Emocje destrukcyjne: jak możemy je przezwyciężyć? Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy

Daniel Goleman
Emocje destrukcyjne: jak możemy je przezwyciężyć? Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Emocje destrukcyjne... jest zapisem dyskusji wybitnych naukowców zachodnich z przedstawicielami buddyzmu. Spotkania te – prowadzone pod egidą XIV Dalajlamy – podejmują wyzwania stojące dziś przed całą ludzkością. W dobie globalizacji, potwornych aktów terroryzmu i wojen prowadzonych na oczach całego świata niezmiernej wagi nabiera pytanie o źródła destrukcyjnych emocji oraz sposoby ich okiełznania. Okazuje się, że nauka zachodnia w połączeniu z myślą buddyjską może się wydatnie przyczynić do znalezienia konstruktywnej odpowiedzi. Książka powinna zainteresować pedagogów, rodziców, przywódców religijnych i politycznych oraz wszystkich, którzy pragną spokoju wewnętrznego i pokoju na świecie – i chcą tę ideę wcielać w życie, nie tylko słowem, ale i czynem. Daniel Goleman jest autorem światowych bestsellerów: Inteligencji emocjonalnej i Inteligencji emocjonalnej w praktyce oraz współautorem Primal Leadership. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Pulitzera za artykuły z dziedziny badań nad mózgiem i zachowaniem publikowane w „New York Timesie”. Obecnie jest współprzewodniczącym Consortium for Research on Emotional Intelligence na Rutgers University. Dalajlama – przywódca duchowy Tybetańczyków, niekwestionowany autorytet moralny, laureat Pokojowej Nagrody Nobla – jest inspiratorem i siłą sprawczą spotkań Zachodu ze Wschodem, które owocują nowatorskimi badaniami i projektami.
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Daniel Goleman Daniel Goleman
Urodzony 7 marca 1946 roku w USA (Stockton, Kalifornia)
Daniel Goleman – amerykański psycholog żydowskiego pochodzenia, publicysta naukowy. Autor bestselleru Inteligencja emocjonalna (1995). Wieloletni współpracownik dziennika „The New York Times”. Wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu Harwarda. ...

Pozostałe książki:

Inteligencja emocjonalna w praktyce Inteligencja emocjonalna Inteligencja ekologiczna Siła dobra. Świat oczami Dalajlamy Inteligencja społeczna
Wszystkie książki Daniel Goleman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Emocje destrukcyjne: jak możemy je przezwyciężyć? Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Emocje destrukcyjne: jak możemy je przezwyciężyć? Dialog naukowy z udziałem Dalajlamy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl