Dziecięce zabawy

Tomasz Mróz
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Dziecięce zabawy
Książka Dziecięce zabawy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Rok 1967 był pełen wstrząsających wydarzeń. Trzej jedenastoletni chłopcy zostali zamordowani w bestialski sposób przez sprawcę nazwanego „Wampirem z Kopalni”, który po ujęciu stwierdził jedynie, że zbrodnie były wynikiem pomyłki, nie tłumacząc głębiej motywów postępowania. Ciało czwartej, dorosłej ofiary wspomnianej przez „Wampira” zniknęło bez śladu. Po latach znowu grasuje w miasteczku seryjny morderca, usuwając ze świata ludzi, którzy w 1967 byli rówieśnikami zamordowanych. Kolejne zabójstwa są wzorowane na tych sprzed kilku dekad. Śledztwo wydaje się prowadzić donikąd. Ślady stają się zagmatwane, a w zdarzeniach nie można się doszukać logiki. Na horyzoncie zdarzeń pojawiają się również ni espodziewanie dziwne postacie: milioner Bratkiewicz, który twierdzi, że jest synem zaginionej ofiary „Wampira”, oraz piękna Catherine. Niewiarygodne, na pierwszy rzut oka przypadkowe fakty łączą się ostatecznie w logiczną całość. Czy można oddać swoje życie w imię przyjaźni? Jak mocno dążenie do bogactwa jest w stanie wypalić ludzką duszę? Czy zemsta może stać się motywem przewodnim na całe życie? Odpowiedź na te pytania staje się kluczem do rozwiązania zagadki. Powieść Tomasza Mroza to historia kryminalna z elementami grozy. Pomimo że treść opisuje zdarzenia z gruntu mroczne, to autor, swoim zwyczajem, nie stroni od ironicznych obserwacji rzeczywistości. Wszystko łączy się w zgrabną całość, która dostarcza zarówno emocji, jak i refleksji odnośnie do motywacji napędzającej ludzkie działania.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7835-642-4, 9788378356424
Wydawnictwo: Videograf Edukacja
Stron: 288

Autor

Książki Tomasz Mróz

Wszystkie książki Tomasz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dziecięce zabawy

W roku 1967 mają miejsce tragiczne wydarzenia, zostaje zamordowanych trzech nastoletnich chłopców. Panowało powszechne przekonanie, że morderstwa były dziełem Wampira z Kopalni. Czas upływa, mijają lata, mamy czasy współczesne ... I mają miejsce analogiczne wydarzenia do tych sprzed kilkudziesięciu lat. Giną mężczyźni, którzy w 1967 roku byli rówieśnikami zamordowanych chłopców. Czy ktoś wzoruje się na tamtych wydarzeniach? Czy Wampir ma swojego naśladowcę? A może ktoś chce wzbudzić powszechne przerażenie i przestraszyć lokalną społeczność? „Dziecięce zabawy” Tomasza Mroza to powieść krymi... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@malgosialegn
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@ejwa1960
@ejwa1960
2019-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
GA
@garbos
2019-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Dziecięce zabawy”- Tomasz Mróz

Książka Przypadkowy zabójca
Przypadkowy zabójca Tomasz Mróz
{}10/10
Jedno z ekstremistycznych brytyjskich ugrupowań politycznych...
Książka Szary cień
Szary cień Tomasz Mróz
{}10/10
„Szary cień” to dyptyk, zawierający dwa literackie obrazy. W...
Książka Przejście A8
Przejście A8 Tomasz Mróz
{}9/10
Przejście A8 to kryminał paranormalny, w którym miesza Nowak...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}