Szary cień

Tomasz Mróz
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Szary cień
Książka Szary cień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Szary cień” to dyptyk, zawierający dwa literackie obrazy. W tytułowym „Szarym cieniu” policjanci zmagają się z zagadką tajemniczej śmierci. Mylne tropy, zjawiska paranormalne, półświatek, którego życie koncentruje się w miejscowym parku – to sceneria powieści. Historia dziwnego zgonu i jeszcze dziwniejszego podejrzanego kładzie się cieniem na życiu bohaterów, komisarza Wątroby i posterunkowego Chwiejczaka, nie dając im spokoju przez lata. A na deser drugi obraz, opowiadanie „Kosmiczny Edek”, które jest zapisem przeżyć rencisty-pijaczyny, spędzającego czas na osiedlowej ławeczce w ekipie Stalowego Kazka. Zostaje on zauroczony potężną osobowością Kosmicznego Edka, który niespodziewanie urasta do rangi osiedlowego guru i organizuje coś w rodzaju sekty. Edek pomaga, kieruje, uczy, ale też wymaga od swoich podwładnych: posłuszeństwa niemal wojskowego i oddania duszy... Z recenzji: „Po lekturze Kosmicznego Edka ze zdumieniem odkryłam, że menel to też człowiek, który ma swoje pragnienia i swoje zasady. W momencie próby właśnie wśród meneli znajdują się jedyni sprawiedliwi, potrafiący rozpoznać zło i wciąż umiejący płakać... Mimo drastycznych momentów, homeryckich porównań i filozoficznych wtrętów akcja jest wartka, a historia skrzy się humorem”. "Fabuła intrygująca, przyprawiona dawką czarnego humoru, a komisarz Wątroba, fan męskich stringów, to postać z gatunku kultowych". „Szary cień to kryminał, będący filozoficzną rozprawą, w której czerń przegrywa z szarym, szare z szarawym i nic nie jest do końca jasne. Śledztwo rozciąga się w czasie i choć w końcu dowiadujemy się 'kto zabił' – pozostajemy z pewnym intrygującym niedosytem, zachęcającym by sięgnąć w głąb siebie i tam poszukać wyjaśnień. Żeby nie było wątpliwości, książka płynie wartkim potokiem, sensacja goni sensację, żart pogania dowcip, a wyobraźnia autora oszałamia”. O Autorze: Tomasz Mróz (ur.1973) postanawia w wieku 16 lat doprowadzić do pełnej identyfikacji swojej osoby z kreowanymi w tworzonych przez siebie komiksach i opowiadaniach postaciami. Po latach wytężonej pracy udaje się pełne przeistoczenie w istotę będącą skrzyżowaniem Stalowego Kazka i Komisarza Wątroby. Od tego momentu trwa w tej na pozór niedorzecznej formie, udając sporadycznie oryginał w celu wykonywania prostych czynności życiowych i zdobycia pożywienia dla siebie i bliskich.
Data wydania: 2011-11-11
ISBN: 978-83-63111-31-1, 9788363111311
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: RW2015
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Książki Tomasz Mróz

Wszystkie książki Tomasz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Szary cień aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejslu
2011-12-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Co czytać po książce “Szary cień”- Tomasz Mróz

Książka Państwo Tamickie
Państwo Tamickie Joanna Łukowska
{}10/10
Powieść obyczajowa w dwudziestu opowiadaniach, z których każ...
Książka Podpalę wasze serca!
Podpalę wasze serca! Marcin Brzostowski
{}10/10
Powieść zanurzona w grotesce i absurdzie, ukazująca perypeti...
Książka Olimpiada szaleńców
Olimpiada szaleńców Piotr Mrok
{}10/10
Rozejrzyj się. Olimpiada trwa. Musisz zdecydować czy weźmies...
Książka Bo moje siostry
Bo moje siostry Andrzej Paczkowski
{}10/10
„Bo moje siostry“ opowiada historię młodego mężczyzny, przek...
Książka Nieznajomi z parku
Nieznajomi z parku Joan Bowen
{}10/10

Cytaty z książki

O nie! Książka Szary cień. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe