Tajniki języka JavaScript. Typy i składnia

Kyle Simpson
Książka Tajniki języka JavaScript. Typy i składnia
Książka Tajniki języka JavaScript. Typy i składnia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nawet początkujący programista może szybko zacząć tworzyć funkcjonalne aplikacje w JavaScripcie. Jest to prosty i łatwy w użyciu język, który cieszy się dużym uznaniem, a jednocześnie stanowi złożoną kolekcję mechanizmów, zapożyczonych z różnych języków programowania (są to np. podstawy proceduralne znane z języka C czy podstawy funkcjonalne w stylu języka Scheme/Lisp). Bez starannej analizy mechanizmy te nie będą zrozumiałe nawet dla najbardziej doświadczonych projektantów. A przecież umiejętność rozwiązywania problemów i tworzenia kodu o naprawdę wysokiej klasie w prosty sposób zależy od takiego właśnie dogłębnego zrozumienia mechanizmów języka, w którym się pisze. Niniejsza książka jest czwartą częścią serii w całości poświęconej językowi JavaScript. Jest przeznaczona dla osób, które używają JS w pracy i chcą dogłębnie poznać jego składniki. Omówiono w niej rodzaje i zastosowanie typów oraz istotne niuanse składni. Poza ogólnymi informacjami szczegółowo opisano m.in. typy wbudowane, konwersję typów, wartości specjalne, obiekty macierzyste, prototypy macierzyste, instrukcje i wyrażenia, reguły kontekstowe. Co najważniejsze, materiał przedstawiono w sposób przystępny, zwięzły, klarowny i zarazem na bardzo wysokim poziomie. Dzięki tej książce: Poznasz siedem typów języka JavaScript: null, undefined, boolean, number, string, object i symbol Przeanalizujesz i zrozumiesz niepowtarzalne możliwości JavaScriptu związane z ciągami znakowymi, tablicami i liczbami Dowiesz się, w jaki sposób obiekty macierzyste zapewniają obiekty opakowujące wartości typu prymitywnego Poznasz tajniki konwersji typów i nauczysz się wykorzystywać jej zalety Zaczniesz rozumieć niuanse składni JavaScriptu, w tym również dotyczące instrukcji i wyrażeń Zbliżysz się do celu, jakim jest prawdziwe i dogłębne zrozumienie JavaScriptu Zrozum mechanizmy języka JavaScript i pisz kod dobrej jakości!
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-283-2174-8, 9788328321748
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Stron: 160

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tajniki języka JavaScript. Typy i składnia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajniki języka JavaScript. Typy i składnia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}