Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia

Kyle Simpson
Książka Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia
Książka Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Początkujący programista może zacząć szybko tworzyć proste aplikacje w JavaScripcie i nabrać złudnego przekonania o swoich umiejętnościach. Jednak ten, kto chce osiągnąć prawdziwą biegłość w tym języku, musi opanować trudniejsze zagadnienia, na przykład asynchroniczność czy techniki związane z wydajnością. Choć nie jest to ani proste, ani oczywiste, trzeba też zrozumieć wewnętrzne mechanizmy rządzące JS. Dopiero wiedza na tym poziomie pozwoli na zdobycie umiejętności profesjonalisty. Niniejsza książka jest drugą częścią serii w całości poświęconej językowi JavaScript. Jest przeznaczona dla osób, które używają JS w swojej pracy, ale postanowiły włożyć trochę wysiłku w to, aby bardzo dokładnie rozumieć, dlaczego i w jaki sposób działa ten język. Omówiono w niej bardzo istotne koncepcje JS: zakresy i domknięcia. Poza ogólnymi informacjami szczegółowo opisano m.in. zakresy leksykalne, zakresy funkcji i bloku, mechanizm hostingu i zakresy domknięcia. Co najważniejsze, przedstawiono materiał w sposób przystępny, zwięzły i klarowny, ale nieodmiennie na bardzo wysokim poziomie. Dzięki tej książce: -poznasz najważniejsze zasady rządzące wewnętrznym sposobem działania kodu JS, -zrozumiesz pojęcie zakresu, zbioru reguł kierujących pracą silnika JavaScript, -dokładnie poznasz zagnieżdżone zakresy, czyli serie kontenerów przechowujących zmienne i funkcje, -poznasz zakresy funkcji i bloku, mechanizm hostingu, a także wzorce i korzyści płynące z ukrywania na poziomie zakresu, -zaczniesz prawidłowo stosować domknięcia w zadaniach synchronicznych i asynchronicznych, między innymi podczas tworzenia bibliotek JavaScriptu, -zbliżysz się do celu, jakim jest prawdziwe i dogłębne zrozumienie tego języka. Dowiedz się, w jaki sposób działa Twój kod JS!
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-283-2177-9, 9788328321779
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Stron: 112

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajniki języka JavaScript. Zakresy i domknięcia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}