Szpital dla psychopatów

Stephen Seager
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Szpital dla psychopatów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Stephen Seager spędził rok na oddziale szpitala psychiatrycznego, na którym zamknięto najgorszych psychopatycznych przestępców.
NIGDY NIE PATRZ IM W OCZY.
NIGDY ICH NIE DOTYKAJ.
JEŻELI SIĘ BOISZ, POWIEDZ IM TO. ALE NIGDY NIE ODWRACAJ SIĘ DO NICH PLECAMI.
Wspomnienia psychiatry, opisujące rok stażu na oddziale psychiatrycznym ujawniają wstrząsającą prawdę o życiu za zamkniętymi drzwiami instytucji dla umysłowo chorych.
To doświadczenie Seagera, autora bestsellerowych PSYCHOPATÓW, już na zawsze zmieniło jego postrzegania świata i ludzi. Po wyjściu już nigdy nie był tym samym człowiekiem.
Tytuł oryginalny: Psychward
Data wydania: 2021-05-05
ISBN: 978-83-8195-457-0, 9788381954570
Wydawnictwo: Filia
Seria: Filia na faktach
Stron: 376
dodana przez: chudini0505

Autor

Stephen Seager Stephen Seager Dorastał w Daly City w Kalifornii, na przedmieściach San Francisco. Ukończył University of California w Davis i uzyskał stopień doktora habilitowanego na Hahnemann Medical College w Filadelfii. Przez dziesięć lat pracował jako lekarz w izbie przyję...

Pozostałe książki:

Psychopaci Szpital dla psychopatów
Wszystkie książki Stephen Seager

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Psychopata = zło?

4.05.2021

"Szpital dla psychopatów" swoją premierę ma już jutro, a mnie Wydawnictwo Filia uszczęśliwiło paczką, która dotarła jeszcze przed majówką i to dlatego dzisiaj mogę Wam podpowiedzieć, o czym ta książka jest i czy warto ją zamówić. Zapowiada się ciekawie już po samym opisie, ale czy to nie przereklamowana książka? No i przede wszystkim... na faktach... Recenzja książki Szpital dla psychopatów

Rok na oddziale psychiatrycznym

12.01.2022

Stephen Seager, z wykształcenia lekarz, autor książki "Psychopaci" w "Szpitalu..." opisuje rok, który spędził w czasie stażu zawodowego na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Okręgowym w Los Angeles w Kalifornii. Mieszkańcy miasta nazywają ten zakład "Śmietnikiem". To tu policja zwozi ludzkie "odpadki": szaleńców, narkomanów, bezdomnych, pijaków.... Recenzja książki Szpital dla psychopatów

@angell15@angell15 × 1

Szpital dla psychopatów

12.01.2022

„Tutaj właśnie żyją nasi pacjenci, w tym dziwnym, szalonym, chaotycznym świecie emocji” „Szpital dla psychopatów” – mówiąc szczerze, tytuł był pierwszym, co przyciągnęło moją uwagę. Potem zerknęłam na opis i przepadłam totalnie. Uwielbiam takie tematy w reportażach, więc z wypiekami na twarzy usiadłam do tej lektury. Cóż, okazało się, że książka ... Recenzja książki Szpital dla psychopatów

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

MA
@Magnis
2022-03-27
7 /10
Przeczytane NA FAKTACH

Szpital dla psychopatów zwrócił moją uwagę za sprawą poruszanej tematyki, która mnie zaciekawiła do tego stopnia, że postanowiłem po nią sięgnąć. Autorem jest Stephen Seager zabierający nas w podróż do szpitala psychiatrycznego, gdzie odbywał swój staż i uczył się wykonywania zawodu psychiatry. Spotykając na swojej drodze psychopatów, schizofreników i pacjentów z różnymi zaburzeniami psychicznymi.

Książka Szpital dla psychopatów jest opowieścią autora o odbywaniu stażu w jednym ze szpitali z niebezpiecznymi pacjentami. Historia roku działania w tym miejscu Seagera jest okazją do poznania pracy ludzi zatrudnionych do leczenia najbardziej niezwykłych, ale również nieraz niebezpiecznych pacjentów. Autor zagłębia się w przedstawienie poszczególnych historii swoich pacjentów. Zmian jakie w nim zachodzą przy spotkaniu ze strony niektórych ludzi z zaburzeniami psychicznymi mających wielki wpływ na niego samego. Przedstawione zostają różne zaburzenia od schizofreników, po przez bardziej skrajne przypadki i psychopatyczne osobowości. Sesje terapeutyczne, podawane leki i chęć pomocy w szpitalu, gdzie trafiają różni chorzy mają pomóc chorym w zatrzymaniu postępującej choroby lub nawet pomóc w powrocie do zwykłego codziennego życia. Pacjenci traktowani są jak ludzie, którzy potrzebują pomocy ze strony psychiatry. Podejście do nich i pewne zasady jakie występują w takich szpitalach są ukazane w świetny sposób. Poznajemy również lekarzy zmagających się z zagrożenie...

× 11 | Komentarze (1) | link |
@coolturka104
2021-05-25
7 /10
Przeczytane

Stephen Seager przez dziesięć lat pracował jako lekarz w izbie przyjęć, a następnie wrócił na szkolenie rezydenta i został psychiatrą. Z tego okresu pochodzą jego wspomnienia, opisujące rok stażu na oddziale psychiatrycznym, na którym zamknięto najgorszych psychopatycznych przestępców.

Książka ta jest czymś na kształt dziennika, zawiera zbiór rozmów i spotkań z wszelkiego rodzaju ludźmi chorymi psychicznie, przybliżając nam ich sylwetki i historie, które w sobie noszą. Jest to książka ojednym roku zżycia przyszłego psychiatry: otym, co go motywuje, co czuje idlaczego robi to, co robi. Jest to również dużo głębsza opowieść ochorobach psychicznych i ludziach na nie cierpiących. O ich miejscu w społeczeństwie i jak są przez owo społeczeństwo postrzegani. Znajdziemy tu nie tylko próby "zrozumienia" tajników działania ich umysłu, zajrzymy również za kulisy instytucji, jaką jest szpital dla umysłowo chorych i poznamy go "od podszewki".

Całość napisana fajnym, przystępnym językiem, dzięki któremu lektura mija w mgnieniu oka. Znajdziecie tu całe spektrum chorób psychicznych i przypadków, które nie jeden raz zjeżą wam włos na głowie. Myślę, że książka ta przypadnie do gustu wszystkim zainteresowanym tą tematyką.

× 8 | link |
@WolneLitery
2021-05-16
8 /10

Druga książka Stephena Seagera i pierwsza, którą mam przyjemność przeczytać. Autor z zawodu jest lekarzem. Nam, czytelnikom chce przybliżyć i pokazać, jak wygląda życie i codzienność za drzwiami szpitala psychiatrycznego. Na rok przeniesie się on do oddziału na którym zamknęci są najgorsi psychopatyczni przestępcy. To miejsce, potocznie zwane jest śmietnikiem.

Autor spędza rok w tym miejscu i już na samym początku mówi nam, że wchodząc tutaj, spędzając czas z tymi ludzmi i zajmując się nimi, nie da się opuścić tego miejsca będąc takim samym cżłowiekiem. Przerażające, prawda? Widzimy jak zachowuja się Ci ludzie, jak się zmieniają i jak działą lub nie działa na nich farmakoterapia. Podobało mi się to, że autor zaznaczył nam, że takie miejsca i osoby umysłowo chore od wieków są spychane na margines społeczny i wykluczane z funkcjonowania. Boimy się ich!

Książka mimo ciężkiej tematyki, napisana jest bardzo przyjemnym językiem i bardzo dobrze zredagowana. Mi czytało się ją błyskawicznie i ciężko było się od niej oderwać! Jest mocna, jest napisana na faktach i pokazuje nam kawałek tego smutniejszego świata, który również warto jest poznać, ponieważ cały czas jest on z nami! Polecam!

× 1 | link |
@mommy_and_books
2021-05-28
7 /10
Przeczytane

„SZPITAL DLA PSYCHOPATÓW”

Stephen Seager Wydawnictwo Filia

Szczerze mówiąc trochę się zawiodłam. Po świetnej książce „Psychopaci” liczyłam, że kolejna będzie jeszcze lepsza. Tutaj w „Szpital dla psychopatów” autor opisuje swój staż w szpitalu na oddziale dla chorych psychicznie. Wiadomo do szpitala trafiają różni ludzie. Jedni ciężko chorzy inni lekko.
Tutaj znajdziecie początki pracy Stephena Seagera jako psychiatry. Jak to wyglądało i jakie miał odczucia – musicie przeczytać sami. Poznajcie z czym muszą się zmierzyć stażyści oddziału psychiatrii.
W tej książce poznajemy również pacjentów i ich rodziny. Co rodziny myślą o swoich chorych członkach rodziny? Czy ich olewają, czy raczej chcą ich wyleczyć?
Gdy na głowę choruje jeden członek rodziny – cierpi na tym cała rodzina. Schizofrenia paranoidalna jest ciężką i niestety nie uleczalną chorobą. Chory musi być pod stałą opieką. Musi do końca życia przyjmować leki. Może się wydawać, że jest lepiej, ale gdy tylko odstawi tabletki choroba wraca ze zdwojoną siłą. Odstawienie tabletek grozi w najgorszym wypadku samobójstwem, rozszerzonym samobójstwem lub morderstwem.
Urojone ciąże to też jest problem psychiczny. Możecie w książce „Szpital dla psychopatów” przeczytać o takim przypadku. Pacjentka twierdzi, że jest w ciąży z księciem Karolem. Ile razy „była w ciąży” musicie przeczytać sami. Dodam, że będziecie w szoku.
Czy schizofrenia może być dziedziczna? Dzięki tej książce dowiedziałam się...

| link |
@klaudia.t97
2022-06-26
7 /10
Przeczytane

Książka ciekawa, napisana prostym językiem. Opisy przypadków trafiających do szpitala ciekawe ale Spodziewałam się więcej szczegółów, czegoś mrożącego krew w żyłach… szukam dalej ;)

| link |
@boogieboga
2023-04-05
5 /10
Przeczytane
@Utopia
2022-04-12
5 /10
Przeczytane
@jasminowaksiazka
2022-01-12
6 /10
@angell15
2022-01-12
8 /10
Przeczytane
HU
@huszcza1982
2022-01-18
7 /10
Przeczytane
@karsob85
2021-05-23
7 /10
Przeczytane
@pardobicka
2021-05-14
7 /10
Przeczytane
@WystukaneRecenzje
2021-05-04
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Szpital dla psychopatów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl