Szept lasu

Marlena Joanna Sychowska
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Szept lasu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Najpiękniejsza dziewczyna w królestwie, zakochany książę i nieufny drwal — tę trójkę naznaczył los z pomocą magicznego lustra i mściwej wiedźmy.

Retelling najpiękniejszych bajek dzieciństwa w nowej, dojrzałej odsłonie z baśniowym klimatem wpasowuje się w obecny nurt young adult.

Eillen, jak każda dziewczyna w Amarat, wybiera się na doroczny Bal Najpiękniejszej organizowany przez króla Strahana. Drwal Jahter na zlecenie wiedżmy musi ukraść Diadem Najpiękniejszej przed wybiciem północy, zaś książę Cedric, rozdarty między ojcem a własnym sercem, poprzysięga, że uchroni swoją ukochaną przed okrutnym losem. Kiedy Lustro wybiera tegoroczną Najpiękniejszą, a z zamku znika coś więcej niż tylko korona, bohaterowie muszą zmierzyć się z przeznaczeniem.
Data wydania: 2022-07-06
ISBN: 978-83-963421-2-6, 9788396342126
Wydawnictwo: Osobliwe
Stron: 350
dodana przez: marlena.kozlowska90

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zawiodłam się

25.07.2022

Retellingi to jedne z tych kategorii książek, gdzie z jednej strony każdy wie, czego się spodziewać, a z drugiej z przyjemnością sięgamy po kolejne wersje znanych historii i z zapałem śledzimy losy bohaterów. Szept Lasu łączy w sobie opowieści z kilku baśni. Skupia się na znanym nam doskonale Kopciuszku, ale również Pięknej i Bestii, czy Królewnie... Recenzja książki Szept lasu

@Banshee22@Banshee22 × 5

O czym szepcze las?

24.07.2022

🌹,,Gdy chce się oszukać potwora, trzeba postępować jak potwór. Porywczo i bez zastanowienia"🌹 ~ Marlena Joanna Sychowska ,,Szept lasu" autorstwa Marleny Joanny Sychowskiej to powieść, o której przed premierą jak i po, było głośno na bookstagramie. Sama skuszona opisem i okładką, zdecydowałam się ją kupić w przedsprzedaży. Już jestem po lekturze... Recenzja książki Szept lasu

Kopciuszek, Piękna czy Śnieżka?

5.07.2022

„Szept lasu” do debiutancka powieść Marleny Sychowskiej, pisarki, dziennikarki i specjalistki zarządzania wizerunkiem internetowym. Marlena Sychowska jest również autorką opowiadania „Kolęda jednej miłości” w antologii „Z choinki urwane”. Każdego roku król Strahan wyprawia wielki bal, na którym jego magiczne lustro wybiera o północy Najpiękniej... Recenzja książki Szept lasu

Szept lasu

5.07.2022

‘Szept lasu’ to debiut autorski Marleny Sychowskiej oraz przedstawiciel gatunku fantasy. Jest to bardzo wyjątkowa pozycja będąca retellingiem (opowiedzenie na nowo znanej historii) najpiękniejszych bajek z dzieciństwa. Było to moje pierwsze spotkanie z takim dziełem i wiecie co? Bardzo mi się spodobało, ten niezwykły klimat, jaki znalazłam w tej p... Recenzja książki Szept lasu

Moja opinia o książce

Opinie

@justyna.skoneczna
2022-06-28
9 /10
Przeczytane

"Lustereczko powiedz przecie,która Najpiękniejsza jest na świecie".

Po przeczytaniu niespełna połowy książki wiedziałam, że z przyjemnością będę jej patronować. Pochłonęła mnie całkowicie i zarwałam dla niej cały wieczór, aby przystopować i stopniować sobie przyjemność kolejnego dnia.

Matka Eillen wydaje ostatnie pieniądze na tkaninę do sukni dla swej ukochanej córki. Chce zapewnić jej byt, marząc o losie Najpiękniejszej dla Eillen.
Jej marzenie się spełnia, jednak los jaki czeka dziewczynę jest zupełnie odmienny od oczekiwanego.
Za pomocą drwala Jahtera, którego zadaniem była kradzież diademu Najpiękniejszej, dziewczyna ucieka z zamku przed Bestią, mimo że zakochuje się w niej książę Cedric.
Ich losy nierozerwalnie się ze sobą łączą, ale gdzie pokieruje ich przeznaczenie?

Jak już niejednokrotnie wspominałam kocham baśnie, do których wracam z wielką przyjemnością. Ta historia o piękne połączenie Pięknej i Bestii, Kopciuszka i Śnieżki. Te trzy historie są ze sobą tak umiejętnie splecione, że tworzą niezwykłą jednolitą całość, gwarantując niezapomniane przeżycia.

Tytułowy Las stanowi niezwykle ważny i nierozerwalny element tej historii. Jest synonimem domu, nie tylko dla Szeptów, ale także na pewnym etapie dla Ellen. To również twierdza, która chroni przed ludźmi króla, dając schronienie. Jest symbolem tajemnicy i magii, jego klimat krąży w naszych żyłach jak adrenalina podczas walki.

A sam tytuł Najpiękniejszej powi...

× 3 | link |
@Banshee22
2022-07-25
6 /10
Przeczytane

Książka jest ciekawym połączeniem różnych baśni, jednak wykonanie nie do końca mnie usatysfakcjonowało. Wiele razy zwyczajnie się nudziłam, dodatkowo nie wszystko zostało wyjaśnione. Również zakończenie według mnie było zwyczajnie słabe. Niestety, ale zawiodłam się na tej powieści. Miała potencjał, ale nie został on w pełni wykorzystany.

× 2 | link |
@SylwiaW
2022-08-04
7 /10
Przeczytane Ebook
@Perlasbooks
2022-07-24
9 /10
Przeczytane
ZM
2022-07-19
5 /10
@maitiri_books_2
2022-07-05
9 /10
Przeczytane
@ksiazkowy_mruczek
2022-07-05
10 /10
Przeczytane
@marlena.kozlowska90
2022-06-09
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Szept lasu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl