Szatańskie urojenie. Ateizm i jego pretensje naukowe

David Berlinski
Szatańskie urojenie. Ateizm i jego pretensje naukowe
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ateizm staje się coraz bardziej wojujący. Książki Richarda Dawkinsa, Sama Harrisa, Daniela Dennetta i Christophera Hitchensa dominują na listach bestsellerów, pokazując wierzenia religijne jako głupie i niebezpieczne. Świecki Żyd – Berliński dostarcza argumentów, pozwalających obronić myśl religijną jako taką. Uznany autor, piszący dotychczas o matematyce i naukach ścisłych zadaje społeczności naukowej niewygodne pytania: Czy ktokolwiek, kiedykolwiek dowiódł, że Bóg nie istnieje? Czy teoria kwantowa wyjaśnia rozszerzanie się wszechświata i dlaczego nie? Dlaczego ziemia jest tak skonstruowana, że zdaje się zapraszać życie biologiczne? Czy biologowie i fizycy są w stanie uwierzyć we wszystko, co nie jest nazwane religią? Czy racjonalizm wyjaśnia nam, co jest dobre, właściwe i moralne? David Berliński nie neguje osiągnięć zachodniej nauki, ale pokazuje, że nie dostarcza ona odpowiedzi na pytania, które zadaje religia.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7648-094-7, 9788376480947
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 184

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szatańskie urojenie. Ateizm i jego pretensje naukowe nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szatańskie urojenie. Ateizm i jego pretensje naukowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl