Okiść

Andrzej Pilipiuk
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Okiść
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

(Wydanie I, Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin-Warszawa, 2024)

"Okiść" - Czas wyjść ze świątyni i po łokcie zanurzyć ręce w brudzie, który niesie życie.
Wyprawa wybrańców, poszukujących ratunku dla swego ludu została zdradzona. Tylko troje przeżyło, dzięki pomocy bogini Nefem. Troje dzieciaków, mierzących się w bezludnych lasach i dzikich górach z niebezpieczeństwami, jakich nawet kapłani nie są w stanie przewidzieć. Cała nadzieja w tym, że Tańcząca w Deszczu nigdy nie wysyła nikogo na śmierć.
Oby wybrańcy pamiętali, że trzeba ufać w pomoc bogów, ale nie liczyć na cuda. Wytężać własne siły. Oby pamiętał o tym Ash, który nie może zrobić nic, by pomóc bratu i dziewczynie, którą pokochał. Może jednak zmierzyć się z własnym losem, który powoli odkrywa przed nim kolejne tajemnice. Nadchodzi czas decyzji, które rzucą swój cień daleko poza terytorium Tess.
"Okiść" to kontynuacja losów Bohaterów "Przetainy", autorstwa pana Andrzeja Pilipiuka, zapowiedziana przez Wydawcę - Fabrykę Słów - na miesiąc maj 2024 roku.
Data wydania: 2024-05-31
ISBN: 978-83-67949-08-8, 9788367949088
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Przetaina, tom 2
Stron: 500
dodana przez: Proteus

Autor

Andrzej Pilipiuk Andrzej Pilipiuk
Urodzony 20 marca 1974 roku w Polsce (Warszawa)
Polski pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. Z wykształcenia archeolog. Pilipiuk najbardziej znany jest z, wykazującego w pewnym stopniu cechy gawędy[potrzebne źródło], cyklu opowiadań o przygodach Jakub...

Pozostałe książki:

Kroniki Jakuba Wędrowycza Czarownik Iwanow Weźmisz czarno kure Kuzynki Księżniczka Wieszać każdy może Zagadka Kuby Rozpruwacza Droga do Nidaros Wampir z M-3 2586 kroków Rzeźnik drzew Dziedziczki Homo bimbrownikus Srebrna Łania z Visby Operacja Dzień Wskrzeszenia Czerwona gorączka Drewniana Twierdza Pan Wilków Trucizna Zaginiona Aparatus Ucieczka Konan Destylator Upiór w ruderze Szewc z Lichtenrade Wampir z MO Triumf Lisa Reinicke Karpie bijem Carska manierka Faceci w gumofilcach Zły Las Obce ścieżki Sfera Armilarna Przyjaciel człowieka Wampir z KC Litr ciekłego ołowiu Reputacja Wilcze Leże Czarna góra Północne wiatry Deszcze niespokojne (Antologia opowiadań) Niech żyje Polska. Hura! Tom 2 (Antologia opowiadań) Przetaina Sowie zwierciadło Strefa Mroku: 11 Apostołów Grozy Czasy, które nadejdą Jeszcze nie zginęła Bajki dla dorosłych (Antologia opowiadań) Epidemie i zarazy Małodobry (Antologia opowiadań) Zło ze wschodu Po drugiej stronie książki Strasznie mi się podobasz Gladiatorzy (Antologia opowiadań) Raport z Północy Tempus Fugit. Tom 2 (Antologia opowiadań) Trupy Polskie Demony (Antologia opowiadań) Okiść Zabójca Dobić dziada Notes Wędrowycza Ufoki Verne Krasula Na nocnej Zmianie. Pióra Falkonu (Antologia opowiadań) Rok z Wędrowyczem 2015 Traktat o higienie. Z dziejów dra Skórzewskiego Krasnoludy Miłość we Wrocławiu Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005 Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Zajdel 2003. Antologia (Antologia opowiadań)
Wszystkie książki Andrzej Pilipiuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Klimatyczne, intrygujące, podane z wielką gracją powieściowe fantasy

9.06.2024

Andrzej Pilipiuk to pisarz specyficzny, którego się uwielbia i ceni, bądź też po prostu unika jego twórczości. Osobiście znam i jednych i drugich, ale dla mnie jest to kolorowy ptak polskiej fantastyki, który za pomocą żartu, niezwykłej wyobraźni i zamiłowania do historii obdarza nas opowieściami o ludzkich losach, które oprócz samej rozrywki nios... Recenzja książki Okiść

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Uleczka448
2024-06-09
10 /10
@ejwa1960
2024-05-28
6 /10
Przeczytane Fantastyka i sci-fi 2024 Ebook/audiobook /Legimi
@Proteus
2024-05-26
7 /10
Przeczytane Autor: Andrzej Pilipiuk -POSIADAM-

Cytaty z książki

O nie! Książka Okiść. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Przetaina
Przetaina
Andrzej Pilipiuk ...
7/10
(Wydanie I, Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin-Warszawa, 2022) "Przetaina" - Wędrujemy, by odnaleźć ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl