Spóźnieni kochankowie

Spóźnieni kochankowie
3.96
Ocena 3.96 na 5 możliwych
Na podstawie 96 ocen kanapowiczów
Jack, amerykański biznesmen, porzuca świat interesów, aby na powrót odkryć sw...
Jack, amerykański biznesmen, porzuca świat interesów, aby na powrót odkryć swą tożsamość, malując ulice Paryża i żyjąc tam jak kloszard. Spotkanie z Mirabelle, niewidomą siedemdziesięcioletnią kobietą, odmienia całe jego życie. Spóźnieni kochankowie to cudownie ciepła opowieść o miłości, która po...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788371201998
Wydawnictwo: Rebis

Recenzje

Nigdy nie jest za późno
"Nieważne, jak piękny jest świat, który dla siebie tworzymy, stare światy czyhają pod nami, gotowe wynurzyć się w każdej chwili". Ślepy los połączył pięćdziesięciolatka Jacka, malarza na nowej ścieżce życiowej oraz ponad siedemdziesięcioletnią, niewidomą Mirabelle w Paryżu. Przypadkowe spotkanie ...
Spóźnieni kochankowie
Jak głęboko może stoczyć się człowiek, kiedy jego życie nagle się załamuje? Alkoholizm? Bezdomność? Samotność? Mniej więcej tak wyglądało życie Jack'a kiedy dowiedział się o zdradzie żony. Nie zrobił dzikiej awantury. Dał jej wolną rękę. Mogła dalej spotykać się z kochankiem. Pozwolił im także na...
Napisz swoją opinię

Opinie

@makomt
@makomt 2011-12-26
Przeczytane (2011-01-01)
Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki. Sposób pisania Whartona bardzo mi odpowiada i pod tym względem powieść spełniła moje oczekiwania. Postaci nie wzbudziły mojej sympatii i prawdopodobnie to jest przyczyna niesprecyzowanych odczuć po lekturze. Po przeczytaniu nasunęła mi się na myśl taka konkluzja: "chodził, chodził i wychodził". Taka "wspaniała i niewinna" miłość, ale gdyby nie Mirabelle i jej dążenie do tego by być z mężczyzną, to uczucie mogłoby nie mieć miejsca.
MA
@zlota4 2010-08-06
Przeczytane (2010-08-06)
Historia miłosna na tyle nietypowa, że opowiada o ludziach dojrzały, nawet bardzo dojżałych. Teraz nam ludziom młodym , może sie ona wydac szokująca, może niektórym nawet niesmaczna ale ja mam nadzieję,że jednak jest prawdziwa. Bardzo bym chciała kiedyś jeszcze tak kochać i byc kochaną. Bardzo bym nie chciała kojarzyc sie swojemu mężczyźnie tylko z domowym obrzadkiem, chiała bym byc w tym wieku KOBIETĄ:)
@KrwawaMary
@KrwawaMary 2008-06-15
Przeczytane (2008-06-15)
Kiedy czytałam tę książkę miałam wrażenie, jakby autor na siłę chciał stworzyć coś oryginalnego i mądrego, o czym ludzie będą mówić, że jest piękne. Wyszło jednak coś ochydnego, a scena miłosna między głównymi bohaterami była po prostu niesmaczna. Bez niej książka nic by nie straciła (bo i też nie ma dużo do tracenia) a przynajmniej nie przyprawiłaby mnie o mdłości.
@maciejka15
@maciejka15 2008-06-25
Przeczytane (2008-06-25)
książka według mnie jest jedną z lepszych napisanych przez Whartona [obok Taty i Niezawinionych śmierci]... poruszająca, ciekawa, inna. i naprawdę nie wiem gdzie w tej książce niektórzy dopatrują sie czegoś ohydnego? owszem, niektóre opisy czy sytuacje są dziwne, niecodziene, może trochę zbyt dosłowne, ale czy są obrzydliwe? wątpie
MA
@Mooly 2009-06-23
Przeczytane (2007-07-28)
Miłość w najczystszej postaci.Akt seksualny jako owoc miłości dwojga ludzi podniesiony do rangi metafizycznej i odbywający się nie tylko na płaszczyźnie fizycznej, ale też a może przede wszystkim, duchowej, którego efektem jest cud. Jak ktoś widzi w tym coś obrzydliwego, to moim zdaniem nie umie przejrzeć na oczy.
@Pandemonium
@Pandemonium 2011-06-13
Przeczytane (2011-06-10)
Niedawno skończyłam. Podobały mi się opisy Paryża, tworzenia obrazów, ukazanie uczuć bohaterów. Urocza miłość,pomysłowe zakończenie, jednak pewien infantylizm Jacke'a i Mirabelle mnie wręcz śmieszył. Ale być może zbyt to odległy obraz ludzi, abym mogła się odpowiednio wczuć w ich położenie.
@skrzatix
@skrzatix 2012-11-15
Przeczytane (2012-11-15)
Rozumiem, że niektóre fragmenty książki mogą być dla czytelników niesmaczne, czy też żenujące, ale jest ich bardzo mało w porównaniu do reszty nietuzinkowej i sentymentalnej powieści. Dlatego gdy czytam, że powieść jest ohydna, to po prostu szlag mnie trafia.
@Nancy
@Nancy 2010-04-15
Przeczytane (2007-07-28)
Muszę powiedzieć, że z początku bardzo mnie wciągnęła, co spowodowało, że byłam nią mile zaskoczona. Potem miałam wrażenie, zrobiło się trochę monotonnie pod niektórymi względami, ale wzruszające zakończenie chyba mi to zrekompensowało - było idealne!
@Czmielaa
@Czmielaa 2010-12-26
Przeczytane (2010-12-26)
To co mnie podobało się najbardziej w tej książce to była Francja, mnóstwo przydatnych, ciekawych opisów. Ładnie napisana, dobra fabuła. Ale niestety nie podobał mi się wątek tej starośći, szczerze to mogliby być trochę młodsi.
@Amie
@Amie 2011-07-17
Przeczytane (2010-08-20)
Dobra książka. Pomijając dyskusję czy sceny były nie smaczne czy smaczne, stwierdzam, że taka milość jest realna i może przydarzyć się w każdym wieku. A Wy myślicie, że fizyczna miłość między starszymi osobami wyglada jak?
Spóźnieni kochankowie

Jack, amerykański biznesmen, porzuca świat interesów, aby na powrót odkryć swą tożsamość, malując ulice Paryża i żyjąc tam jak kloszard. Spotkanie z Mirabelle, niewidomą siedemdziesięcioletnią kobietą, odmienia całe jego życie. Spóźnieni kochankowie to cudownie ciepła opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie bariery, nawet śmierć.To najpopularniejsza obok Ptaśka książka Whartona. Cztery lata pod rząd była w pierwszej dziesiątce hitów literatury obcej w Polsce (1995- III miejsce, 1996 VII). Do tej pory sprzedało się około 230 tysięcy egzemplarzy.William Wharton to najpopularniejszy zagraniczny pisarz lat dziewięćdziesiątych w Polsce. Urodził się w 1925 r. w Filadelfii. Uważa się przede wszystkim za malarza. Swoje pisarstwo traktował początkowo jako autoterapię po przeżyciach wojennych. Debiutował w wieku 54 lat powieścią Ptasiek, która przyniosła mu międzynarodową sławę, zwłaszcza dzięki nagrodzonej w Cannes ekranizacji w reżyserii Alana Parkera (1985). Na ekran przeniesiono również dwie inne książki tego autora: W księżycową jasną noc,(1992) oraz Tato (1989). Od 1995 roku pisarz corocznie odwiedza Polskę, spotykając się każdorazowo z tysiącami swoich wielbicieli. Dotychczas odwiedził 26 miast. Jego książki 25 razy znalazły się wśród 10 najpoczytniejszych tytułów roku według . Nakład wszystkich jego książek w REBISIE przekroczył 1 400 000 egzemplarzy, a łącznie z innymi wydawnictwami ponad 1 900 000 egzemplarzy.

Współtworzący tą stronę
puchar @SYSTEM @SYSTEM pierwsza opinia