywających na Kaczym Wzgórzu w Kobylnicy, niedaleko Słupska. Mimo tego, że miałam kilka zastrzeżeń do poprzedniej książki, z miłą chęcią zagłębiłam się w lekturze. No cóż, zastrzeżenia mam takie same co poprzednio, ale gdy spojrzałam na rok urodzenia autorki, to wiem, że to pokoleni... Recenzja książki Spotkanie na Kaczym Wzgórzu

@maciejek7@maciejek7 × 27

"Spotkanie na Kaczym Wzgórzu"

8.04.2022

„Nawet jeśli snujesz plany, przewrotny los szykuje własny scenariusz.” Z ogromną przyjemnością ponownie przeniosłam się do pensjonatu na Kaczym Wzgórzu do Kobylnicy. Autorka ponownie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Ta część wydaje się być jeszcze lepsza. Leonia Kwiatek jest bardzo dobrą dziennikarką, potrafi wciągnąć na światło dzienne skrywa... Recenzja książki Spotkanie na Kaczym Wzgórzu

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-03-24
7 /10
Przeczytane literatura obyczajowa romans z Biblioteki

Bardzo ciekawa historia o miejscu oddalonym od oczu ciekawskich ludzi, to kontynuacja pierwszej książki autorki, która również jest warta przeczytania.

× 12 | link |
@coolturka104
2022-04-21
7 /10
Przeczytane

Paulina Kozłowska powraca z tak bardzo wyczekiwaną przeze mnie kontynuacją Pensjonatu. "Spotkanie na Kaczym Wzgórzu" można potraktować, jako odrębną powieść, lecz zdecydowanie lepiej się ją czyta, znając początki tej historii.

Tutaj prym wiedzie Leonia ze swoim wrednym kocurem zwanym Wandą. To bezpardonowa dziennikarka, która za swój życiowy cel obrała demaskowanie zła, tkwiącego jej zdaniem, w większości ludzi.
Jej zadaniem jest napisanie rzetelnego artykułu na temat Pen­sjo­natu na Ka­czym Wzgó­rzu - azylu dla ko­biet po kło­po­tach damsko-​męskich. Ponownie poznamy ich kilka, a każda nosi w sobie niezagojone blizny. Była ko­chan­ka biz­nes­me­na zdziec­kiem, którego on nie chce znać, była żona al­ko­ho­li­ka iwdowa – wszyst­kie te ko­bie­ty przybyły tu, by wy­le­czyć zła­ma­ne serca.

Uwielbiam styl i język Pauliny, lekki, "z jajem", niepozbawiony wulgaryzmów, które tylko podkreślają charakter wypowiadających je osób. Przednie dialogi i poczucie humoru, które bardzo do mnie przemawia, sprawiły, że kolejny raz wyśmienicie się bawiłam. Obudziła się też we mnie tęsknota za wakacjami, wypoczynkiem na łonie natury i babskimi pogaduchami.

Szczególnie spodobały mi się dwie zasady wyznawane przez Lonkę:
1. "Skoro i tak ten ziem­ski padół opu­ści­my zni­czym, warto ko­rzy­stać ztego, co ofe­ruje nam życie".
2. "Nigdy nie tyka się tego, co nie jest twoje. Szcze­gól­nie jeśli cho­dzi ocu­dzych fa­ce­tów".

"Spotkanie na Kaczym Wzgórz...

| link |
@tatiaszaaleksiej
2022-04-08
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Leonii nigdzie się nie śpieszyło. I gdyby nie fakt, ze była jedną z najlepszych dziennikarek tej jakże poczytnej bulwarówki, najprawdopodobniej wyleciałaby z hukiem już po kilku dniach.”
× 1
#
“Udowodniono, że pracując tylko siedem godzin dziennie, można uzyskać o wiele lepsze wyniki i być jednocześnie wypoczętym i radosnym człowiekiem.”
× 1
#
“Tadek był już tak wielki, że przypominał księżyc w pełni i latem, gdy nosił tradycyjne koszule, niejeden z pracowników obrywał guzikami, które strzelały, ilekroć materiał nie wytrzymywał starc...”
× 1
#
“Nic nie sprawiało Lonce większej przyjemności, niż demaskowanie ludzi, którzy kreowali się na ideały. Po tylu latach pracy zakodowała sobie, że to jest właśnie jej misja: pokazywanie światu ja...”
× 1
#
“Inteligencję wyssałam z mlekiem matki, więc nie mam problemów z przyswajaniem informacji.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl