Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań)

Andrzej Pilipiuk, Przemysław Hytroś, Marcin Sergiusz Przybyłek, Marcin Podlewski ...
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań)
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

(Wydanie I, Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin-Warszawa, 2016)

"Na nocnej Zmianie. Pióra Falconu" - Antologia Na nocnej zmianie to najlepsze konkursowe opowiadania obiecujących autorów, którzy odpowiedzieli na wezwanie polskiego Fandomu i wzięli udział w konkursie Pióra Falkonu. Zaproszenie otrzymali także mistrzowie gatunku i kilku z nich podjęło rękawicę, by zmierzyć się z nowym pokoleniem.
W antologii znalazły się teksty takich popularnych pisarzy jak: Andrzej Pilipiuk, Michał Gołkowski, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Agnieszka Hałas.
Znajdziecie tu różne światy, posmakujecie potraw literackich przyrządzonych na wolnym lub gwałtownym ogniu.
Efekt tego kalejdoskopu oceńcie sami, bo za rok nowa edycja. Kto wie, może i wasz tekst, który zawsze chcieliście napisać - tam się znajdzie.

AUTORZY:
Agnieszka Hałas - fantastykę, baśnie, mity ma „we krwi” od dzieciństwa. Z wykształcenia biolog, aktualnie pracuje jako tłumacz. Urodzona w Lublinie w tym samym roku, co Harry Potter, ale urodziny obchodzi tego samego dnia co Voldemort. Autorka m.in. takich dzieł jak: Między otchłanią a morzem - zbiór opowiadań, Dwie karty, Pośród cieni, W mocy wichru, Po stronie mroku - zbiór opowiadań, Olga i osty.

Michał Gołkowski - Zodiakalnie, patologiczny Wodnik z roku Stanu Wojennego. Wbrew pozorom samotnik, mizantrop i introwertyk. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości, z zawodu na co dzień tłumacz kabinowy ang-pol-ros. Autor bestselerów: Cyklu S.T.A.L.K.E.R.: Ołowiany Świt, Drugi brzeg, Droga donikąd, Cyklu Stalowe Szczury, powieści: Komornik, Moskal.

Andrzej Pilipiuk - człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

Marcin Podlewski - Debiutował sto lat temu na łamach magazynu „LAMPA” Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych. Na szczęście dla czytelników nie porzucił pisania i tak powstał fenomenalny cykl GŁEBIA. Pisze znakomite science—fiction, horror, ale także fantasy, steampunk czy weird fiction.

Marcin Przybyłek – chciał być kosmonautą, został pisarzem science fiction, choć jego rodzice chcieli mieć syna lekarza. Debiutował w czerwcu 2000 roku w miesięczniku Świat Gier Komputerowych tworząc rubrykę Grao Story. Publikował teksty publicystyczne w Nowej Fantastyce w cyklu Co w duszy gra. Jego debiutem książkowym był zbiór dwunastu opowiadań Gamedec. Granica rzeczywistości. Cykl o Gamedecu jest jednym z najbardziej znanych polskich cykli science—fiction.

TEKSTY POZAKONKURSOWE

Agnieszka Hałas - Panicz z Ertel-Sega
Michał Gołkowski - Czas martwy
Andrzej Pilipiuk - Emeryt
Marcin Podlewski - Ekstrapolacja
Marcin Przybyłek - Future Fame

TEKSTY KONKURSOWE

Anna Szumacher - Na nocnej zmianie
Alicja Janusz - Tarantela dla głupców
Justyna Lech - Dziewiąty poziom
Marek Pietrusewicz - Chronowizor
Dorota Panecka - Bohaterowie
Dagmara Adwentowska - Ku nieznanym lądom
Tomasz Przyłucki - Dno morza
Adam Podlewski - Patrząc w jedną stronę
Przemysław Hytroś - Uwierz w szczura
Barbara Gawrońska Pettersson - Wheatherby
Piotr Janas - Prosto w słońce
Tomasz Graczykowski - Wszczepiarz Link Overdose
Krzysztof Abramowski - Ampułka
Tomasz Sobiesiek - Astralker: Drugie dno

Tytuł oryginalny: Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu
Data wydania: 2016-10-28
ISBN: 978-83-7574-790-4, 9788375747904
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Antologie [Fabryka Słów]
Stron: 512

Autor

Andrzej Pilipiuk Andrzej Pilipiuk
Urodzony 20 marca 1974 roku w Polsce (Warszawa)
Polski pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. Z wykształcenia archeolog. Pilipiuk najbardziej znany jest z, wykazującego w pewnym stopniu cechy gawędy[potrzebne źródło], cyklu opowiadań o przygodach Jakub...

Pozostałe książki:

Kroniki Jakuba Wędrowycza Czarownik Iwanow Weźmisz czarno kure Kuzynki Księżniczka Wieszać każdy może Zagadka Kuby Rozpruwacza Droga do Nidaros Wampir z M-3 2586 kroków Rzeźnik drzew Dziedziczki Homo bimbrownikus Srebrna Łania z Visby Operacja Dzień Wskrzeszenia Czerwona gorączka Drewniana Twierdza Pan Wilków Trucizna Zaginiona Aparatus Ucieczka Konan Destylator Upiór w ruderze Szewc z Lichtenrade Wampir z MO Triumf Lisa Reinicke Karpie bijem Carska manierka Faceci w gumofilcach Obce ścieżki Sfera Armilarna Zły Las Przyjaciel człowieka Wampir z KC Litr ciekłego ołowiu Reputacja Wilcze Leże Czarna góra Północne wiatry Deszcze niespokojne (Antologia opowiadań) Niech żyje Polska. Hura! Tom 2 (Antologia opowiadań) Przetaina Sowie zwierciadło Strefa Mroku: 11 Apostołów Grozy Czasy, które nadejdą Jeszcze nie zginęła Bajki dla dorosłych (Antologia opowiadań) Epidemie i zarazy Małodobry (Antologia opowiadań) Zło ze wschodu Po drugiej stronie książki Strasznie mi się podobasz Gladiatorzy (Antologia opowiadań) Raport z Północy Tempus Fugit. Tom 2 (Antologia opowiadań) Trupy Polskie Demony (Antologia opowiadań) Zabójca Dobić dziada Notes Wędrowycza Okiść Ufoki Verne Krasula Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań) Rok z Wędrowyczem 2015 Traktat o higienie. Z dziejów dra Skórzewskiego Krasnoludy Miłość we Wrocławiu Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005 Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Zajdel 2003. Antologia (Antologia opowiadań)
Wszystkie książki Andrzej Pilipiuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@BagatElka
2019-11-08
4 /10
Przeczytane 2019 📚 Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl