Symfonia życia

Marcin Sergiusz Przybyłek
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Symfonia życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 Chyba wszyscy od czasu do czasu zastanawiamy się, co by było, gdybyśmy w swoim dotychczasowym życiu podjęli inne kluczowe decyzje. Jak potoczyłyby się nasze losy, gdybyśmy poszli odmienną drogą niż ta, która doprowadziła do tu i teraz? Czy nasze życie przebiegłoby korzystniej? Czy dobrze wybraliśmy podążając szlakiem marzeń? Czy słusznie postąpiliśmy, racjonalnie rozważając „za i przeciw”?

Czy gdzieś, „obok nas” istnieją nasze równoległe kopie realizujące inne przeznaczenia? Jeśli tak, czy odczuwamy czasami, na krawędzi percepcji, ich radości i smutki?

W najnowszej powieści Marcina Sergiusza Przybyłka poznajemy losy Borysa Splita, którego historia rozpoczyna się dylematem: podążyć za sugestiami rodziny, czy realizować pasję. Każda droga brzemienna jest w konsekwencje i kryje kolejne wybory. Czytelnik śledzi te rozwidlające się ścieżki i coraz głębiej poznaje tajemnice ludzkiego losu.

„Symfonia życia” jest wielowątkową opowieścią poprowadzoną z precyzją i literackim kunsztem. Niczym słuchając złożonego muzycznego utworu odkrywać będziemy nowe emocje ukryte pod warstwą codzienności, doświadczymy równowagi szczęścia i żalu, euforii i przygnębienia, światła i ciemności, i poznamy prawdy, które… zrodzą kolejne pytania. 
Wydawnictwo: IX
Kategoria: Fantastyka

Autor

Marcin Sergiusz Przybyłek Marcin Sergiusz Przybyłek
Urodzony 14 grudnia 1968 roku w Polsce (Pułtusk)
Marcin Sergiusz Przybyłek – polski pisarz science fiction, trener biznesowy, coach, odtwórca roli Aleksa w serialu „19+” (TVN), projektant i konsultant gier komputerowych, z wykształcenia lekarz medycyny. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Pod...

Pozostałe książki:

Granica rzeczywistości. Gamedec Orzeł Biały Gamedec. Sprzedawcy Lokomotyw Opowiadania nominowane do Nagrody Zajdla za rok 2015 CEO Slayer Gamedec Zabaweczki Błyski Gamedec. Czas silnych istot. Tom 2 Gamedec. Zabaweczki. Sztorm Gamedec: Czas silnych istot Tom 1 Orzeł Biały 2 Ostatni dzień pary II Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych CEO Slayer: Pierwszy raz Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2021 Love & Hate Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań) Symfonia życia Czas silnych istot Czas silnych istot. Księga 1 Gamedec. Czas silnych istot. Księga 2 Science Fiction Sprzedaż albo śmierć
Wszystkie książki Marcin Sergiusz Przybyłek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Symfonia życia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Siostra_Kopciuszka
2020-08-23
5 /10
Przeczytane 📚Bieżące :) 📘 Jedynki

Znowu popełniłam błąd, zabierając się za czytanie książki tematycznie, niemal identycznej z czytaną tak niedawno . Mówię o książce '' Wersje nas samych '' - Laury Barnett przeczytanej kilka książek temu , oraz o tej przeczytanej kilka dni temu czyli '' Symfonia życia '' Marcina Przybyłka . Obie są dokładnie o tym samym . Co by było gdybyśmy w jakimś momencie podjęli inne decyzje, jak by to zadziałało na nasze dalsze życia w różnych wariantach. Obie w moim odczuciu reprezentują sobą podobny poziom. W '' Symfonii...'' może jest to wszystko bardziej poukładane, co nie pozwoliło mi się pogubić. Wersje są ponazywane sekcjami muzycznymi . Przez co łatwiej się w tym wszystkim połapać. Również w '' Symfonii...'' jest bardziej , że tak to nazwę, dramatycznie . Wydarzenia które spotykają w poszczególnych sekcjach ich bohaterów mają więcej dynamizmu i dramaturgii niż te opisywane w '' Wersjach...''. Jednak generalnie są to niewielkie różnice przez co, co tu dużo ściemniać, nudziłam się . Zwłaszcza że autor miejscami zapuszczał się w jakieś dziwnie mętne rozważania typu : czy lepiej umrzeć we śnie , nie wiedzieć że się umiera , czy wiedzieć że się umiera. Myślę że gdybym przeczytała te obie książki w większym, sporo większym nawet, odstępie jedna od drugiej, mój osąd i mój ich odbiór byłby zdecydowanie inny . Czy polecam '' Symfonię życia '' Marcina Przybyłka ? tak, ale tylko wtedy kiedy przynajmniej z rok wcześniej nie czytaliście niczego tematycznie podobnego. Howgh - rzekłam 😉
...

× 11 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Symfonia życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl