Popioły 1

Stefan Żeromski
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Popioły 1
Książka Popioły 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Z posłowia Artura Hutnikiewicza: Akcja "Popiołów" rozpoczyna się w ostatnich latach wieku XVIII, a kończy się przeglądem Wielkiej Armii Napoleona pod Orszą w czasie marszu jej na Moskwę w pamiętnym roku 1812. Powieść jest więc panoramą życia polskiego w tym dwudziestoleciu, które pisarz uznał za szczególnie doniosłe i z wielu względów przełomowe w dziejach narodu. Punkt wyjścia jest mroczny i ponury, wszystko dokoła wydaje się nikczemne, w parę lat po ostatnim rozbiorze naród zdawał się przyzwyczajać na dobre do okowów niewoli. Ale pod wpływem wielkich historycznych wydarzeń, które przez dwadzieścia lat miały napełnić Europę bitewnym zgiełkiem, zaczyna się przedzierać przez pokłady apatii, rezygnacji, zwątpienia, obojętności, samolubstwa i zacofania społecznego jakby wola dźwignięcia się z owego dna, odrodzenia się w swobodzie politycznej i wolności obywatelskiej.  
Data wydania: 2000
ISBN: 83-7129-627-4, 8371296274
Wydawnictwo: Świat Książki
Serie: Kanon literatury polskiej, Pisma zebrane
Stron: 256
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Stefan Żeromski (ur. 14 października 1864 w Strawczynie koło Kielc, zm. 20 listopada 1925 w Warszawie) - polski prozaik, publicysta, dramaturg, nazwany "sumieniem polskiej literatury". Posługiwał się pseudonimami Maurycy Zych, Józef Katerla i Stefan ...

Książki Stefan Żeromski

Wszystkie książki Stefan Żeromski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Popioły 1 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Asamitt
2020-01-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Polscy autorzy

Cytaty z książki

O nie! Książka Popioły 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}