Świadomość emocjonalna. Źródło wewnętrznej równowagi i zrozumienia

Daniel Goleman, Tenzin Gjaco "XIV Dalajlama", Paul Ekman
Świadomość emocjonalna. Źródło wewnętrznej równowagi i zrozumienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Spotkanie dwóch tradycji intelektualnych, jak również dwóch niezwykłych umysłów i serc, zmagających się z najważniejszymi wyzwaniami dla ludzkości.
z przedmowy autorstwa Daniela Golemana Uczucia łączą i dzielą świat, w którym żyjemy, zarówno w aspekcie osobistym, jak i globalnym, pobudzając nas do najlepszych i najgorszych działań. Bez uczuć nie byłoby heroizmu, empatii czy współczucia, jednak nie byłoby również okrucieństwa, egoizmu ani złośliwości. Pomimo różnic w postrzeganiu świata (...) wraz z Dalajlamą próbowaliśmy naświetlić te sprzeczności i wypracować pewne drogi, którymi można podążać, aby osiągnąć zrównoważony stan umysłu i doznać współczucia, które może ogarnąć cały świat.
dr Paul Ekman Dwie odmienne tradycje -- psychologia Zachodu i filozofia buddyzmu. Dwie wielkie osobowości, reprezentujące jakże różne drogi życiowe, doświadczenia i pasje. Prawdziwe starcie tytanów, z których jeden patrzy na otaczającą go rzeczywistość przez mędrca szkiełko i oko, a drugi stawia na czucie i wiarę z dużą dozą niewyczerpanego optymizmu. Pomimo tych wszystkich różnic odkrywają oni wspólne punkty w spojrzeniu na świat. Obaj chcieliby zmniejszyć ludzkie cierpienie, obu cechuje intensywna dociekliwość i łączy przekonanie, że mogą się nawzajem czegoś nauczyć. Zabierzemy Cię w fascynującą intelektualną podróż, w której Twoimi przewodnikami będą dwa wielkie współczesne umysły. Wsłuchaj się w ich rozmowy na temat związków nauki i duchowości. Zastanów się wraz z nimi nad kulturowymi i ewolucyjnymi źródłami nienawiści oraz współczucia. Dowiedz się, co mówi nauka o korzyściach płynących z buddyjskiej medytacji. A jeśli po tej niezwykłej uczcie umysłu i ducha nadal będziesz odczuwać niedosyt, wczytaj się w nie mniej pasjonujące komentarze, napisane przez naukowców i nauczycieli myśli buddyjskiej. Podzielą się oni z Tobą wynikami badań nad emocjami i zaproponują praktyczne ćwiczenia, pochodzące z mistycznych pism Wschodu.
ISBN: 978-83-246-2165-1, 9788324621651
Wydawnictwo: Editio
Kategoria: Rozwój duchowy

Autor

Daniel Goleman Daniel Goleman
Urodzony 7 marca 1946 roku w USA (Stockton, Kalifornia)
Daniel Goleman – amerykański psycholog żydowskiego pochodzenia, publicysta naukowy. Autor bestselleru Inteligencja emocjonalna (1995). Wieloletni współpracownik dziennika „The New York Times”. Wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu Harwarda. ...

Pozostałe książki:

Inteligencja emocjonalna Dlaczego medytujemy Inteligencja społeczna Uzdrawiające emocje. Rozmowy z Dalajlamą o uważności, emocjach i zdrowiu Inteligencja emocjonalna w praktyce Emocje destrukcyjne: jak możemy je przezwyciężyć? Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy Inteligencja ekologiczna Siła dobra. Świat oczami Dalajlamy Trwała przemiana Focus. Sztuka koncentracji jako ukryte dążenie do doskonałości. Konieczne kłamstwa, proste prawdy Naturalne przywództwo : odkrywanie mocy inteligencji emocjonalnej O efektywnej współpracy. 10 IDEI HBR O fundamentach zarządzania. 10 Idei HBR O zarządzaniu ludźmi. 10 Idei HBR. O zarządzaniu sobą. 10 Idei HBR. Optimum Primal Leadership Przejrzystość w biznesie Rozwój inteligencji emocjonalnej Twojego dziecka. Przewodnik świadomego rodzica Social Intelligence The Science of Meditation Umysł medytujący Vital Lies Simple Truths Working with Emotional Intelligence Świadomość emocjonalna. Źródło wewnętrznej równowagi i zrozumienia
Wszystkie książki Daniel Goleman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świadomość emocjonalna. Źródło wewnętrznej równowagi i zrozumienia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świadomość emocjonalna. Źródło wewnętrznej równowagi i zrozumienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat