Syzyfowe prace

Stefan Żeromski
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 232 ocen kanapowiczów
Syzyfowe prace
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 232 ocen kanapowiczów

Opis

Książka zawiera: starannie przygotowany i opatrzony przypisami tekst utworu; krótko i przystępnie zaprezentowane wiadomości wstępne; komentarze do tekstu na marginesach, oznaczone symbolami graficznymi; szerokie marginesy, na których można robić notatki; wyróżnione znane cytaty; życiorys autora; streszczenie utworu; wyczerpujące omówienie problematyki; plany najczęściej pojawiających się wypracowań związanych z lekturą.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7435-509-4, 9788374355094
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Serie: Lektury i obrazy, Obowiązkowe lektuty szkolne, Pisma zebrane, Lektura z opracowaniem [GREG], Twoje Lektury
Stron: 192
Mamy 70 innych wydań tej książki

Autor

Stefan Żeromski Stefan Żeromski
Urodzony 14 października 1864 roku w Polsce (Strawczyn)
Stefan Żeromski - polski prozaik, publicysta, dramaturg, nazwany "sumieniem polskiej literatury". Posługiwał się pseudonimami Maurycy Zych, Józef Katerla i Stefan Iksmoreż. Pochodził ze zubożałej rodziny szlacheckiej herbu Jelita. Wychował się w Cie...

Pozostałe książki:

Siłaczka Wierna rzeka Rozdziobią nas kruki, wrony Ludzie bezdomni Przedwiośnie
Wszystkie książki Stefan Żeromski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Da się czytać\słuchać...

20.08.2020

W latach pacholęcych katowany byłem książkami Żeromskiego, i spośród nich jedynie ta była strawną, inne organizm odrzucał. Po latach wróciłem do lektury w wersji audio bardzo dobrze czytanej przez Ksawerego Jasieńskiego, aby skonfrontować się z młodzieńczymi wrażeniami. Widzę, że i obecnie młodzież nasza męczona jest tą lekturą, i znosi to źle. K... Recenzja książki Syzyfowe prace

@almos@almos × 15

Moja opinia o książce

Opinie

BA
2022-08-02
2 /10

Nie będzie recenzji, będzie anegdota. Otóż gdy w podstawówce przerabialiśmy tę książkę, to nauczycielka kazała nam opowiadać ją na lekcji. I jakoś tak zatrzymaliśmy się w okolicy miejsca, w którym do akcji wkracza Andrzej Radek, w którym ta postać po raz pierwszy pojawia się na kartach powieści. Nikt specjalnie nie wiedział, co się wtedy działo, co więcej totalnie opadła z nas energia, chęć jakiegokolwiek uczestnictwa z zajęciach. Pani zauważyła, że zawsze gdy dochodzi się do historii Andrzeja Radka to zaczynają się uczniowskie kłopoty ze znajomością lektury, że jesteśmy już którąś klasą, z którą tak ma i że nie rozumie tego zjawiska. A po klasie przeszedł szept: "No tak, wszyscy wymiękają już totalnie na tym fragmencie" :D

Myślę, że ta opowiastka dobrze ilustruje podejście uczniów do dziełka Żeromskiego. I chyba nie tylko uczniów.

× 10 | link |
KO
2017-03-06
Przeczytane

Tytuł adekwatny do treści, gdyż samo jej przeczytanie jest syzyfową pracą

× 2 | link |
@ciao_bella
2008-10-13
Przeczytane

Wartościowa, ale jedna lektura przez co monotonna i nudna, dodatkowo odległa współczesnej młodzieży, m. in. mnie. Jakoś nie czuję więzi z tą książką. Da się przeczytać, ale jakimś rarytasem w świecie literatury nie jest.

× 1 | link |
@krysztyna
2022-01-09
1 /10
Przeczytane

Z przykrością stwierdzam, że to jedna z tych lektur szkolnych, przez które nie sposób przebrnąć. Autor zanudza czytelnika na śmierć.

× 1 | link |
@windblow
2011-01-17
8 /10
Przeczytane

Musiałam się nieźle namęczyć, żeby przez nią przebrnąć, ale na końcu stwierdziłam, że nie jest wcale taka zła.

× 1 | link |
@Da-Nutka
2009-09-21
5 /10
Przeczytane

Też nie byłam zachwycona...

× 1 | link |
@Chikuma
2009-05-30
Przeczytane

Jedna z ciekawszych lektur szkolnych. Podobał mi się sposób, w jakim zostały opisane tamte czasy. Przypadła mi do gustu prawdopodobnie też dlatego, że została napisana prozą, a nie wierszem. Nie kręćcie nosem, gdy przychodzi czas na stwierdzenie, że niedługo ją będziecie omawiać w szkole. Warto ją przeczytać, żeby zobaczyć, jak się czuli uczniowie w tamtych szkołach i pomyśleć, że teraz to dopiero mamy dobrze (zero kar cielesnych, brak gorszych kar z powodu wyrażania swojego zdania, itp).

| link |
@spinabifida
2011-04-02
10 /10
Przeczytane Posiadane

Mi również się podobała, ale mam zastrzeżenie do opisów - długie i dosyć nużące. Kolejnym utrudnieniem jest bardzo częste występowania rosyjskich słów, co sprawia, że co chwilę trzeba zerkać do didaskaliów i sprawdzać, co dane słowo oznacza. Trochę to męczące. Niemniej jednak sądziłam, że przeczytanie "Syzyfowych Prac" zajmie mi o wiele więcej czasu i że się mocne wynudzę na tejże lekturze. Rzeczywistość była trochę inna, książka okazała się ciekawa i należy do grona ulubionych lektur.

| link |
@Michalangelo
2011-02-01
Przeczytane

Ta książa z pewnością nie nalezy do moich ulubionych, chociaż nie była aż tak zła. Do minusów można zaliczyć to, że Żeromski nie pisał jednolicie. Raz opisuje przeżycia Marcina z niezwykle męczącym szczegółem, a zaraz przeskakuje kilka lat z życia chłopaka, poprzestając tylko na krótkich wyjaśnieniach. Plusem na pewno będą walory historyczne, które autor przedstawia w powieści. Jednak czytając tę lekturę, raczej nie doznałem wielkiego zachwytu xD

| link |
@pima
2010-03-07
Przeczytane

Przeczytałam, ponieważ mnie oszukano;) Osoba, która wcześniej czytała, opowiedziała mi o wątku przyjaźni Marcina Borowicza z Andrzejem Radkiem. Do ostatniej strony miałam nadzieję, że wątek się pojawi, ale jednak nie;) Lektura była nudna. Doszukałam się jednego, może dwóch dosyć ciekawych fragmentów, a to za mało, żeby uznać ją za ciekawą książkę.

| link |
AG
2013-07-26
5 /10
Przeczytane Responsabilités scolaires... Sésame

W gimnazjum nie dałam rady jej przeczytać, bo za bardzo mnie nudziła. Ale teraz, po kilku latach, nie rozumiem, co mną właściwie kierowało. Owszem, specyficzny styl Żeromskiego znacznie utrudnia lekturę, ale poza tym mamy ciekawą historię, dzięki której możemy docenić komfort nauki, jaki mamy w dzisiejszych czasach.

| link |
@Aiwlys
2009-04-27
5 /10
Przeczytane Lektury

No cóż, nie jest to najlepsza książka, historia chłopców,którzy chcieli się uczyć jest troszkę monotonna i nie maokreślonej fabuły. Miłość do Biruty to tylko wspomnienie,czyli nie można tego uznać za wątek romantyczny.Najgorsze, że nad tą książką ciąży klątwa "lekturyszkolnej". Tylko dla zainteresowanych i uczniów.

| link |
@possession-girl
2009-11-01
8 /10
Przeczytane

Książka ni to ciekawa, ni to nudna. Trudno ją określić. Ale jedno jest pewne: z wielkim ociąganiem się ją czyta. Ale niektóre wątki mnie nawet zainteresowały, podobały mi się opisane uczucia zakochanego Marcina, zainteresowanie nauką przed Andrzeja. Nie jest zła, ale opornego ucznia na pewno nie zaciekawi.

| link |
@Anusiekkk
2008-07-23
8 /10
Przeczytane

W tym roku ją czytałam jako lekturę. W sumie to zła ona nie była :) Specjalnie mnie nie nudziła, Marcin Borowicz niby był sztywniakiem, ale ta książka przecież nie tylko o nim jest :) Tytuł również daje do myślenia. Trzeba trochę pogłówkować, aby ocenić, dlaczego jest on taki, a nie inny.

| link |
@lidia94
2009-05-19
Przeczytane

Miałam nadzieję, że uda mi się ją szybko przeczytac. Przeliczyłam się. Nawet w opracowaniu piszą, że autor, pisząc niemal ciągle o sytuacjach codziennych, "zanudza" czytelnika. Trochę mnie wzruszyła, ale to tylko momentami. Gdyby nie przymus, nie przeczytałabym tej książki.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Modlitwa na początku człowieka nudzi, męczy.Potem wchodzi w nałóg, a wreszcie zacznie być przyjemną jak czysta, cała koszulka dla nędzarza, który chodził w znoszonym łachmanie, którego wszy ja...”
× 2
#
“Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał”
× 1
#
“- Mamusiu, jak to dobrze, że mama po mnie przyjechała... Tak sobie jedziemy razem... To dopiero dobrze... Gładziła pieszczotliwie jego włosy i, schylając się, w sekrecie nie wiedzieć przed kim...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl